Text distributora na obalu DVD mě docela slušně nalákal a já tak s radostí očekával zajímavý thriller s pořádnou dávkou tajemné atmosféry. Mor a tajemný zabiják slibovali doslova vražednou kombinaci, která však naplnila mé tužby tak napůl. Postupné rozplétání záhadného případu začalo totiž pomalu ztrácet na přitažlivosti a místy tvůrci zbytečně prodlužovali vlastní agónii, kdy začaly být vraždy hodně stereotypní a nezáživné. Vlastně jsme jen nudně čekali, kdo bude další na řadě. Úbytek šťávy se naštěstí ke konci zlepšil a finální rozuzlení celého příběhu, tak přece jenom vylepšilo můj celkový pohled na film. Nápad to byl určitě zajímavý, ale nevyužitý potenciál mi nedovolí dát víc jak průměrných 50%.(3.11.2011)

• Enšpígl

Marii Gillain považuju za jednu z nejkrásnějších hereček na světě, takže když už se nějaká televize milostivě uvolí odvysílat film ve kterým se tato francouzská top kráska nachází, rád si udělám čas. Pokud jde o samotný film, tak se mě líbila maximálně tak první třetina a docela dost mě mrzí, že si francouzi více nepohráli s masovou panikou a strachem, to by bylo tornádo jak prase, ale to by fakt musel dělat někdo, kdo umí pracovat jak z divákovejma emocema, tak z kriminální zápletkou, protože tady, čím víc film přidával na minutách, tím víc ubíral na počtu hodnocení. Přišlo mě to strašně odfláklý, je to škoda, protože, kdyby se do tohoto tématu pořádně vrtlo, to by byla pane velkolepá těžba.(16.1.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,189,879(4.7.2010)

• LIVINGDEAD

Zcela obyčejná kriminálka, která ničím neohromí.... naopak, děsně se táhne a uspává!(18.8.2008)

• Mi Nü-Chai

Jeden z typických představitelů školy thriller unplugged, navíc trpící příšernou překombinovaností, pro film velmi smrtící kombinace.(6.9.2009)

Velmi slušný thriller, kde hlavní roli hraje atmosféra, hudba, kontaktní zvuk, barvy - to vše ozvláštňuje již tak zajímavý příběh o nových morových ranách v Paříži, které se ukážou být něčím jiným. Solidně zvládnutá filmařina, která se trošičku snaží o Purpurové řeky, nemá na ně, ale i zak je stále kvalitní a poctivá. Víc než o akci jde právě o ty pocity, a kdo miluje atmosféru Paříže, přijde si na své.(3.5.2008)

50-ti% drama.(24.8.2012)

"Je to mor ??" - "To nevím !! Nejsem jasnovidec !!"(3.7.2015)

• ArdathBay

Bez napětí a opravdového tajemna je tato francouzská krimi. Motivace k činu je stokrát viděná a pokus děj "více" zamotat opravdu působí dojmem natahované kaše. Symbol smrti mi připadal jako povinnost splnit nějakou kvótu - není cítit láska k filmařině jako takové.Opět mě napadá příměr k jídlu v závodní jídelně. Nepochutnáš, ale jsi zasycen. Ovšem zde se nejedná o jídlo, nýbrž o poživatinu ( kaše z pytlíku, která bramboru neviděla ni z vlaku ). Krása je v tom, že někomu to nevadí. Takže: Kdo chce, ať si pochutná. Já mám plnou pusu domácí kaše z pravých a domácích brambor. Jen to mléko je z obchodu :((28.4.2009)

Klasicky krimi thriller,ktory mozu o par rokov okopcit Amici a este na tom aj zarobit.(17.4.2008)

Zajímavý modus operandi. Jinak průměrný film s nezajímavou příběhovou pointou. Stojí za to jednou shlédnout.(20.4.2018)

Čekal jsem thriller ve stylu Purpurových řek nebo Sedm.V tomhle ohledu jsem docela zklamaný,ale i tak jde o celkem zajímavý příběh.Jen kdyby nebyl tak překombinovaný a mohl být i o něco kratší.(10.1.2013)

Nemecky nazov: Saat des Todes. Uvadzane aj pod dalsim anglickym nazvom: Seeds of Death.(12.4.2008)

Pre mňa ako fanúšika Vargasovej kníh je film miernym sklamaním. Dejové odchýlky od literárnej predlohy sa dajú prepáčiť, ale čo filmový tvorcovia urobili z postáv komisára Adamsberga a hlavne seržanta Danglarda, sa mi vôbec nepáčilo (v tomto smere je televízne spracovanie a výber hercov omoho lepšie). Pokiaľ človek nepozná román, tak film je priemerným francúzskym krimi thrillerom s dobrou hudbou a vizuálnou stránkou. Nič viac, nič menej - film na jedno pozretie.(2.5.2010)

• ac1976

Francúzsky pokus o napínavý (trošku mysteriózny) thriller, ktorý ma však príšerne nudil. Možno by mu bolo pomohlo skrátenie na cca 85min.(6.1.2014)

• DooFooS

Zase jsem se nechal nachytat neodolatelnou upoutávkou, ach jo a já se tak těšil…(10.12.2010)

Příjemné překvapení,čekal jsem nějakou hroznou sračku jako Pod Moskvou nebo podobně,nakonec to byl slušnej thriller,s dobrými hereckými výkony,i když trochu roztahanější,přesto lepší průměr.(27.2.2011)

Když se po městě začnou objevovat kresby převrácené čtyřky, jedná se o pouhé graffiti anebo o jisté varování? Zajímavý námět o nové zřejmě hrozící morové epidemii zpracovaný nikoliv jako další bezduchý katastrofický film, ale jako tajemný detektivní příběh ve francouzské režii. Vše se točí kolem podivína a domnělého blázna Josseho varujícího veřejnost před apokalypsou a šéfinspektora Adamsbega, který se tomu snaží přijít na kloub, když se začnou objevovat mrtví. Tajemno dodává dějství krapet na atmosféře, ale jinak se jedná o tradiční styl francouzské detektivky se všemi svými klady a zápory. A příběh je to vcelku solidní s poutavým příběhem, v pomalejším tempu a s přirozeným vývojem postav a děje. Takže žádná lecjaká akce, jen děj,který může diváka zlákat ke knize od Freda Vargase, podle které byl scénář zpracován.(20.3.2018)

Nebol to síce žiaden zázrak, ale tak nízke hodnotenie si nezaslúži. Priemerná kriminálka, ktorá by zniesla o pol hodinu kratšiu minutáž. Ale porovnávať ju s Purpurovými riekami alebo Seven je od veci.(17.1.2014)

• brasek

Nechať sa nahovoriť na mystickú krimi bol omyl večera, nudné rozťahané a o ničom.(22.3.2015)

Krimi sice pouze televizní úrovně, ale se zajímavým příběhem. Hlavním nedostatkem je fakt, že se scénárista opravdu pouze zaměřil na příběh motající se kolem zdánlivě sériových vražd a nerozpracoval skutečnost určitého šíření paniky. Napětí také chybí, vše lze okamžitě odvodit. I dějové zvraty hodně pokulhávají. Asi seženu knihu /Uteč rychle a vrať se pozdě/ a budu chtít zjistit, kdo promrhal potenciál.(6.9.2015)

<< předchozí 1 2