Pre mňa ako fanúšika Vargasovej kníh je film miernym sklamaním. Dejové odchýlky od literárnej predlohy sa dajú prepáčiť, ale čo filmový tvorcovia urobili z postáv komisára Adamsberga a hlavne seržanta Danglarda, sa mi vôbec nepáčilo (v tomto smere je televízne spracovanie a výber hercov omoho lepšie). Pokiaľ človek nepozná román, tak film je priemerným francúzskym krimi thrillerom s dobrou hudbou a vizuálnou stránkou. Nič viac, nič menej - film na jedno pozretie.(2.5.2010)

Text distributora na obalu DVD mě docela slušně nalákal a já tak s radostí očekával zajímavý thriller s pořádnou dávkou tajemné atmosféry. Mor a tajemný zabiják slibovali doslova vražednou kombinaci, která však naplnila mé tužby tak napůl. Postupné rozplétání záhadného případu začalo totiž pomalu ztrácet na přitažlivosti a místy tvůrci zbytečně prodlužovali vlastní agónii, kdy začaly být vraždy hodně stereotypní a nezáživné. Vlastně jsme jen nudně čekali, kdo bude další na řadě. Úbytek šťávy se naštěstí ke konci zlepšil a finální rozuzlení celého příběhu, tak přece jenom vylepšilo můj celkový pohled na film. Nápad to byl určitě zajímavý, ale nevyužitý potenciál mi nedovolí dát víc jak průměrných 50%.(3.11.2011)

• Enšpígl

Marii Gillain považuju za jednu z nejkrásnějších hereček na světě, takže když už se nějaká televize milostivě uvolí odvysílat film ve kterým se tato francouzská top kráska nachází, rád si udělám čas. Pokud jde o samotný film, tak se mě líbila maximálně tak první třetina a docela dost mě mrzí, že si francouzi více nepohráli s masovou panikou a strachem, to by bylo tornádo jak prase, ale to by fakt musel dělat někdo, kdo umí pracovat jak z divákovejma emocema, tak z kriminální zápletkou, protože tady, čím víc film přidával na minutách, tím víc ubíral na počtu hodnocení. Přišlo mě to strašně odfláklý, je to škoda, protože, kdyby se do tohoto tématu pořádně vrtlo, to by byla pane velkolepá těžba.(16.1.2014)

Krimi sice pouze televizní úrovně, ale se zajímavým příběhem. Hlavním nedostatkem je fakt, že se scénárista opravdu pouze zaměřil na příběh motající se kolem zdánlivě sériových vražd a nerozpracoval skutečnost určitého šíření paniky. Napětí také chybí, vše lze okamžitě odvodit. I dějové zvraty hodně pokulhávají. Asi seženu knihu /Uteč rychle a vrať se pozdě/ a budu chtít zjistit, kdo promrhal potenciál.(6.9.2015)

Velmi slušný thriller, kde hlavní roli hraje atmosféra, hudba, kontaktní zvuk, barvy - to vše ozvláštňuje již tak zajímavý příběh o nových morových ranách v Paříži, které se ukážou být něčím jiným. Solidně zvládnutá filmařina, která se trošičku snaží o Purpurové řeky, nemá na ně, ale i zak je stále kvalitní a poctivá. Víc než o akci jde právě o ty pocity, a kdo miluje atmosféru Paříže, přijde si na své.(3.5.2008)