Pre mňa ako fanúšika Vargasovej kníh je film miernym sklamaním. Dejové odchýlky od literárnej predlohy sa dajú prepáčiť, ale čo filmový tvorcovia urobili z postáv komisára Adamsberga a hlavne seržanta Danglarda, sa mi vôbec nepáčilo (v tomto smere je televízne spracovanie a výber hercov omoho lepšie). Pokiaľ človek nepozná román, tak film je priemerným francúzskym krimi thrillerom s dobrou hudbou a vizuálnou stránkou. Nič viac, nič menej - film na jedno pozretie.(2.5.2010)

Velmi slušný thriller, kde hlavní roli hraje atmosféra, hudba, kontaktní zvuk, barvy - to vše ozvláštňuje již tak zajímavý příběh o nových morových ranách v Paříži, které se ukážou být něčím jiným. Solidně zvládnutá filmařina, která se trošičku snaží o Purpurové řeky, nemá na ně, ale i zak je stále kvalitní a poctivá. Víc než o akci jde právě o ty pocity, a kdo miluje atmosféru Paříže, přijde si na své.(3.5.2008)

• Enšpígl

Marii Gillain považuju za jednu z nejkrásnějších hereček na světě, takže když už se nějaká televize milostivě uvolí odvysílat film ve kterým se tato francouzská top kráska nachází, rád si udělám čas. Pokud jde o samotný film, tak se mě líbila maximálně tak první třetina a docela dost mě mrzí, že si francouzi více nepohráli s masovou panikou a strachem, to by bylo tornádo jak prase, ale to by fakt musel dělat někdo, kdo umí pracovat jak z divákovejma emocema, tak z kriminální zápletkou, protože tady, čím víc film přidával na minutách, tím víc ubíral na počtu hodnocení. Přišlo mě to strašně odfláklý, je to škoda, protože, kdyby se do tohoto tématu pořádně vrtlo, to by byla pane velkolepá těžba.(16.1.2014)

• ArdathBay

Bez napětí a opravdového tajemna je tato francouzská krimi. Motivace k činu je stokrát viděná a pokus děj "více" zamotat opravdu působí dojmem natahované kaše. Symbol smrti mi připadal jako povinnost splnit nějakou kvótu - není cítit láska k filmařině jako takové.Opět mě napadá příměr k jídlu v závodní jídelně. Nepochutnáš, ale jsi zasycen. Ovšem zde se nejedná o jídlo, nýbrž o poživatinu ( kaše z pytlíku, která bramboru neviděla ni z vlaku ). Krása je v tom, že někomu to nevadí. Takže: Kdo chce, ať si pochutná. Já mám plnou pusu domácí kaše z pravých a domácích brambor. Jen to mléko je z obchodu :((28.4.2009)

Když se po městě začnou objevovat kresby převrácené čtyřky, jedná se o pouhé graffiti anebo o jisté varování? Zajímavý námět o nové zřejmě hrozící morové epidemii zpracovaný nikoliv jako další bezduchý katastrofický film, ale jako tajemný detektivní příběh ve francouzské režii. Vše se točí kolem podivína a domnělého blázna Josseho varujícího veřejnost před apokalypsou a šéfinspektora Adamsbega, který se tomu snaží přijít na kloub, když se začnou objevovat mrtví. Tajemno dodává dějství krapet na atmosféře, ale jinak se jedná o tradiční styl francouzské detektivky se všemi svými klady a zápory. A příběh je to vcelku solidní s poutavým příběhem, v pomalejším tempu a s přirozeným vývojem postav a děje. Takže žádná lecjaká akce, jen děj,který může diváka zlákat ke knize od Freda Vargase, podle které byl scénář zpracován.(20.3.2018)