Metropie

Tarik Saleh

Kostýmy:

Hanna Storby
  • Webb

Na dnešní dobu standartní vizuální obal, který nemůže zakrýt naprosto primitivní příběh a tak se dostavila nuda.(12.6.2010)

Animace je zajímavá a depresivně pěkná. Bohužel ten příběh by chtěl zdynamičnit. Ne že by byl úplně blbej, jen je to prostě takový nemastný neslaný a hodně hodně pomalý.(9.7.2010)

Mať zaujímavý (aj keď otrpaný) námet a dať mu svojskú vizuálnu stránku nestačí. K tomu ešte treba diváka niečím iným zaujať, pretože takýchto dystopických filmov videl už viac. Napríklad tempom, humorom, narážkami, alebo satirou. Metropia z týchto prvkov nemá v podstate nič. Na konci nás nečaká žiadna katarzia, žiadne rýchlejšie tempo, alebo dejový zvrat. Zaujímavý experiment, ale nič viac.(18.6.2012)

Vážně hodně originální snímek. Mám ráda, když je animace napojená na reálnost. A myšlenka metra po celé Evropě je taky skvělá, navíc ve spojení se šampónem, který vás ovládne to dostává takový vtipně-ironický nádech.(5.2.2017)

Depresivní animák, který kdyby byl o něco dynamičtější, tak by hodnocení šlo rázem nahoru. Všudypřítomná šeď na vás padá ze všech stran a pocitově dává vzpomenout třeba 1984 Michaela Radforda. Ale jak řekla kamarádka.. je to prostě "příběh šampóna". :)(4.8.2010)

• - Vizuální podoba filmu byla inspirována díly Terryho Gilliama, Roye Anderssona a Jurie Norštejna. (Aelita)

• - Jako modely pro film posloužili obyčejní lidé. Například pro hlavního hrdinu Rogera byla použita podoba šéfkuchaře restaurace, kterou navštěvovali pracovníci Atmo, podoba Niny zas byla "nalezena" v obchodě s kosmetikou. (Aelita)

• - Po dokončení scénáře cestoval fotograf Sesse Lind po Evropě a vyfotil potřebná místa ve Stockholmu, Berlinu, Paříži a Kodani. Fotografie byly zpracovány v programu Photoshop a animovány za pomocí programu Adobe After Effects. Produkce trvala dva roky. (Aelita)