poster

Metropie

 • Dánsko

  Metropia

Animovaný / Sci-Fi / Thriller

Švédsko / Dánsko / Norsko, 2009, 86 min

Režie:

Tarik Saleh

Scénář:

Tarik Saleh

Kostýmy:

Hanna Storby
(další profese)
 • Webb
  **

  Na dnešní dobu standartní vizuální obal, který nemůže zakrýt naprosto primitivní příběh a tak se dostavila nuda.(12.6.2010)

 • Superpero
  ***

  Animace je zajímavá a depresivně pěkná. Bohužel ten příběh by chtěl zdynamičnit. Ne že by byl úplně blbej, jen je to prostě takový nemastný neslaný a hodně hodně pomalý.(9.7.2010)

 • Anderton
  ***

  Mať zaujímavý (aj keď otrpaný) námet a dať mu svojskú vizuálnu stránku nestačí. K tomu ešte treba diváka niečím iným zaujať, pretože takýchto dystopických filmov videl už viac. Napríklad tempom, humorom, narážkami, alebo satirou. Metropia z týchto prvkov nemá v podstate nič. Na konci nás nečaká žiadna katarzia, žiadne rýchlejšie tempo, alebo dejový zvrat. Zaujímavý experiment, ale nič viac.(18.6.2012)

 • Dzeyna
  ****

  Vážně hodně originální snímek. Mám ráda, když je animace napojená na reálnost. A myšlenka metra po celé Evropě je taky skvělá, navíc ve spojení se šampónem, který vás ovládne to dostává takový vtipně-ironický nádech.(5.2.2017)

 • swamp
  ***

  Depresivní animák, který kdyby byl o něco dynamičtější, tak by hodnocení šlo rázem nahoru. Všudypřítomná šeď na vás padá ze všech stran a pocitově dává vzpomenout třeba 1984 Michaela Radforda. Ale jak řekla kamarádka.. je to prostě "příběh šampóna". :)(4.8.2010)

 • - Vizuální podoba filmu byla inspirována díly Terryho Gilliama, Roye Anderssona a Jurie Norštejna. (Aelita)

 • - Jako modely pro film posloužili obyčejní lidé. Například pro hlavního hrdinu Rogera byla použita podoba šéfkuchaře restaurace, kterou navštěvovali pracovníci Atmo, podoba Niny zas byla "nalezena" v obchodě s kosmetikou. (Aelita)

 • - Po dokončení scénáře cestoval fotograf Sesse Lind po Evropě a vyfotil potřebná místa ve Stockholmu, Berlinu, Paříži a Kodani. Fotografie byly zpracovány v programu Photoshop a animovány za pomocí programu Adobe After Effects. Produkce trvala dva roky. (Aelita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace