Oproti nedávno viděnému norskému filmu Max Manus přistupuje Plamen a Citron k tématice odboje dost odlišně. Cílem odboje tu totiž nejsou v první řadě okupanti, ale vlastní lidé, skuteční či údajní kolaboranti. Film je spíše psychodrama než klasický odbojářský film, řeší se tu svědomí, oprávněnost akcí, odpovědnost za protiopatření nepřítele a tak dále. Záměr potud výborný. Bohužel se film nevyhnul určité zmatečnosti, kdy jsem měl občas trochu problém se v těch plánech a protiplánech orientovat, stejně tak jako v cílech některých operací. Opět tu navíc práce Němců a Gestapa vyznívá trochu naivně, když např. hrdinové z léček a pastí unikají podezřele snadno (nezapomeňme ostatně, že je to jen "na motivy" skutečných událostí, ne rekonstrukce). Navíc je film i trochu zdlouhavý. Ve výsledku mírný nadprůměr.(6.11.2011)

Velmi sebevedome valecne drama, ktere vypravi o danske odbojove skupine v cele s vybornym Mads Mikkelsenem. Stejne jako tohle komando operovalo ve valecne zone, cely snimek na me pusobi syrove a bez zadnych okazalych gest. Nikdo tu neni zbytecne idealizovan, takze si kazdy muze sam udelat nazor na pocinani hlavnich hrdinu, na ktere se da divat z mnoha pohledu. Cele filmove zpracovani tehle danskych "bratri Masinu" na me pusobi velmi prijemnym dojmem a jiste se k nemu jeste nekdy v budoucnu vratim 70%(10.2.2010)

Válka je někdy klamavá. V odboji to platí dvojnásob. Nevíte komu věřit, vaši nejlepší druhové vás zítra mohou zradit... Více odbojových skupin a hnutí navíc vnáší do společného boje proti okupantům prvky rivality, zmatku a někdy i anarchie... Plnit rozkazy (likvidace osob) někoho z vedení buňky ještě neznamená, že děláte správnou věc. Co když dotyčný je dvojitý agent a maže tak stopy ke své osobě od lidí co na něj přišli? Dánové o tom natočili velmi solidní válečné drama, které vás dobře udrží v napětí po celých 130 minut.. Milovníkům válečných filmů tuhle záležitost rozhodně doporučuji. Další dobré filmy s podobnou tematikou jsou: Již zmíněný Max Manus (2008), Černá kniha (2006) a Chlapci od svatého Petra (1991). * * * *(1.8.2012)

Na motivy skutečných události.... Tak nějak to připomínalo bratry Mašínovy. Hlavní hrdinové také stříleli takřka hlava nehlava, ale byly to čisté duše.... Otázka je, do jaké míry se dá zpracování Ole Christiana Madsena věřit. Historická fakta v tomto ohledu příliš neznám. U režisérova posledního filmu Praha jsem trochu nadskakovala na židli. Tam mě jeho "přetvoření" reality docela dráždilo.... Kdo by byl na pochybách, že se točilo v Čechách, dočká se jasného důkazu.... Z úst komparsistů zazní věta: "Tak dobrý." Chybka se vloudí. Nudný ten film ale rozhodně není.... A Stine Stengade, která po natáčení filmu En Kærlighedshistorie opustila kvůli Ole Christianu Madsenovi manžela, opět v hlavní ženské roli....(17.11.2008)

pre mňa slušný priemer, až na tú dĺžku. Ten Lindhart je zaujímavý herec. Miestami sa mi zdala činnosť dánskeho odboja dosť naivná, akoby všetci o nej vedeli ... a to "bohapusté pendlovanie" do neutrálneho švédska ... ts ts ... tiež sa mi zdalo trocha zjednodušené. Inak zaujímavý historický snímok.(23.11.2016)

• - Spoiler: Ve skutečnosti, když Flame zjistil, že jeho dům je obklíčený armádou, utíkal do prvního patra, kde spolkl kyanidovou kapsli. (Othello)

• - S rozpočtem 10 milionů dolarů se jedná o zatím nejdražší dánský film. (Othello)

• - Prevažná časť natáčania prebiehala v Dánsku, ale taktiež aj v Nemecku a Českej republike. (MikaelSVK)