• Marthos
  ***

  Lyrický tón podzimní nostalgie rámuje celý příběh původní hry Františka Pavlíčka z domova důchodců, kam takřka westernovým způsobem vstoupí "cizinka odnikud" v podání křehce noblesní Květy Fialové. A než se znovu vytratí do neznáma, lehounce rozkolísá tamní vztahy, dávné křivdy a nejistoty. Ale opravdu jen lehounce, protože aby se tahle tichá slovní válka vůbec nějak rozhýbala, vypomohl si Pavlíček poněkud zprofanovaným motivem, jaký v devadesátých letech představovala hrozba restituce. Na druhé straně ovšem Hášova inscenace přinesla hezký český dárek své generaci, tedy vesměs zralým hercům, kteří byli svedeni na skromnou plochu v nevídaně silné kolekci, vedené Josefem Somrem, Josefem Vinklářem nebo Blankou Bohdanovou. Nejde sice o žádnou strhující událost, ale jako poctu čisté mateřštině i jako druh abiturientského večírku pánů herců "v letech" lze tento nenápadný, vlídný a ospalý film bezesporu obhájit.(23.10.2017)

 • Mylouch
  **

  Sebestřednost stáří a mezilidské vztahy ve vnějškově aktuálních privatizačních kulisách. Inscenace téměř ve všech ohledech "po sezóně", bohužel hlavně co se týče přesvědčivosti jemných střívek příběhu a dialogů. 2-3* kam.: Jiří Kadaňka, h.: P.Mandel(24.11.2013)

 • Yahey
  **

  Příjemné herecké výkony a ne úplně nezajímavé charaktery v televizní inscenaci z prostředí domova důchodců v jakýchsi "lidských" interakcích - ale bohužel chybí výraznější příběh, pnutí, drama. Není to příliš dobře napsané. Trochu odnikud někam, nebo alespoň mě to nezasáhlo. Figurky nechat, texty přepsat, dát tomu švih.(23.11.2016)

 • LiVentura
  ****

  Pan Háša uměl tvořit duchaplné snímky plné lidskosti, porozumění, stejně tak, jako skvělé situační krimi...(25.1.2011)

 • Bart
  ***

  Vcelku průměrná televizní inscenace. Režišér Háša si do hlavní role obsadil manželku Květu Fialovou, stejně jako do spousty svých televizních počinů. Příběh nic moc a herecké výkony průměrné. Od podobného hereckého obsazení bych čekal více.(4.5.2007)

 • - Název filmu řekne Lída (Dana Syslová) v 15. minutě. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace