Fišer alias Bondy II (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2000, 52 min

Jordi Niubó

Jordi Niubó

Michal Černý

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Skvělý dokument o jednom velkém rebelovi, bouřliváku, filozofovi, básníku nejen o undergroundu, samizdatu, mocenském establishmentu, kamarádech Jirousovi (ten byl skvělý v těch výpovědích) a Topolovi. Ten úvod s hovnama vážně vtipný, to mě úplně dostalo. Absolutně přirozené-pravdivé a od srdce Egone..Je to na hovno, žijeme v hovnech, hovno-hovno ! "Jak to s vámi ten Havel sehrál"? Další věta která mě ještě utkvěla v paměti, ale těch tady bylo vskutku požehnaně-většinou však v básnickém pojetí.(12.5.2007)

Bondy byl génius i blázen, úžasně pracovitý člověk, který nikdy nebyl zaměstnán (mimochodem - zajímavá myšlenka), hrdina i zbabělec, filozof, básník a prozaik. A hlavně nonkonformní člověk. Slyšet nejen jeho ale i Machovce, Magora Jirouse nebo Placáka jako svérázné svědky naší pokroucené historie a poslechnou si střípky Bondyho poezie je příliš zajímavé, aby se dokument dal hodnotit na méně než čtyři hvězdičky. Celkový dojem 75 %.(12.5.2007)

Dobře udělaný dokument o člověku, kterého jsem si fakt vážil. Egon Bondy R.I.P.(15.4.2008)

Vidím zde, že to mělo i první díl, zkusím si ho sehnat.(3.3.2013)

tolika osobností, které držely celou strukturu tehdejšího undergroundu pohromadě!(31.7.2014)