poster

Čingischán (TV film)

 • Velká Británie

  Genghis Khan

Drama / Historický / Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2005, 50 min

Hudba:

Ty Unwin

Scénografie:

Andrzej Halinski
(další profese)
 • PROROK14
  *****

  Skvelý dokument o mužovi, ktorý mal štyri krát väčšiu ríšu ako Alexander Veľký. Len škoda škoda že je to také krátke. Kľudne o ňom mohli natočiť aj dvoj hodinový film. Samozrejme ak by mal kvality tohoto dokumentu. Dokument ukazuje cestu Čingischána od toho ako bol malý chlapec až po jeho smrť. Pozeral som to asi jedným dychom. Fakt veľmi kvalitný dokument. 90%(12.11.2008)

 • GigaPudding
  ***

  Nic moc nového se člověk nedozví z tohohle dokumentu, takže se souborem těch nejzákladnějších informací o Čingischánovi je to prostě jen takový běžný dokument, který určitě nenudí, ale rozhodně se z něho člověk nedozví dost. Každopádně kvůli několika detailům se určitě stojí na to kouknout třeba kvůli informaci, že prý každý dvoustý člověk by mohl svůj rodokmen vystopovat až k Čingischánovi :) nebo taky, že z nějakého důvodu byl jeho pohřeb prostě tak tajný, že nikdo nikdy nezjistil, kde ho vlastně pohřbili. To samé, poutavější a trochu obsáhlejší se člověk dozví i ve filmu Mongol z roku 2007, který sice není dokumentární, ale kdo by nechtěl jen takový strohý výčet informací, tak je to pro něj ideální :). A kdo to chce ve zkratce tak pro toho je ideální tento dokument BBC :).(8.7.2011)

 • dr.fish
  ***

  Nebylo to špatné, ale osobně bych volil nezabývat se samotným Čingischánem, ale celou kampaní, neboť to nejzajímavější a nejpoutavejší by teprve přišlo. Čingischánova smrt totiž odstartovala invazi do Evropy, jíž bylo postiženo Rusko, Polsko, Uhry a naše Morava. Podlehla Persie, částečně Byzantská říše. To už jsou nám přece jen bližší lokality než Peking, to by bylo vskutku zajímavé....(25.1.2011)

 • Karlos80
  ***

  Čistě informativně: To že tento krvežíznivý vojevůdce zemřel na válečném tažení na Čínu, nebo že jeho znovu a znovu dobývaná a rozšiřovaná říše byla ve své době čtyřikrát větší než ta Alexandrova a dvakrát než Římská, to že si vždy vybral manželku (nebo jednu z věhlasných a nejhezčích žen) poraženého vůdce z druhé strany se kterou strávil vzápětí noc to všechno jsem věděl, a nebylo to pro mě tudíž žádným novým překvapením. Ale to že se vlastně ani po osmi stech letech neví kde je vlastně pochován jestli je vůbec někde pochován to mě fakt překvapilo.. A pak i údajná a nepodložená domněnka o tom že všechny svědci pohřbu byli možná údajně popraveni.. Myslel jsem že měl poněkud slavnostnější obřad i s nějakou tou pompézní hrobkou, jak tomu bylo zvykem v jiných národnostních kulturách.. Poněkud slabší než poutavě, celistvě a technicky zmáknutý Hannibal, ale už jen za ty některé názorně předvedené a v plné zbroji nám divákům ukázané bojové scény, za které by se nemusel stydět i pořádně zmáknutý tv film dávám lepší 3*, jako příběh to však bylo každopádně slabší.(17.4.2007)

 • Marek1991
  ***

  Na to, že tento človek so svojim vojskom dobyl historicky najväčšie územie, tak je to veľmi krátky a stručný dokument. Tie návraty podľa potreby neboli zlé, aj keď bývam radšej, keď nie sú alebo je ich čo najmenej, no nezachránili to, dokonca ani tých legiend som sa nejak veľa nedozvedel. Čiže ani informácie, ani legendy, len taká hraná verzia, ktorá mi zas ukázala akí brutálni boli kedysi ľudia, nielenže sa deti zabíjali medzi sebou, no v dospelosti neváhali uvariť svojich nepriateľov za živa, upaľovali ich, lámali im väzy, vyvraždili kľudne až na milióny ľudí a hnali sa za mocou s tým, že sú vyvolení, niekedy ozaj rozmýšľam nad zmyslom tohto celého a cítim sa občas stratený, sú to pre mňa skôr smutné dokumenty o týchto bojovníkoch za impériá.(13.3.2014)

 • - Tvorcovia filmu pracovali vo vnútrozemí Mongolska a navštívili aj Čínu. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace