Fighter

• Austrálie

The Fighter

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Máte li IQ průměrné pokojové rostliny a k tomu vás od malička mlátí do hlavy, bude z vás jednou skvělý rohovník a ještě o vás natočí oslavný film. A bude vás hrát Marky Mark (standardní pokrfejs) s anorektickým Batmanem (oscarově skvělým)! Otázkou však zůstává, zaslouží li si vypatlané palice, které žijí jen proto, aby občas daly někomu na držku, vůbec glorifikovat. No, nepochybně ano! Mládež musí mít nějaké silné vzory. A co může být zářnějším příkladem, než vymaštěné, agresivní hovado na cracku? Snad už jen homoupír nebo nedomrlý čarodějnický učeň!(13.1.2011)

[imdb: 8.2/10] | me: Kvalitne členený film so známou líniou deja obohatený však o neuveriteľne skvelý výkon Bale-a ale aj ostatných kolegov stojacích v rade hneď za ním. Pravdepodobne to bolo postavou, ktorú stvárnil keďže bola určite výraznejšia ako samotný fighter. Tak, či onak - spôsob akým nám to prezentoval bol dokonale presvedčivý. Vždy som mal rád Balea, no a tento krát opať potvrdil svoje kvality pričom zdvihol látku opäť o čosi vyššie. Vynikajúce. Ostatné herecké výkony mu autenticky sekundujú a tak sa celý film nesie v svižnom tempe. Fakt dobrý film.(3.2.2011)

Kdybych si to měl shrnout, řekl bych, že se jedná o poměrně dobře udělaný film nejen o sportu, jehož konec vás ale na prdel asi neposadí. Vyzdvihl bych především roli Ch. Balea, kterej hraje dokonalýho kreténa. Při několika okamžicích jsem se i od srdce zasmál - 1. když Bale podruhé spletí do kontejneru za feťáckým doupětem a za 2. když při focení soupeřů u finálního zápasu ukazuje Bale soupeři prostředníček:D(2.3.2011)

Takže stačí ke klasické a ohrané boxérské cestě na vrchol naroubovat problémového věčně zfetovaného bratra a nominace na nejlepší scénář je na světě? To si snad někdo dělá srandu ne? Nepochopil jsem, když byl na Globech oceněn nominací Cizinec a teďka nerozumím tomuhle. Vždyť ta šablona bije do očí. Dokonce jsem se tím pádem přistihl že fandím Angličanovi, aby hlavně film neskončil happyendem. Jinak Bale opět přesvědčivě vyzáblý a Wahlberg po dlouhé době hraje v něčem co má úroveň. Já jej mám stejně pořád nejraději jako Dirka Digglera.(15.2.2011)

Oproštěno od zbytečného patosu a sentimentu. Boxerské drama, které tu dlouho nebylo. Především pak ústřední dvojice hraje na výbornou. Bale zase ukazuje, co je schopen pro svou roli udělat. Od Batmana dal dolu dobrých 20 kilogramů a jeho pohublý, drogově závislý vysloužilec ze světa boxu je postava velmi dobře zahraná. V některých dialozích má snímek velmi dramatickou linku a to z něj dělá místy překvapivě strhující záležitost. Nejsou to zdaleka fighty, které drží film nad vodou. Pár jich je, ale za zmínku moc nestojí. Oscarové nominace chápu, vždyť za box se dávají sošky odjakživa (proč snad raději neřešit). Daleko rychlejší a chytřejší, než jsem čekal. Cinderella man je proti tomu naprostá nula.(20.2.2011)

• - Christian Bale hrál ve filmu Dickieho Eklunda, který je o 7 let starší než Mickey Ward, ztvárněný Markem Wahlbergem. Ve skutečnosti je ale naopak Wahlberg o tři roky starší než Bale. (oje)

• - Při Mickyho (Mark Wahlberg) příchodu do ringu k zápasu s Alfonsem Sanchezem (Miguel Espino) hraje skladba od Dropkick Murphys s názvem „Warrior’s Code“ ze stejnojmenného alba, které bylo věnováno Mickymu Wardovi a které bylo vydáno až v roce 2005. (JardaBauer)

• - Píseň, která zní před závěrečným zápasem Mickyho Warda (Mark Wahlberg) se Shea Nearym a brouká si ji i Dicky (Christian Bale), je jedna z nejznámějších písní od skupiny White Snake a nese název "Here I Go Again". (syphonn)