poster

Je dobrá, slaďoučká (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1983, 12 min

Kamera:

Martin Duba
 • Big Bear
  ***

  Tehdy to tak asi leckde bylo. Naštěstí dnes ta putyka s oblitými rohy na diváka působí až moc uměle. Jsme dál. Věřím však, že tehdy nebylo problém na podobná restaurační zařízení narazit a na stejně ochotné hostinské. Snad proto této satiře už mladší nebudou rozumnět. Tři tatranky. * * *(14.9.2013)

 • ybuko
  **

  Jan Schmidt prijde se synkem do socialisticke hospody, kde jim neprijemny socialisticky hostinsky namisto tepleho jidla proda po mnoha peripetiich dobrou sladouckou tatranku. Tezko rict jestli bych v roce 1983 hodnotil lip a povazoval to za povedenou satiru na tehdejsi pohostinstvi - mozna jo a mozna ne.(7.8.2009)

 • mh.mail
  ***

  50% - Motiv neútulné hospody a opilého neochotného hospodského Tomáš Vorel pak použil ve filmu Pražská pětka v grotesce Směr Karlštejn. Ono vlastně nebylo čemu se smát. Ačkoliv přece jenom nadsázka, v některých obzvláště venkovských hospodách to nějak podobně fungovalo. Jan Schmid jako obvykle výborně svůj, líbil se mi i výkon jeho syna.(24.9.2011)

 • MarekT
  *

  Poprvé mě nějaké Vorlovo dílo zklamalo. Nevím, jaké byly podmínky zadání úkolu, nicméně pan režisér se od svého stylu až příliš vzdálil a tentokrát jsem si bohužel připadal jako při sledování podprůměrné televizní inscenace z tehdejší doby, čemuž odpovídá suchá zápletka a špatné herecké výkony (zvlášť mladý Schmid, který byl na pár facek) - ani Šteindler nedokázal pobavit jako obvykle.(23.5.2010)

 • sator
  ***

  Syna hraje Jakub Schmid,syn Jana. Až příliš dobře znám na vlastní kůži, tématu chybí nějaký přesah, závěr působí nekompatibilně. Studentský náhled Vorla do socialistického pohostinství. Bouřka zažene promočeného otce a malého syna do hospody čtvrté cenové skupiny.Doufají že si dají něco co by je zahřálo.Neochotný hospodský má však v nabídce jen přemrzlé limonády a tatranky.(8.2.2020)

 • - Syna hraje neherec Jakub Schmid, syn režiséra a principála Jana Schmida. (sator)