poster

Chemikál (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1986, 27 min

Scénář:

Tomáš Vorel st.

Kamera:

Martin Duba

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (20)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Žil byl jednou jeden zaviůý chemik a jal se chemikovat a vychemykoval Rtuť chtivou po sloučení a tvorbou amalgámu, kterážto jakožto nebohý, naivní kov má za cíl vytvořit zlato, což jesť cíl chemikův. A pak se tam zjeví tantal, helium a pár dalších zhovadilenlství... Nu, je to povedené, humory a dialogy založené na chemickém názvosloví jsou zábavné a to jsem si jistý, že jsem si mnohých ani nevšiml, herci hrají dobře (titulní Rtuť je naprosto mimózní, myšleno v pozitivním), jen škoda, že to jde trošku od nikud nikam a scény bez prvků s Šteindlerem jsou slabé.https://www.youtube.com/watch?v=rpsm_i7eCDs(10.1.2016)

 • Fingon
  ****

  Jéje, to mi zase připomnělo chemii na gymplu...(11.10.2008)

 • hrona
  ****

  Pořádná porce chemické lekce. Typický sklepácký humor s původním hudebním motivem, který je později známější díky Pražské pětce.(21.3.2012)

 • Big Bear
  ***

  Jako bych byl při sledování tohoto studentského filmu na představení Sklepa. Choreografie, písně a celé ja to zahaleno do bizadního hávu. Kušiaková tančí v temné místnosti nasvětlené odspodu, prakticky do pasu až po prsa jí stoupá kouř a zezhora jí Šteindler do toho prostoru vsypává Vávru, Tučka, Hanáka ad coby jednotlivé prvky s nimiž se rtuť má spojit a udělat zlato. Ti vše jednotlivě, v závěru pak společně tančí s Kušiakovou v dýmu z nějž jim vykukují hlavy. Každý z prvků jí pro spojení nabízí něco jiného tu elktron tu volný radikál. Chemii jsem měl 5 let, ale pamatovat si z ní vše asi bych se bavil ještě více .-). Nakonec samozřejmě dojde k reakci ....a ... :-)))))))))) Dávám tři ionty. * * *(14.9.2013)

 • Šandík
  *****

  Divadlo Sklep v té nejlepší formě...(16.7.2008)

 • Pirabin
  *****

  Musím říct, že nic takového jsem ještě neviděl.(11.5.2010)

 • easaque
  ***

  Využití chemických zákonitostí a pojmů v kratším vtipném filmu o pokusu šíleného vědátora dokázal Sklep dokonale. Nápadité jak bývalo u nich zvykem. Na lepší 3* to určitě má. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](24.10.2012)

 • MarekT
  *****

  Dnešní hodinou chemie vás provází divadlo Sklep. Vědní obor jako romantický muzikál se shakespearovským nádechem? Výborný nápad! Zcela vážně doporučuji i jako učební pomůcku do škol. Ještě by se mi hodilo v podobném duchu zpracovat také biologii. :-) "Myslím, že bychom vytvořili pěkný iontový pár..."(23.5.2010)

 • Radiq
  **

  Kdyby se to použilo při vyučování chemie jako učební pomůcka, asi by mě to bavilo víc, než se normálně učit. A asi by mě to bavilo víc, než se na to podívat jenom proto, že tam jsou herci z Divadla Sklep. A teda není to moc vtipné, i když ten nápad se mi líbil. No, prostě taková blbost to byla, no...(16.6.2017)

 • Komprimus
  *****

  David Vávra exceluje v roli hélia.(10.9.2009)

 • CSSML
  ****

  Rtuť touží vytvořit stabilní rodinný amalgám. Helium je narcis, tantal náboženský fanatik, uhlík ochmelka, chlor revolucionář a praseodym agent. Myslíte, že jsem požil zakázané látky? Ale ne, to jen studentům FAMU se dostala do ruky učebnice chemie a natočili Chemikál. – „To je těžká voda, základ stability, točí se při deseti, dvanácti a někdy taky čtrnácti stupních.“(30.10.2013)

 • DannyBoy80
  ****

  Sklepáci prostě upletou z hovna bič. Kde oni chodí na ty hlášky a rýmy, asi to nemají v hlavě vpořádku :)(6.6.2008)

 • Helmutek
  *****

  Někomu to možná tak úžasný připadat nemusí, ale mně to sedlo dokonale - společně s Mladistvým intelektuálem a Ropákama je to pro mě nejlepší kraťas. Nápad, zpracování, výkon Hanákový, ta celková "chemická" terminologie, kostýmy - všechno parádní, neskutečně chytrej počin se spoustou odkazů. Navíc, jak je u Sklepáků zvykem, po hudební stránce opět skvělý. A vůbec mi tady to Steindlerovo přehrávání nevadilo - spíš naopak, do role šílenýho vědce to pasovalo. Možná, že kdyby se film pouštěl na hodinách středoškolský chemie, zapamatují si studenti víc než z klasický výuky. U mě by to platilo rozhodně, aspoň bych nemusel při sledování tolik googlit :-) Smrt redukci!(10.2.2015)

 • Nekgro
  *****

  Pro mě, jako studenta chemie, byl tento počin tou nejvtipnější věcí. Chemický pojmy dostaly rázem jiný význam...(13.4.2010)

 • mh.mail
  *****

  90% - Chemikál mě jednoduše dostal. Přetavit nudné chemické reakce do zábavného muzikálu je majstrštyk. Dokonalé. Pro mě nejlepší z krátkých filmů Tomáše Vorla uvedených na DVD.(24.9.2011)

 • lubospoti
  ****

  Originální a velice vtipně pojatý námět. Provedení je takové typicky sklepácké (v tom nejlepším slova smyslu). Nevěřil bych, že chemie může být až takhle zábavná.(9.2.2017)

 • spacylemon
  *****

  Kdo by to byl řek', že Strom kýve pahýly byla původně píseň o vytvoření amalgámu... :-)(4.6.2016)

 • uncredited
  *****

  Dokonalé! A naučné.(11.12.2009)

 • cabaday24
  ***

  rtut plus neco rovna se zlato, jenom zjistit co je neco...(26.12.2008)

 • burg
  ***

  Aneb o chemikovi, který chtěl tvořit zlato ze rtuti a o Rtuti, která chtěla tvořit amalgám... těžko mu v tváři číst ač čistá je jak list lakmuso... jak jenom říct mu mám, že jenom s ním chci amalgám vytvořit v baňce žít domov mít poznat klid... Tohle se fakt musí vidět!!(9.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace