poster

Evilenko

 • Itálie

  Evilenko

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Itálie, 2004, 111 min

Režie:

David Grieco

Scénář:

David Grieco

Kamera:

Fabio Zamarion

Producenti:

Jason Piette

Střih:

Massimo Fiocchi

Kostýmy:

Agata Cannizzaro
(další profese)
 • d-fens
  ***

  Film nie je zložitou psychologickou štúdiou schizofrénneho Čikatila alias Evilenka. Je iba nekonkrétnym temným obrazom spoza železnej opony, ktorého depresivita je však dostatočná na navodenie skleslej nálady. Výrazne tomu dopomáha tríznivá fyziognómia McDowella a nadherný-tajomný-psychedelický hudobný motív Badalamentiho a Dolores O'Riordan - Angels go to heaven. Príjemné výkony ponúkajú aj Ronald Pickup (Aaron Richter) a rodák Marton Csokas...(6.5.2007)

 • Hillock
  ****

  Přímka komunistické trpkosti načrtává křehkost dětské duše, která je obelstěna zrůdností charakterových rysů netvora zaobalených do kůže beránka. Evilenko je úspěšný manipulátor, jež přináší náhled na své hnisající myšlenky. Sledování jeho činů ve mně vyvolává pocity neúrody mé mysli. Vybroušenost a nezkrotnost příběhu sebou přináší v závěrečných fotografiích pozastavení se nad památkou zesnulých obětí.(16.1.2009)

 • SOLOM.
  **

  I když film je velmi smutný a je hnusné co může někdo udělat nevinným dětem musím hodnotit zpracování. No a to nebude moc kladné. Vraždy nebyly moc vidět (vlastně jen trocha krve, nebo nápřah břitvou a pak křik). Hudební podklad nulový, herecké výkony taky nic moc tedy až na hlavní postavu. Vrah se vždycky jen podíval na oběť něco prohodil a pak se otočil zády a šel na místo kde chtěl uskutečnit vraždu. Oběť za ním šla jako pejsek, potom střih zazněl výkřik a když se znovu objevil obraz byli na místě policisté a tak pořád dokola až na pár vyjímek (vražda ve vlaku na záchodku).(23.11.2011)

 • sulimo
  **

  Kvalitní okamžiky snímku totálně smetla filmová fantazie a tedy odklon od reality, jinými slovy debilně napsaný scénář. S takovýmhle tématem mohl vzniknout druhý Zodiac, stačilo se jen držet vražd, vraha a nemíchat do toho všeho ty pindy o zhypnotizování a o rodinných trampotách vyšetřovatele, které stejně nikoho nezajímají. Totálním hřebíkem do rakve případné přítomnosti jakékoli kvality byla ona nudistická konfrontace vyšetřovatele a vraha, to jsem se bohužel upřímně zasmála z návalu nesoudného kreténismu tvůrců filmu. Nemám nic víc, co bych napsala, prostě mizerné, zbytečné a neuvěřitelně trapné.(11.12.2011)

 • zette
  *

  Namet s obrovskym potencialem, ktery se promenil v totalni brakovy film. Hvezdicku davam pouze za namet a herecky vykon Mc Dowella. Velice neverohodny snimek masoveho vraha Cikatila, jak by to asi dopadlo, kdyby Italove nebo Americani chteli natocit film o spartakiadnim vrahovi? Myslim, ze podobne...(8.3.2008)

 • - Keď uteká jedna z Evilenkových obetí cez železničnú trať, na prechádzajúcom vlaku je zreteľne vidieť cifru 666 - číslo diabla. (Sociopath)

 • - Andrei Romanovich Chikatilo si získal prezývky "The Mad Beast", "The Rostov Ripper" a "Citizen X". (Momo_desu)

 • - Film je volně natočen podle činů ruského sériového vraha Andreje Chikatila. Inspiraci čerpal rovněž z románu "Komunista, co jedl děti" Davida Grieca. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace