Tohle už není taneční film, ale spíše konverzační komedie, kde se také občas tančí. Jak se dá čekat, taneční scény Astaira a Rogersové mají nápaditou choreografii a jsou bezchybně provedeny. Potěší ta první snová, v neskutečné dekoraci a spomaleným pohybem. Zbytek jsou "jen" ztřeštěné dialogy a humorná zápletka, nic z toho příliš nevybočuje z dobového průměru. Dobrou náladu ale spolehlivě získáte.(15.12.2008)

Vo filme je viacero originálnych a prekvapivých momentov (aj vtipných) - Ginger s puškou a i., no pokiaľ ide o romantiku, tak tá tu vôbec nefunguje, žiadna chémia medzi Fredom a Ginger, proste na ňu nedáva scenár miesto. Ten ich vzťah je tu akoby nasilu našrubovaný, keď už to má byť romantická komédia. Najmenej romantický film tejto dvojice.(14.6.2018)

Podle mě byl tento film o něco málo lepší než předchozí filmy dvojice Astaire - Rogers. Je pravda, že se spíš jedná o komedii, taneční čísla za celý film by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Přišlo mi to prostě o chlup reálnější... I když samozřejmě je ten film z dnešního pohledu strašně naivní. Možná proto se ale na tyhle staré filmy někdy koukám.(14.12.2008)

"Vzdušné zámky" mi opět potvrdily, že se tehdy hrálo na daleko vyšší úrovni než dnes. Fred Astaire (mimochodem skvělý tanečník) a Ginger Rogers (krásná žena neskutečně sympatická) byli prostě úžasní. Docela mě pobavila ta šílená kombice jídla a pití ve dvacáté minutě, kdybych si to dal já, možná byste mi mohli naměřit můj osobní rekord v běhu na toaletu. Výborně jsem se bavil, užíval si zhypnotizovanou střeštěnost a nebezpečnost Rogersový a tančícího páru s hudbou. Škoda, že se takové (po herecké stránce kvalitní) filmy už točí tak málo. Tak mi nezbývá nic jiného, než si sehnat další filmy s touto dvojicí (stejně jako "EdaS").(14.12.2008)

Filmy s Ginger a Fredem mám rád, ale tenhle mi příliš nesedl. Chybělo mi víc vtipů a komediálních prvků vůbec. Kdybych se začal koukat v momentě, kdy Ginger běhá po parku s brokovnicí, myslel bych si, že jde o nějaký thriller. Líbila se mi kosmopolitní art-deco atmosféra, kterou mají společnou snad všechny filmy ústřední dvojice a samozřejmě tanec. Jak to jen dělali, že jim to spolu tak slušelo?(30.10.2011)