• Brejlil
  ****

  Tohle už není taneční film, ale spíše konverzační komedie, kde se také občas tančí. Jak se dá čekat, taneční scény Astaira a Rogersové mají nápaditou choreografii a jsou bezchybně provedeny. Potěší ta první snová, v neskutečné dekoraci a spomaleným pohybem. Zbytek jsou "jen" ztřeštěné dialogy a humorná zápletka, nic z toho příliš nevybočuje z dobového průměru. Dobrou náladu ale spolehlivě získáte.(15.12.2008)

 • Dale
  ***

  Vo filme je viacero originálnych a prekvapivých momentov (aj vtipných) - Ginger s puškou a i., no pokiaľ ide o romantiku, tak tá tu vôbec nefunguje, žiadna chémia medzi Fredom a Ginger, proste na ňu nedáva scenár miesto. Ten ich vzťah je tu akoby nasilu našrubovaný, keď už to má byť romantická komédia. Najmenej romantický film tejto dvojice.(14.6.2018)

 • worm14
  ****

  Podle mě byl tento film o něco málo lepší než předchozí filmy dvojice Astaire - Rogers. Je pravda, že se spíš jedná o komedii, taneční čísla za celý film by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Přišlo mi to prostě o chlup reálnější... I když samozřejmě je ten film z dnešního pohledu strašně naivní. Možná proto se ale na tyhle staré filmy někdy koukám.(14.12.2008)

 • Webb
  ****

  "Vzdušné zámky" mi opět potvrdily, že se tehdy hrálo na daleko vyšší úrovni než dnes. Fred Astaire (mimochodem skvělý tanečník) a Ginger Rogers (krásná žena neskutečně sympatická) byli prostě úžasní. Docela mě pobavila ta šílená kombice jídla a pití ve dvacáté minutě, kdybych si to dal já, možná byste mi mohli naměřit můj osobní rekord v běhu na toaletu. Výborně jsem se bavil, užíval si zhypnotizovanou střeštěnost a nebezpečnost Rogersový a tančícího páru s hudbou. Škoda, že se takové (po herecké stránce kvalitní) filmy už točí tak málo. Tak mi nezbývá nic jiného, než si sehnat další filmy s touto dvojicí (stejně jako "EdaS").(14.12.2008)

 • Babous
  ***

  Filmy s Ginger a Fredem mám rád, ale tenhle mi příliš nesedl. Chybělo mi víc vtipů a komediálních prvků vůbec. Kdybych se začal koukat v momentě, kdy Ginger běhá po parku s brokovnicí, myslel bych si, že jde o nějaký thriller. Líbila se mi kosmopolitní art-deco atmosféra, kterou mají společnou snad všechny filmy ústřední dvojice a samozřejmě tanec. Jak to jen dělali, že jim to spolu tak slušelo?(30.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace