Reklama

Reklama

Autíčko s červeným srdcem

(seriál)
  • Česko Autíčko s červeným srdcem
Animovaný / Rodinný
Československo, 1985, 7x7 min

Sedmidílný animovaný Večerníček o tom, jak Toník jednoho dne našel malé autíčko s červeným srdcem. Opravil ho, očistil ho a pak ho zanesl zpátky na hřiště. Jenže během té krátké chvilky se oba dva do sebe natolik zakoukali, že se z nich stali přátelé a zůstali spolu. (Magic Box)

Recenze (22)

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Jede Toník v autíčku, po zeleném chodníčku, jede jede do pohádky, jede tam a zase zpátky, kdo pojede s ním? - Poetický a inteligentní večerníček pro malé zvídavé nebo odrostlé děti. - Dojel tam a zase zpátky, kamarádi, kamarádky, pojďte taky spát! *** Ve zkratce: Nejlepší večerníček! ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Kouzelný a tak trochu neprávem polozamenutý večerníček z mých raných dětských let o jednom klukovi a jeho bílém autíčku s červeným srdcem na kapotě v sedmi krátkých příbězích. Tuším že i ten kluk měl to srdce a to sice někde na svém tričku. Nic podstatného se mi nepodařilo zjistit, komentář Taťjány Medvecké ani Skoumalovu hudbu si v tuto chvíli bohužel už nevybavím. Nicméně dodnes si vzpomínám na docela pěknou animaci od Evy Višňákové a na jednu z těch sedmi epizod která nesla název "Závody". Co se mi podařilo zjistit, tak to sice to že v TV to běželo naposledy asi před zhruba deseti lety. Chtělo by to asi reprisovat přeci jen častěji... ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

Vskutku pozapomenutý večerníček o autíčku a jeho klučičím kamarádovi se tváří jako velice pohodová zábava, ale na mě působil vždy trochu smutně až depresivně. Jistě k tomu přispělo i nezapomenutelně zvláštní vypravěčství Taťjany Medvecké. Je to už nějaký pátek, co jsem večerníček viděl naposledy, ale vždy mi bylo milého a dobrosrdečného autíčka líto, mám pocit, že kluk se k němu nechoval vždy hezky a já se nikdy nechtěl chovat ke svým milovaným hračkám stejně. I když se to ne vždy dařilo. Každé zapeklité dobrodružství s morálním problémem však nakonec dobře dopadne i proto, že citlivé a přátelské autíčko má srdce nejen na kapotě. Báječné a zcela nezávadné podívání. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Jeden ze starších pozapomenutých Večerníčků, který bůh ví proč ČT už 11 let nevytáhla z archivu. Nebylo to žádné veledílo, ale mně se to celkem líbilo. Stejně jako Karlosovi, i mně se matně vybavuje jen ten příběh o závodech. Myslím, že tam byl nějaký "černý závodník" který podváděl. A ještě mi utkvěla v paměti říkanka, kterou každý díl začínal: "Jede Toník v autíčku, po zeleném chodníčku. Jede, jede do pohádky, jede tam a zase zpátky. Kdo pojede s ním?" ()

duddek 

všechny recenze uživatele

Když jsem si na tenhle večerníček zadospěla vzpomněl, zaplavila mě nostalgie... Ale po zhlédnutí jsem musel hvězdu ubrat. Animace je sice celkem pěkná a takové zvětšovací autíčko by chtěl asi každý kluk, jenže jak se oba protagonisté chovají, nad tím zůstává rozum stát. Autíčko nejdřív trápí pana školníka, pak působí nehody vydávajíc se za vůz autoškoly, krávu neobjede, ale nabere ji, chuděru, na střechu a bez optání se cpe mezi další vozítka na kolotoči. Toník je taky sobec: stará se hlavně o sebe, nechce autíčko nikomu půjčit, ani za protihodnotu, a dokonce se na autíčko zlobí, když píchne. Krom toho krade třešně a myje auto saponátem v přírodě. Přitom komentář je víceméně nekritický – dokonce vítězství v závodě s "normálními" auty, kde si autíčko vypomůže plachtou a posléze i křídly, doprovodí slovy, že "uspěli proto, že závodili poctivě". :-o ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama