Reklama

Reklama

Případ Adolf Hitler: analýza mysli diktátora

(TV film)
  • Velká Británie Timewatch: Inside the Mind of Adolf Hitler
Dokumentární
Velká Británie, 2005, 47 min

Režie:

David Stewart

Hrají:

Andrew Sachs, Adolf Hitler (a.z.)

Obsahy(1)

Adolf Hitler - vůdce nacistického Německa, strůjce zkázy skoro celé Evropy, člověk odpovědný za nejkrvavější zločiny v dějinách. Dostal se k moci a vystupoval jako spasitel německého národa. Ale co se skrývalo za touto fasádou? Jaký to byl vlastně člověk? V roce 1943 se americká tajná služba pokusila proniknout do Vůdcova myšlení. Pověřila tým vědců harvardské univerzity, aby sestavili Hitlerův psychologický profil a pokusili se odhadnout, co udělá dál, jak se bude rozhodovat. Řada odhadů a předpovědí byla pozoruhodné přesná. Vědci předpověděli i jeho sebevraždu o dva roky později i kořeny tohoto činu. Tito vědci tak založili zcela novou vědeckou disciplinu v CIA - obor politického profilování. Od té doby CIA sestavila profil každého významného světového vůdce. Poslední byl Saddám Husajn. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Viasat History vysílá často tyhle zajímavé dokumenty a největším zloduchovi lidstva, kterému ale samo lidstvo pomohlo k moci. Co si vytvořilo, to mělo! Vstahuje se to ale na národ Neněcký. Vyspělejší kulturně i mentálně, v porovnání s disciplíbnou národů jiných. Proč Hitler šel tolik po Židech? neb jen dvě rasy považoval za předurčené nejprvně k vládě nad jinými, poté k rozvoji vhodné. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Analýza mysli největšího zločince všech dob. Zajímavý námět, říkal jsem si. Po dvaceti minutách plných hraných scén, ve kterých američtí důstojníci rozpráví s psychology a kdy se neudálo zhola nic krom obecného pindání na téma druhá světová válka a nacisti, jsem to vypnul. Opravdu nemám zapotřebí koukat se na herce, kterak dumají, co se v hlavě toho pošuka děje... 40% ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Hodně nudný dokument naplněn množstvím domněnek nejrůznějších psychologů. Přitom téma týkající se Hitlerovy osobnosti a jeho psychiky je samo o sobě velmi zajímavé a rád bych si ho poslechl. Jenže tenhle dokument je zpracován opravdu nezajímavě a hlavně bez nějaké logické posloupnosti a řazení. Dozvěděl jsem se, že Hitler zbožňoval svoji maminku, měl rád čistý a uklizený barák, bál se syfilitidy a možná byl i tak trochu pedofil. :-O :-O :-D 40% ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Pochybujem o objektivite analíz a toho čo tam nakvákali. Isto tam bolo vela pravdy a užitočných informácií, ale ako hovorím "Na velkú kopu sa dobre hádže" a Hitler bol a bude obrovská kopa o ktorú sa bude ešte dlho obtierať huba. Hitler velmi dobre vedel, že ak by kapituloval a akože zachránil Nemecko a ľudí, tak by ich rozobrali do poslednej cennej veci. Dobre poznal históriu a vedel, že Velka Británia, Francúzsko a aj USA žili na úkor kolónií, okupovania, zotročovania a priživovania. V hlave mal isto ako po prvej svetovej vojne boli doslovne zavedené neúnosne represie voči Nemecku a teraz by to bolo ešte horšie. Som presvedčený, že by vytrhli aj kôrku chleba z ruky hladujúcemu ako odplatu. Veď Britániu vybombardovalo Luftwaffe. Winston Churchill mal u prdele ľudi v Nemecku a tak isto aj v Británii. Jemu išlo najmä o to, aby neprišli o kolónie vďaka ktorým si žili vysoko nad pomery a isto by si zmĺsol aj na Nemecku, keby niečo ostalo. Škoda, že Winstona nepodporili amíci, lebo na ich územi sa vojna neodohrávala a ešte aj na vojne zbohatli. Čo majú hovoriť Sovieti? Vo vojne zomrelo 20 000 000 Sovietov. To že Stalin nahnal všetkých fašistických Nemcov do gulagov, kde mali prácov vykompenzovať materiálne straty spôsobené vojnou je len slabá náplasť. Mali by radšej rozanalizovať tie nenažrané kapitalistické gebule amerických a francúzskach prezidentov, britských premierov a britskej královskej rodiny. To je banda minimálne sociopatov. ()

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Dokument snaziaci sa odhalit pozadie Hitlerovych myslienok a spravania. Hitler ako sexualny zvrhlik, s potlacovanym oidipovskym komplexom a rozdvojenou osobnostou, riesiaci svoje komplexy vyprovokovanim najvacsieho svetoveho konfliktu, tak to je skutocne silna kava, aj ked vzhladom na obdobie, kedy bola psychologicka studia vypracovana a na krajinu jej povodu, sa niet comu divit. To je vsak len moj uhol pohladu, avsak z historickeho hladiska, nema pre mna tento dokument ziadnu vypovednu hodnotu. ()

Reklama

Reklama