Hra na utrpení

Amusement

Hra na utrpenie

Horor / Thriller

USA, 2008, 81 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $170,255║ Klasický pásový produkt, bez kúska originálnej invencie a len rad radom samoúčelné vyvražďovačky, a popri tom úvod filmu bol tak celkom prijateľne zaujímavý. /35%/(23.5.2010)

Když si z někoho v dětství pořád děláte legraci, tak to s vámi v dospělosti nemusí dopadnout dobře. Na tohle nedbala trojice dívek. Ke svému kamarádovi se kdysi nechovali moc dobře, ten pak skončil v blázinci a ony na něj pak časem zapomněly, jenže on nezapomněl na ně. Den odplaty nadešel a ještě se přitom bude smát jak smyslů zbavený. Další povedený kousek obohatil hororový žánr a pod vedením režiséra Johna Simpsona vznikl horor s hutnou děsivou atmosférou, který hororového fanouška nadchne. Smějící se magor, který tu nemá jméno, má fakt něco do sebe a jeho převleky a důmyslné pasti, které si na děvčata připravil jsou opravdu zábavné, nápadité a dlouho se nenatočil horor o pomstě v takto nápaditém stylu. Režisér John Simpson je talent a přeji si, aby natočil více hororů, protože je vidět, že má přehled a nedá se mu nic vytknout. Vcelku neznámé herecké obsazení hraje velmi dobře, vedle Tada Hilgenbrinka, který tu hraje pár minut na začátku, je zde nejznámější Katheryn Winnick v roli Tabithy a Keir O´Donnell, který tu hraje maniaka má charisma. Scenáristé mu nedali jméno a v titulcích je jeho postava uvedena jako The Laugh, což v překladu znamená Smích a jeho postava se celou dobu mrazivě směje, když se mu povede něco zvráceného a pro něj tedy velmi zábavného (to vysvětluje původní anglický název filmu). Je škoda že si tvůrci víc nevyhráli se scénářem, protože finále mohlo být propracovanější, ale i tak je to velmi výrazný počin v oblasti hororu. Já prostě musím dát plný počet i za tu super hororovou hudbu.(17.11.2009)

Príbeh dosť slabučký. Zdalo sa mi, že tvorcovia sa možno trochu inšpirovali sériou Saw. Film mal ale kvalitnú hororovú atmosféru a občas som mal od posrania sa dosť na mále:))(7.4.2010)

• Othello

No to byla kundovina. Kopírovačka Saw (spíš slabých pokračování), hromada nelogických chyb, absolutně nepochopitelné a dementní jednání postav. Kdybych alespoň ve scéně s klaunem nebyl trochu napjatý, tak jasný odpad.(26.11.2009)

Nemůžu si pomoct, ale Amusement mi v přívalu jiných letošních hororů přišel jako spíše nadprůměrnější výjimka. Příběhy tří slečen jsou sice jednoduše, ale stylově spojeny do uzlíku, který je nakonec třeba rozseknout. A když si vzpomenu na příběh s klaunem, ještě teď mi běhá mráz po zádech.. kam se hrabe It. :D(1.6.2009)