Hra na utrpení

Amusement

Hra na utrpenie

Horor / Thriller

USA, 2008, 81 min

3 nenavezujúce príbehy ktoré nie sú ani dokončené, z niektorých srší aj amaterizmus, nepríliš presvedčivé výkony niektorých zúčastnených ale poteší sem tam nejaká brutalita. Všetky príbehy sú spojené tromi dievčatami, z ktorých jedna prežila. Prvý príbeh je o zamilovanom páru, ktorý cestujú autom po silnici, až sa nezastavia na benzinovej stanici kde si to dievča všimne, že v kamione je žena, ktorá volá o pomoc. Všetko sa to dobre viezlo až po kým neprišiel ten otrasný koniec, z ktorého neviem čo si mám myslieť, nedotiahnutý a príšerný 30 percent. Druhý príbeh je už o trochu lepší, jedno dievča má stráviť noc s dvoma detmi v byte svojej kamarátke. V izbe na stoličke sedí klaun, ktorý z ničoho nič ožije a začne sa naháňačka na ktorú sme zvyknutí 70 percent. 3 príbeh je strašne dlhý a spojený zo všetkými dievčatami ktoré sa stratili a 2 z nich drží v nejakom dome šialený maniak, uviazané reťazami, ich kamarátka ich pôjde hladat až narazí na nich a oslobodí ich ale nie na dlho, pretože si to ten maniak všimne a dve z nich zabije. Tvorcovia očividne chceli za každú cenu šokovať, a tak ten koniec už prehnali 50 percent. Keď si mám vybrať ktorý príbeh bol lepší, jednoznačne príbeh druhý o klaunovi, takže keď to spočítam, vychádza mi čistý priemer 60 percent.(4.2.2009)

• humanbeing

Největší problém Amusementu je ten, že není ani trochu zábavný. Nabízí tři podprůměrně zpracované průměrné seriálové epizody s dějem, který nikoho nepřekvapí, plus závěrečný dovětek nedávající velký smysl. Pozitivní na tom všem je snad pouze to, že záporák se v každé části objeví v jiné podobě, což je sice fajn, ale to zdaleka nestačí. Gore tu žádné nenajdete (až na jednu CGI enhanced scénu na konci). Osobně si myslím, že Amusement je ztrátou času.(24.2.2012)

• Campbell

Slabota první povídka o řidiči kamionu byla dobrá, měla dobrej drive nenudila a sympatický herce. Ale bohužel byla divně utnutá. Druhá povídka o klaunech je podle mě strašná, nevyděsila mě ani mi nepřišla nijak nápadná. Strašné. A poslední povídka je průměrnej slasher smíchanej s jinýma žánrama. Vrah je nesympatickej idiot a hlavní hrdinka je sice pěkná ale je to slepice. Škoda tyhle filmy mě baví, ale tady jsem spíše kroutil hlavou, neustále kromě první povídky jsem koukal kdy to skončí, což rozhodně není dobře. Herci nebyly nějak přesvědčivý a jedinej kdo mě zaujal byl Hilgenbring, kterej má s hororama už zkušenosti. Gore tu nějak moc nebylo vražda vraha byla pěkná ale to je všechno. Hudba mě moc nezaujala ale vyloženě špatná nebyla. Takovej lehce podprůměrnej film kterej si už nepustím.(16.3.2012)

Nejzajímavější příběh byl rozhodně u Tabithy. Vražedný klaun s děsivým xsichtem vyděsí snad každé, určitě pak ty, kteří mají z klaunů hrůzu. Příběh Shelby mi připomíná jeden anglický thriller (Umlčení) a proto byl dosti neoriginální a celkem i nezajímavý. Příběh Lisy byl takový průměr, ikdyž první polovina hodně nudná a ukecaná, po šipce určitě velmi napínavý a atraktivní boj o život. No a ty postele, perfekto ! UPOZORNĚNÍ: Prozrazuje průběh filmu následující text..... Dále se osvědčila dvě hororové klišé: Oběť černé kůže nepřežije a dále, že oběť (žena) , vždy přemůže/zabije vraha (muže) . Pro mě určitě skvělá podívaná, výborně sem si to užil a bavil se u toho. Určitě mě dosti šoklo, jak může šikana cca 11ti letého chlapce z něho udělat zrůdu, která svůj dětský zločin promění v dospělácký, brutální masakr. Malá role Tada Hilgenbrinka mě potěšila, protože se mi moc líbil ve filmu Hory zalité krví a mrzí mě, že si nestřihl zajímavější a větší roli - nejlépe vraha.(18.12.2010)

Ajajaj. Toto je strasna skoda. Prve 2 pribehy mali obrovsky potencial, zvlast pri druhej prihode s klaunom perfektne mrazilo ale oba pribehy pochoval zbrkly zaver. Najhorsie vsak znasam skutocnost, ze treti pribeh je zo vsetkych najslabsi a dostal najviac priestoru. Vystrihnut tretiu cast a zvysne dve roztiahnut na celovecernu stopaz s efektnejsim ukoncenim, bolo by to kludne aj za 4*. Takto su to ciste 3* pretoze samotne vyvrcholenie stmelujuce vsetky pribehy bolo hrane az privelmi na efekt pricom atmosfera fungovala len na pol plynu. P.S: Na psychopaticky smiech v ceskom dabingu tak skoro nezabudnem. Pocuvat ho este dalsich 30 minut asi by som si odrezal usi.(31.5.2009)