Křišťálek meč (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

Z trojice vánočních pohádkových premiér byla tato nejlepší. Celkem obratně vytvořená atmosféra (až na přehnaně akcentovaný soubor historického šermu), ale příběh v půli ztrácí dech a v závěru jako když tvůrci nevědí jak osudy všech zúčastněných prokletých postav šťastně završit, tak to trochu ošvindlili.(27.12.2007)

• yarca

Zbožňuju pohádky,pročež jim tak nějak apriori nadržuju..ale tady fakt nevím..pokud jsem setrvala,tak hlavně kvůli muzice (středověk fakt můžu),pak asi kvůli kostýmům a velmi ucházejícím exteriérům..na druhé straně mi to přišlo poměrně nepohádkové..prostě rozpačité - a rozpačitá jsem z toho i já :-/..(15.6.2013)

• flanker.27

Alternativní verze mého miláška, akorát místo prstenu jde o křišťál a místo roztomilého Gluma jej tentokrát opatruje nesympatická ohyzdná kravka. Zmatený děj, který připomíná spíš divadelní představení ochotnického souboru Horních Kotěhůlek o tom, kterak místní vodník pomohl mlynáři v boji proti vrchnosti nebo o čem to vlastně sakra bylo. Toto představení na své cestě zachytila redakce Toulavé kamery a záznam se rozhodla nasadit do televize.(27.8.2017)

• otík

Jakkoli komentovat kvalitu pohádky, ve které se zákeřně zabíjí, postavy se chovají vyloženě pomateně a divák vůbec neví, co kterou postavu motivuje pro to, co dělá, snad už ani nemá cenu. Jedna hvězda je za hezký obličej hlavní herky a za hezkou krajinu. Jinak škoda slov (a hlavně peněz, času, úsilí ČT a příslušných lidiček). Hudba: Jaroslav Olin Nejezchleba.(27.12.2007)

• thomasnikrs

Viděl jsem TO v neděli v TV. Když jsem se podíval do programu a zjistil, že je u toho výraz "pohádka", tak mě zamrazilo. Děti sedící vedle mě s vykulenýma kukadlama sledovaly, jak se dýky vrážely do zad a chvílemi mi připadalo, jako by režisérka chtěla dostat Mela Gibsna na kolen s jeho ubohým Statečným srdcem...(12.6.2013)

• - Některé exteriéry se natáčely na zámku Blatná. (rakovnik)