poster

Křišťálek meč (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

 • tančísvlky
  ****

  Jitka Němcová je borec a tak ako si automaticky musím dať vysoké hodnotenie. Krištálový príbeh s nečakane dobrým herectvom. Krásne obrazové stvárnenie a to všetko podfarbené poctivou hudbou. Film doslova stvorený pre vianočný čas. Každý detail tohto "malého" dielka je vymazlený. Veľký rešpekt pre Jitku Němcovú ...(31.5.2015)

 • Lish84
  **

  Pěkná výprava a kostýmy - loupežníci se opravdu povedli. Za takové zjevy by se nemusel stydět snad ani Peter Jackson v Pánovi prstenů. Scéna loupežnického přepadení nabídne pár zajímavých záběrů a při troše snahy by z ní dal snad i dokonce sestříhat dobrý trailer na jakoby fantasy film. Jenže právě v této scéně jsem nad Křišťálkem mečem zlomil hůl. Navzdory těm pár povedeným záběrům a výpravě je zoufale neakční a nenapínavá a doprovozena sic pěknou, nicméně k dané scéně vůbec se nehodící hudbou. Chtělo by to rychlejší střih a nápaditější režii! A spád a švih! Protože když pomineme scénu s loupežníky, zbude nám spousta natahovaných scén, kterých je pohádka plná k prasknutí. Ještě malá poznámka k ději: opravdu asi šestiletý kluk může zapomenout na svoji maminku a po letech ji nepoznat? A nejen ji, ale i místa kde vyrůstal? A když ne on, tak ani kamarádka jeho maminky, která ho znala od kolébky? To mi vážně nešlo do hlavy. Jinak základní námět sám o sobě špatný není, ale provedení, jak jsem již psal, děs běs...(2.1.2008)

 • Gwilwen
  *

  Tady programový ředitel ČT udělal zjevnou chybu. Do hlavního vysílacího času ČT nasadila nicmoc pohádky (Tři životy, Křišťálek meč), přitom v odpoledních hodinách běžely rovněž pohádky a to o třídu lepší (O dívce, která šlápla na chléb, O uloupené divožence). Hvězdičku dávám za snahu, které si cením a za výkony Báry Hrzánové a Zuzany Bydžovské.(27.12.2007)

 • Wrr
  *

  Jednu hvězdičku dávám pouze za herecké obsazení, celý příběh je střelený. Děj se dostane do jakési šílené zápletky, kterou vyřeší vrácení křišťálu do meče. Všem se najednou díky tomu vrátí paměť a pohádkový happy end vyvrcholí tím, že Johanka s Jakubem kouzelný křišťál opět vyjmou z meče a zahodí. Vyústění pohádky je pomatené a nelogické. Scéna, kdy Johanka probodla Jakuba obrovskými dřevěnými vidlemi a způsobila mu tak nebezpečné krvácení, vypadala spíše jako nepovedená parodie...a stejně tak celý film.(30.8.2009)

 • Crocuta
  **

  Do třetice všeho zlého aneb další příspěvek janečkovské (údajně veřejnoprávní) televize k letošním vánocům. Slibný začátek, kdy se zpozdilý vévoda vydává na válečnou výpravu proti cca 60ti lapkům spolu s pěti jezdci a sedmi pěšáky a všichni se pak diví že v boji hrdinně padl, je vzápětí rozmělněn do zmatené a především nudné skazky. Té vévodí dvojice Bydžovská - Hrzánová v rolích podivínských ženštin, jež zmatou ztraceného kovářského synka natolik, že v jedné z nich nepozná ani vlastní matku. Následně je tento jinoch bodnut do břicha bývalou kamarádkou (a budoucí životní partnerkou v jedné osobě), aby vše vyvrcholilo závěrečnou všeobecnou veselicí a zahozením artefaktu, který všichni celou dobu hledali. Ach jo! Dvě hvězdičky za hezké exteriéry a hereckou a muzikantskou účast matadora z ETC Olina Nejezchleby.(26.12.2007)

 • - Některé exteriéry se natáčely na zámku Blatná. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace