Cesta do Vídně a zpátky (TV film)

Komedie

Česko, 2007, 87 min

Tak na 9 let starý český film to docela ušlo a film se mi líbil. Sice dialogy a scénář tak na 70%, Chýlková tam sice byla za arogantní namyšlenou blbku s nepříjemným ksichtem, která se posléze báhle "otevřela venkovskému kouzlu"a Etzler za toho "tak jsem utekl z hnusného města a jeho odporných požitků, abych mohl žít sám v nějakém prdelákově ve spojitosti s přírodou a zvířaty"......takže byť jsem to těm dvěma (a vůbec všem) nějak moc nevěřila, tak s přivřenýma očima tomuto dílku dávám celé 4 hvězdy :-))(4.9.2015)

Na televizní poměry opravdu výpravný film s hezkým moravským prostředím. Těžko ovšem nazývat komedií - přišlo mi, že film se nepokouší pobavit, ale spíše směřuje do té už notně vyšlapané cesty o útěku přepracovaného Pražáka na venkov a tam nalezení lásky/nelásky. Nic nového - jen osvěžující obsazení hlavní role už v televizi nepříliš obsazovanou I. Chýlkovou.(31.12.2010)

Hodně silné tři hvězdičky, jejichž sílu ještě umocňuje povedená hudba a skvělé hudební texty. Po celou dobu toho úžasného setkání téměř bolí, že na všechno, co se stane (a ještě víc se toho nestane) jsou jen a přesně tři dny, a ani jeden navíc. Jenže otočit řeky dvou životů proti proudu je téměř nemožné, zejména když život toho osudového, velmi přitažlivého a okouzlujícího muže řídí nejmocnější vládce.(4.9.2015)

Příběh nezní špatně, leč průměrně a přesně tak také samotný film dopadl. Ten sice často pobaví a ponaučení, které nabízí, nevyznívá zase tak klišovitě a mravokárně, jak se mohlo snadno stát. Leč i na nudu se dostane. Scénárista si mohl lépe vyhrát - udělat postavy životnější a zahladit hluchá místa filmu. A režisér to pak mohl zase celé více opepřit. Herecké obsazení sází v hlavních rolích na osvědčené herce a je to právě Ivana Chýlková, kdo film táhne. Méně známí herci v menších rolích ale také rozhodně nezklamou (zejména Věra Kubánková).(2.5.2007)

• insurgentes

Etzler s vousama vypadá jak kubánskej narkobaron, ale charizma teda má. Jináč je to teda slátanina první třídy, kde se furt řeší nějaký bobři, ale nakonec toho správnýho bobra neuvidíme ani jednoho. Jenom nějaký děsně chlupatý potvory, co lezou z vody. Jinak sem celkem nepochopil zápletku, v níž se nesnesitelná dylina vožere a druhej den se začne chovat normálně. To mělo bejt jako co?(16.1.2013)