Cesta do Vídně a zpátky (TV film)

Komedie

Česko, 2007, 87 min

Film, který bych hodnotil lépe. Ale kua, to je takový problém obsadit všechny postavy, které mají být "moravské" skutečnými moraváky, přesněji moraváky, kteří na Moravě (ideálně v lokalitě natáčení) žijí? Dobří herci žijí všude, nejen v Praze! Toto je častý nešvar většiny českých filmů, které vznikají mimo Prahu...(2.1.2011)

Tak na 9 let starý český film to docela ušlo a film se mi líbil. Sice dialogy a scénář tak na 70%, Chýlková tam sice byla za arogantní namyšlenou blbku s nepříjemným ksichtem, která se posléze báhle "otevřela venkovskému kouzlu"a Etzler za toho "tak jsem utekl z hnusného města a jeho odporných požitků, abych mohl žít sám v nějakém prdelákově ve spojitosti s přírodou a zvířaty"......takže byť jsem to těm dvěma (a vůbec všem) nějak moc nevěřila, tak s přivřenýma očima tomuto dílku dávám celé 4 hvězdy :-))(4.9.2015)

Tenhle film mě celkem potěšil. Za poslední půlrok je to jeden z nejkvalitnějších českých filmů, co jesem viděl. Začátek filmu byl spíše rušivější, středem se klidnil a konec byl spíše klidný. Ve filmu hraje velice dobrá česká herečka Ivana Chýlková, ta umí zahrát vždycky vynikajícně. Pak mě trochu nadchl Etzler, vždy mi nebyl moc sympatický, ale teď se projevil jako dobrý herec. Film jako celkový se mi líbil. 75%(30.4.2007)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +hudba a krásy "moravy" -čistě jen o dvou hercích (Chýlková Etzler), po obsahové stránce je to jen malá báchorka/// Tak nevím, vidět jsem to chtěl, vyloženě to nenudilo, ale žádný zázrak se nekoná. Etzler byl standartní, Chýlková spíše slabší (v serálu Hop nebo Trop byla lepší) a ostatní postavy se filmem jen mihly. Scénář je sice "reálný", ale skutečná realita je většinou hodně prázdná a všední./// Celkem 47%///(14.5.2009)

• insurgentes

Etzler s vousama vypadá jak kubánskej narkobaron, ale charizma teda má. Jináč je to teda slátanina první třídy, kde se furt řeší nějaký bobři, ale nakonec toho správnýho bobra neuvidíme ani jednoho. Jenom nějaký děsně chlupatý potvory, co lezou z vody. Jinak sem celkem nepochopil zápletku, v níž se nesnesitelná dylina vožere a druhej den se začne chovat normálně. To mělo bejt jako co?(16.1.2013)