Cesta do Vídně a zpátky (TV film)

Komedie

Česko, 2007, 87 min

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +hudba a krásy "moravy" -čistě jen o dvou hercích (Chýlková Etzler), po obsahové stránce je to jen malá báchorka/// Tak nevím, vidět jsem to chtěl, vyloženě to nenudilo, ale žádný zázrak se nekoná. Etzler byl standartní, Chýlková spíše slabší (v serálu Hop nebo Trop byla lepší) a ostatní postavy se filmem jen mihly. Scénář je sice "reálný", ale skutečná realita je většinou hodně prázdná a všední./// Celkem 47%///(14.5.2009)

Další celkem příjemný televizní film, od kterého nelze moc čekat. Ovšem sledujeme kvalitní herecké výkony, úžasné jihomoravské scenérie a díky tomu opravdu oddychový film. Možná přispěje k tomu, že se každý zamyslí nad svým životem a nad tím, jak žil dosud. Ostatně k tomu přispívá i zajímavý a možná lehce nečekaný konec, který vlastně oznamuje divákovi, že všechno nemusí být takové, jak se to na první pohled vyvíjí. Ale že nám to přesto může pomoci k nějakému osobnímu závěru. Pěkná hudba.(14.7.2020)

Hodně silné tři hvězdičky, jejichž sílu ještě umocňuje povedená hudba a skvělé hudební texty. Po celou dobu toho úžasného setkání téměř bolí, že na všechno, co se stane (a ještě víc se toho nestane) jsou jen a přesně tři dny, a ani jeden navíc. Jenže otočit řeky dvou životů proti proudu je téměř nemožné, zejména když život toho osudového, velmi přitažlivého a okouzlujícího muže řídí nejmocnější vládce.(4.9.2015)

Tak na 9 let starý český film to docela ušlo a film se mi líbil. Sice dialogy a scénář tak na 70%, Chýlková tam sice byla za arogantní namyšlenou blbku s nepříjemným ksichtem, která se posléze báhle "otevřela venkovskému kouzlu"a Etzler za toho "tak jsem utekl z hnusného města a jeho odporných požitků, abych mohl žít sám v nějakém prdelákově ve spojitosti s přírodou a zvířaty"......takže byť jsem to těm dvěma (a vůbec všem) nějak moc nevěřila, tak s přivřenýma očima tomuto dílku dávám celé 4 hvězdy :-))(4.9.2015)

V podstatě nijak objevná road movie o tom, jak citově vyprahlá přepracovaná manažerka najednou na venkově po boku zvláštního ožungra zjistí, že všechno je jinak. Je to docela sympatické, i když tu probíhají nevtipná životní quazimoudra a trochu mě zklamala moje oblíbená Chýlková, je tady místy lehce nezáživná.(11.8.2017)

• - Natáčelo se v Mikulově, Praze a v zámeckém parku v Lednici. Penzion Jordán se nachází též v Lednici (SONY_)