Jeden z nejoblíbenějších a zároveň nejodsuzovanějších hudebních žánrů. Unikátní kanadský dokument. Heavymetalový nadšenec a „hrozič" Sam Dunn, původní profesí antropolog, hledá v netradičně pojatém dlouhometrážním dokumentu odpověď na otázku, proč je jeho oblíbený žánr předmětem ustavičného stereotypního odmítání a odsuzování. Heavy metal si během své čtyřicetileté existence získal miliony příznivců po celém světě. Při svém putování zpovídá Sam řadu význačných i rozporuplných osobností ze všech stran názorového spektra. Snaží se pochopit motivaci odpůrců heavy metalu a současně pátrá po příčinách až bezmezného obdivu jeho stoupenců. Za svůj dokument obdržel Sam Dunn v roce 2007 Cenu Kanadské filmové a televizní asociace (Gemini) za nejlepší původní scénář. (Česká televize)

Karel321

Jsem duší i srdcem metalista a velice mě sklamalo, že film je jakoby šitý horkou jehlou. Aby účinkovalo pár hvězd a divák byl spokojený. Metal je mnohem širší a má mnoho jiných významných zajímavých skupin a osobností, které měly vystoupit místo několika rozhovorů o ničem. Je to škoda. Kde je Supultura, Slayer, Bathory, King Diamond, Kreator atd. atd. ()

Figuto

Není to nejkomplexnější dokument o metalu a možná ani žádný takový nebude. Metalistu potěší, laikovi přiblíží. ()

Crucifere

Kdo nezažil tu atmosféru, ty lidi, volnost, davové šílenství, mrazení po celém těle, jakoby chtěl dobýt svět v bratru se všemi kolem, tu obrovskou rodinu, ten celistvý spolek po celém světě a vše, co k pořádnému metalovému festivalu patří, kdo nepochopil tu hudbu, styl a myšlení lidí, pro které je metal životem, pro které metal není jen jen hudbou, tomu je těžko něco vyprávět. Kdo ví o čem mluvím, tomu nemusím vyprávět už vůbec... ()

Von Kempelen

Metalovou muziku mám hodně rád (i tu extrémní), ale nesnáším, když se z metalu dělá modla třeba jako v tomhle dokumentu. Je to pořád hlavně a jen HUDBA. ()