Duchařský příběh

Ghost Story

Drama / Horor

USA, 1981, 110 min

Bohužel musím přiznat, že po letech tento horror hodně ztratil. Hvězdné obsazení, příhodná hudba, dobrá kamera, zdařilé speciální efekty - mrtvolný duch je stále strašidelný i dnes. Celkově však chybí stupňující se napětí. Mnohé i starší snímky dokážou stále diváka vtáhnout do děje a do konce ho nepustit. Zde se tíživá atmosféra mihne jen několikrát a zákonitě se dostavuje nuda. Hřbitov v mlze, městečko nořící se do šera, starý dům vypůjčený z Psycha, roztékající se mrtvola a natahující se hnilobný spár. Efektní, leč pro celovečerní film nedostačující. Škoda, potenciál na počátku jistě byl, byť rozuzlení příběhu je použito v řadě filmů i knih...(28.9.2012)

Duchařský příběh s odstupem času trochu zestárl, působí chvílema naivně a tempo má jak na houpačče (kéž by se film nesl v duchu úvodních a závěrečných dvaceti minut), přesto má atmosféru stále pořádně hutnou, některé lekačky jsou i po letech účinné a nepostrádá kouzlo poctivých gotických hororů ze staré školy. 65%.(5.10.2007)

"Ja si pre vás prídem." Ešte som nezomrela, stále žijem vo vašich spomienkach a nenechám vás na pokoji nikdy v živote, po kým si po vás všetkých neprídem. Tento film je v niečom výnimočný, či už tou atmosférou, alebo prekombinovaným príbehom, ktorý vas zavedie do minulosti a zoznámi vás s prítomnosťou a odhalí vám tajomstvo, alebo dramatický záver plný odhalených vecí, ktoré súvisia s posmrtným životom a mladou ženou 80 percent.(13.1.2010)

Snímek se může skutečně opírat o několik velice povedených scén a místy skvěle propracovanou atmosféru. Jenže jako celek na mě moc velký dojem neudělal. Je zde spousta zdlouhavých a dle mého názoru i zbytečných scén. Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat. Čím víc se však film blížil ke svému konci, tím mě přestával bavit víc a víc. Dám tomu lehce nadprůměrné hodnocení 60% za již zmíněné některé scény, které jsem si (coby hororový fanda) doslova užíval , pěkné triky a pohlednou herečku.(30.9.2011)

Vydarený, atmosferický a napínavý horor zo starej školy o štyroch postarších pánoch, ktorí ukrývajú 50 rokov staré temné tajomstvo a ktoré ich teraz prenasleduje. Neraz mi behal mráz po chrbte a neraz ma prekvapili infarktové ľakačky. Len škoda, že sa takéto horory už dnes veľmi netočia. Najviac by som to prirovnal k snímkam What Lies Beneath (Pod povrchom) alebo Ring (Kruh).(12.2.2006)

• - Robin Curtis v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)