Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupinka seniorů se schází po večerech u sklenky dobré brendy a kvalitního doutníčku, přitom si vypráví staré pověry a soutěží mezi sebou kdo z nich bude mít lepší historku... Jenže řada náhod a neštastných příhod tomu ne(chtělo), aby se odkrylo i jedno jejich dávné tajemství... (Rodriguez)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu docela zajímavá a docela hezky natočená duchařina, na stranu druhou s až příliš rozvleklým dějem, jemuž chybí výraznější tempo a krapet víc hororovějších momentů. Velmi slibný úvod postupně zabředne do jakési záhrobní romance s podivnou minulostí a jednoho zbytečně dlouhého flashbacku. Masky ale super, o tom žádná. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

První část překvapí svou směšností. Jen málokdy máte šanci zhlédnout film, který by tak mocně ohlodal zub času. Velmi tmavá místnost, ve které sedí skupina seniorů a navzájem si vyprávějí strašidelné historky působí opravdu podivně, zvláště samotná vsuvka s mužem, který byl pohřben zaživa. Následující rozhovor ("Nejstrašnější příběh jaký jsem kdy slyšel."; "Málem jsem si nadělal do kalhot.") však jistým způsobem dává najevo, že úkolem téhle scény rozhodně nebylo diváka vystrašit, ale spíše symbolizovat ticho před bouří. Divák je stejně jako postavy ukonejšen vidinou falešného bezpečí. Druhá část příběhu je o poznání zajímavější, přesto jsem však nebyl zrovna nadšen. Jeden mrtvolný obliček střídá druhý, občas zaznějí děsivé tóny, ale něčeho opravdu zajímavého se nedočkáme. Vlastně ano, pár scén se opravdu povedlo, ale jen kvůli nim si tenhle snímek celý znovu nepustím. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Mé rozpoložení po zhlédnutí Duchařského příběhu dobře vystihl komentář Sidzeje. Podstatná část dnešní hororové produkce představuje, objektivně vzato, horší řemeslo než které vložil Irvin do svého filmu, ale co naplat, ta béčková a céčková produkce poskytuje zase jiná lákadla. Duchařský příběh představoval ve své době žánrový průměr, ale dnes z mého pohledu beznadějně zastaral a okoral. Je to jeden z těch filmů, kde se po hodině podíváte na hodinky a zjistíte, že uplynulo stěží 20 minut. Z nudy a otupění nevytáhne diváka ani solidní obsazení. Příběh je beznadějně tuctový a stopáž notně přepísklá. Celkový dojem: 40 %. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Na to, jak seriózně a tajemně uvádějí scény z vyprávěcího sedánku diváka do děje, se scénář až příliš často nechá unášet líčením záhadných stařeckých starostí a z napínavého thrilleru se tak marně pokouší stát příběhem s psychologickým přesahem. Přitom zcela zbytečně, protože tahle velká duchařská historka je skvěle vypointovaná a dostatečně hrůzostrašná. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Chvílemi mírně zdlouhavá, ale i tak ve výsledku nadprůměrná hororová podívaná, která si sice z geniální Straubovy knižní předlohy (která mi ve třinácti letech přichystala jeden z nejnapínavějších čtenářských zážitků) bere pouze leitmotiv, ale i tak je po více než dvaceti letech od svého vzniku stále napínavá a hlavně, s odkrytými bubáky maximálně děsivá. Současní hororoví babráci mají co závidět, jelikož takhle! to má vypadat. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (3)

  • Robin Curtis v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Film je natočen podle předlohy Petera Strauba. (Rainey13)

Reklama

Reklama