poster

L: Change the World

 • Japonsko

  Lの本当の秘密

 • japonský

  L no Honto no Himitsu

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

Japonsko, 2008

 • MáŠa
  ***

  Tohle už je o něco slabší než Zápisník smrti. Zaprvé je to vlastně něco úplně jiného. Začátek je koncem druhého dílu, zápisník je spálen, a pak se děje úplně něco jiného, co už ale není moc originální ani překvapivé, ale dosti připomínající kdejaký film, kde někdo ohrožuje lidi virem. Hlavní postavou je L. Snaží se ho tu trochu polidštit. Do konce života mu na začátku filmu 23 dní, a čas utíká...(21.2.2014)

 • Terva
  ***

  CITÁT - O dvanáct vteřin dříve, než jsem plánoval. Je dobrá............ Legendární "L" se dobrovolně zapíše do Zápisníku smrti a určí si tak datum a způsob svého konce. To není spoiler, to je hned úvod toho příběhu. Zemře za 23 dní na infarkt - což je vlastně klasika Zápisníku. Za dva filmy, které jsem už viděl, je to vlastně jasné a jen čekat na jeho smrt by bylo opovážlivé. Ale co Čert (nebo Ryuuk?) nechtěl, jedna organizace nazvaná Modrá loď chce zničit lidstvo vypuštěním nebezpečného viru. Ale protože "L" se dobrovolně upsal smrti má na vyřešení konce světa jen 23 dní. CITÁT - Virální zbraň se dá považovat za úspěch jedině pokud existuje protilátka........ Vypadá to, že Deník smrti tu má krutého a možná totálního protivníka. Okolo 20 minuty se zjevuje černý Ryuuk a nutno dodat, že už ho více neuvidíme. Což je obrovská škoda. Ryuuk řekne pár slov, kousne do jablka a posléze na něj scénář už zapomene. A skupina teroristů nadále hledá způsob, jak nejlépe sehnat protilátku aby bylo možno virus vypustit a očistit tak Zemi od lidského odpadu. Ke konci se to trochu vleče a stopáš je lehce přehnaná. CITÁT - Zabiju tě teď, protože až bude protilátka už to nepůjde........... Závěrečná dramatická scéna v letadle je někdy trochu směšná, protože trpící a krvácející komparsisté si scénu až moc užívají a jsou tudíž nevěrohodní. CITÁT - Pokud to přežijete, můžete začít znovu.........(7.7.2014)

 • JAn
  ***

  Watari, I want to live a little bit more in this world. Konečně je to tady. Jen pod jiným režisérem a tak trochu v odlišném hávu. Kanekův tmavý svět opoustíme během několika málo minut, kde ´sou ještě dovysvětleny nějaké ty drobnosti z prvních dvou filmů, L napíše poslední jméno do černého notesu, rozloučíme se s Ryuukem a ještě jednou dáme poslední sbohem Watarimu. A právě tady se Nakatův svět rozchází s tím Kanekovým. Slavný detektiv tentokrát stojí proti skupině teroristů, která, podobně jako Yagami Light dříve, prahne po lepším světě, ve kterém přežívají jen ti nejsilnější. Jenomže Kira je mrtev a s ním je nadobro pryč i Death Note. Tudíž žádný nadpřirozený prvek, ale prachobyčejný virus je zbraň, jakou mají teroristi v ruce. Ovšem bez funkční protilátky není možno tento vir jen tak vypustit, ani prodat, a tak je L musí zastavit dříve, než se jim protilátku podaří získat. Oproti svému předchůdci Nakata výrazně zvolnil tempo - dočkáme se jen tří akčních scén, a tím, že vypustil veškeré nadpřirozeno, temná atmosféra původního snímku/ů je ta tam. Příběh je jednoduchý, bez jakýchkoli výraznějších zvratů či odbíhaček od základní linie. Nicméně, o ten tady až tak nejde. V první řadě je tu přece L a jeho posledních 23 dní mezi námi. Matsuyama spolehlivě rozvíjí svou postavu a dokazuje, že celý film zvládne utáhnout sám, bez Fujiwarovi pomoci. Zdárně mu sekundují i oba dětští protagonisté, jejichž přítomnost nese nejzásadnější vliv na vývoji (i zániku) L-ova charakteru. Skvostná je například scéna pikniku na střeše, kdy ho děti přimějí narovnat se. A právě v těchto momentech Nakata vítězí na plné čáře. Velice povedené ´sou i zmiňované akční scény, jimž jasně dominuje násilný únos letadla a následné vypuštění viru. V samotném závěru pak potkáme i L-ova nástupce, matematického génia, Near. To vše podpořené dosud nejlepším Kenji Kawaiem. Největším problémem filmu tak (jako u těch dvou předchozích) zůstává nevýrazný rozpočet a jeho TV look a zejména pomalé vyprávění v první půly filmi. Taky se mi příliš nezamlouvá, že ač jde o celonárodní ohrožení, proti teroristům stojí pouze L, jeden agent FBI, vědec a dvě děti a dopad několika málo dalších nepřehlédnutelných nelogičností. Napodruhé mnohem slabší, přesto ale L: Change the World stále zůstává důstojným pokračováním. L Lawliet RESTS IN PEACE.(3.7.2008)

 • Tsuki
  ****

  Ptáte se mě, proč tomuto filmu dávám 4 hvězdičky? Kdybych to měla brát trochu víc objektivně, film by si zasloužil nejvíc 3. Konec konců je to už jen spin-off volně navazující na dva předešlé filmy Death Note a rozhodně nemá tak dobrý a promyšlený příběh jako Death Note, ani herci (snad až na herečku, skoro už "veteránku", Youki Kudoh) nepodali žádné výjimečné výkony. Přesto je zde L, moje oblíbená postava, kterou mám ráda už od doby, co jsem četla mangu Death Note. A právě kvůli němu opravdu nemůžu své hodnocení snížit. Možná, že nápad ukázat lidštější stránku jeho povahy je trochu divný, dokonce se to k jeho charakteru zrovna moc nehodí, přesto můžeme ve filmu sledovat typické L-ovo chování ztvárněné Kenichim Matsuyamou - způsob, jak píše na klávesnici, jak jí, jak sedí, atd, atd... Můžu jen říct, že film jsem si neskutečně užila a mám z něho dobrý pocit. ~(4,2)~(20.2.2009)

 • Avalon820
  **

  Není L jako L. Já nevím. Zápisníky smrti se mi vcelku líbily především díky postavě L. Je netypická, originální, záporně se chovající, ale přitom kladná. S trochou nadsázky je to vlastně taková japonská varianta na doktora House. Není proto divu, že si L vysloužil spin-off... Ale v takovéhle podobě? To opravdu ne. Ano, základní prvky jsou samozřejmě zachovány, ale co charakter? Snaha polidštit L je buď vysloveně nežádoucí nebo jednoduše nepovedená. Nevím, mě to přišlo velice šroubované. Ve prospěch filmu hraje pouze docela povedený (byť extrémně jednoduchý) příběh a celkem slušný spád. A hlavně - je tam přece L :)(27.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace