Další z výborných muzikálových čtyřicítek. Dvě velké hudební hvězdy - můj veleoblíbený Fred (zde v takové trochu nezvykle zmetkovské, ale stějně roztomilé roli) a Bing Crosby se svým vánočním šlágrem White Christmas jsou zárukou skvělé zábavy první třídy. Písně s vánoční atmosférou i excelentní vtipná taneční čísla - prostě pohoda se starým dobrým Hollywoodem. Mimochodem scéna, kde alkoholem posilněný Fred dovádí s Marjorie na parketě nemá chybu, někde jsem četla, že se na to skutečmě posílil. Zdě několik nutných odkazů. http://www.youtube.com/watch?v=QEy1PTi-leI&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=roX9C4ca4Oc&feature=channel_video_title http://www.youtube.com/watch?v=4qa6Eyfx0mE&feature=related(5.11.2011)

• Houdini

Oscar 1 : Píseň - "White Christmas" + 2 nominace: Hudba - M, Námět(7.6.2004)

Rozpočet $3,2milióna║ Fred Astaire a Bing Crosby sa predvázdajú ako len vedia. /60%/(10.7.2009)

Astaire tančí, Crosby zpívá a nádherná vánoční atmosféra útočí ze všech stran... Ztracený klenot. "Souboje" dvou muzikálových velikánů jsem se docela bál, ale nakonec se z toho vyklubal prvotřídní zástupce žánru, ve kterém není nouze o originální ani legendární scény (Astaire tančící silně pod parou nebo jeho firecracker dance + Crosbyho filmová premiéra s White Christmas u hořícího krbu). Dojde samozřejmě i na spoustu špíčkování nebo přebírání dam a závěrečné "ateliérové odhalení" je takřka ultimátní fór. P. S.: Já jsem si hned říkal, že je to ten samý hotýlek jako ve White Christmas. A taky že ano! :)(27.5.2008)

Zpěvákovi se sametovým hlasem a tváří Binga Crosbyho utekla přítelkyně s tanečním kolegou vypadajícím jako Fred Astaire. Zklamaný zpěvák se z incidentu otřepe po svém a všechen svůj um vloží do podniku "Holiday Inn", který bude otevřený - narozdíl od všech ostatních klubů v USA - jen na svátky, tedy asi 15x do roka. Z jeho nápadu je americká smetánka nadšená, představení jsou vyprodaná a k tomu všemu se hlavní hrdina seznamuje s neznámou zpěvačkou, která stojí po jeho boku nejen na podiu, ale i v životě. Jenže to už klepe na dveře onen starý známý kolega, kterému partnerka zdrhla s milionářem, a úspěšný podnikatel je ochotný udělat téměř cokoliv, aby mu dávný přítel nesebral i novou lásku... Tak nějak by se dal jednoduše shrnout děj tohoto amerického klenotu, který u nás po téměř sedmdesáti letech upadl v zapomnění. Ani já jsem neměla sebemenší ponětí, o čem a jaké Holiday Inn bude, proto jsem nevěřícně zírala už po půl hodině, kdy Bing najednou spustil: "I'm dreaming of white Christmas." Asi světově nejznámější vánoční píseň, vůbec nejúspěšnější píseň jakéhokoliv žánru všech dob a její premiéra se odehrála v jakémsi dávno zapadlém filmečku, kde ji někde na konci první třetiny Bing Crosby bez nějakých fanfár zpívá skromně u piana. Krásné, neskutečně krásné jako ostatně řada dalších originálních scén, kterými je Holiday Inn protkáno (Astairův opilecký tanec, Bingova černá tvář a úžasná píseň během oslav narození Abrahama Lincolna). Proč se sakra podobné filmy netočí i dnes? "Líbí se mi tu s tebou a Lindou." "A my jsme rádi, že jsi tu s námi. Kdy odjíždíš?"(18.7.2009)

Velmi příjemná podívaná, v níž je všeho tak akorát a kterou si (především) americký divák díky množství svátků v ní obsažených může pustit prakticky kdykoliv během roku. Na souhru Binga Crosbyho a Freda Astaira je radost pohledět, a i když dvě nejlepší scény (opilý tanec a píseň o Abrahamu Lincolnovi) přijdou poměrně brzy, Holiday Inn má co nabídnout i po nich. Třeba tanec s petardami nebo závěr s filmem ve filmu. Ale mohlo to být kratší, to ano... Tři a půl.(21.4.2014)

Hollywood má vo svojom archíve mnoho zabudnutého zlata. Tento film k nim patrí.(20.7.2013)

Astaire bol veľkým hercom svojej doby, tento film má veľa tancov, no mne prídu na jedno kopyto. Dej nie je tak zaujímavý a svieži, aj keď má originálny nápad, komédiou by som to tiež nenazval. Avšak toto dielo vzniklo v roku 1942 a jeho obsahom je aj nádherná a veľmi úspešná pieseň White Christmas, myslím, že tento film si zaslúži uznanie. Nebola to nejaká veľká zábava, film mi príde priemerný, až podpriemerný, ale má v sebe pár zaujímavých momentov a tak je znesiteľný.(2.2.2013)

I když na tyhle pěvecko-taneční muzikály moc nejsem, tak se mi Holiday Inn líbilo. Trochu mi to kazil Astaire, který mi nebyl ani trochu sympatický, ale aspoň jsem to o to víc přál Crosbymu :-)(26.12.2011)

Moc příjemná romaticko-hudební komedie s velmi sympatickou ustřední trojici. Krásná atmosféra, pár výborných písníček, trochu té romantiky, vtipu, samozřejmě tance, no a pak Fred, to je prostě tutovka vždy a všude. Co více dodat, film, který zaručeně zvedne náladu. 85%.(19.5.2011)

...pri totálne presladenej White Christmas pri krbe som sa roztopila...:) Trochu som sa toho samého spievania a tancovania bála - ale iba po prvé vystúpenie, od ktorého som dychtivo čakala na ďalšie. Americký patriotizmus tu silne kričí, respektíve spieva v jednotlivých gýčových piesniach o najvýznamnejších sviatkoch, ale je to jednoducho príjemné a úsmevné. Ústrední herci nemajú chybu. Je tu pár ikonických scén a mám také tušenie, že som Holiday Inn nenavštívila poslednýkrát v období Vianoc...(21.12.2017)

Hudba a písničky se mi na Holiday Inn líbí úplně nejvíc. Ani jsem nevěděl, že se tady zrodila slavná písnička "White Christmas", která je jedna z mých oblíbených vánočních. Co se týče příběhu, tak ten je spíš na vedlejší koleji, ale hlavní obsazení to dostatečně vynahradilo.(16.11.2017)

Tenhle film jsem si sehnal jen díky Oscarové písničce, ale stálo to za to. Zpěvákovi Jimovi (Crosby) uteče přítelkyně Lily s tanečníkem Tedem (Astaire). Jim si nachází novou přítelkyni Lindu a otevírá podnik Holiday Inn, který hraje jen o svátkách. Ale Ted se vrací a znovu mu zkouší přebrat dívku. Námět je to špičkový, Crosby a Astaire jsou na stejné úrovni a tak člověk neví do poslední chvíle jak to dopadne, je tu pár povedených fórů (zkratka) a všechno to dopadne nejlíp jak to jen jde. Navíc ke každému svátku patří špičkové vystoupení s výbornou písničkou v čele s legendární vánoční peckou White Christmas. Příjemný film.(17.7.2016)

Počátkem 40. let už tenhle žánr vypadal na odepsání. Ale Irving Berlin měl ještě v zásobě spoustu úžasných hitovek, jeden roztomilý nápad a Mark Sandrich (velezkušený skoroveterán, který především s Astairem natočil krásné filmy) ještě nevyčerpal svou studnici nápadů. Příběh není příliš podstatný, až na onen nápad s podnikem, který otevírá jen o svátcích. Některá čísla vás dostanou, stejně jako dostala mně: Astairův opilecký tanec, nebo číslo s firecrackery, oslava Washingtonových narozenin, nebo konec ve filmovém studiu, jiná jsou "alespoň" zábavná. Všichni dělají všechno, aby vytvořili dobrou náladu a daří se jim. A "I'm dreaming of a White Christmas...," to už je jen taková třešnička na dortíku.(10.5.2011)

Na můj vkus až moc hudebních čísel na úkor samotného příběhu. Ale kouká se na to hezky :)(7.12.2011)

Pár nesmrteľných pesničiek, Irving Berlin, Bing Crosby, Fred Astaire či vojna za oknami štúdia sú len dve veci, prečo tento muzikál je tak úspešný.(29.9.2011)

Rešpekt pred umením Binga Crosbyho a Freda Astaira, no za ich speváckymi a tanečnými kreáciami sa skrýva len priemerný príbeh bez invencie. Niekedy ale poteší príjemnou vianočnou atmosférou.(3.11.2017)

Skvělý muzikál s velmi dobrým příběhem.Crosby i Astaire opravdu skvělí.Pohoda a lehkost dýchá z celého dílka.(15.8.2011)

Překvapilo mě, kolik mají v Americe státních svátků. Příběh celkem plytký, ale na zpívajícího Crosbyho je vždycky dobrá podívaná. Výborná byla taky scéna "dnes jsme za černochy".(24.9.2016)