poster

Zničujicí láska

 • Švédsko

  Den man älskar

 • anglický

  To Love Someone

Drama

Švédsko, 2007

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Malarkey
  ****

  Výborné životní drama, kde je nádherně vidět, že láska je občas dost nepochopitelná a hlavně neuchopitelná záležitost, proto právě název samotný. Švédové se s tím opět poprali s klasicky nonšalantní grácií a deprese je z filmu cítit až do samotného závěru. Tady bych už snad jenom dodal, že příběh sice nijak závratně drtivý není (proto ty čtyři hvězdičky), ale ten závěr to dokáže rozlomit opravdu důkladně. Tak opravdově jsem se u filmu dlouho necítil...opravdově...já nevím jak jinak to popsat. Prostě jako obyčejný člověk, sledující obyčejný film, o životě obyčejných lidí, prožívající každý život nějak, a dokazující mi, že každý ty problémy má. Tak nějak se sledováním skandinávských filmů dostávám stále blíž k otázkám sebevraždy jako takové. Tedy...proč vůbec jsou, k čemu a co tím daný člověk docílí....Například tento film mi to nádherně ukazuje, ale popravdě se k tomu všemu obrátil lidštěji, přijatelněji, a to se mi hrozně líbilo, i když konec je teda síla, která za to stojí vidět.(12.10.2009)

 • lenuse
  ****

  O tom, že násilník a jeho oběť jsou k sobě přitahování nepřekonatelnou silou.... S odstupem na plátně mi ta hlavní hrdinka přišla nepřekonatelně hloupá. Ale to se to hodnotí, když v tom člověk nejede....(12.11.2008)

 • jhrasko
  ****

  Tiché, intímne, bolestivé, znepokojivé, nepochopiteľné a práve v tom všetkom a v tom, čo sa deje okolo nás (mňa) pravdivé a reálne. Geniálne naliehavá (i Vivaldiho) hudba.(6.1.2010)

 • st.verka
  ****

  Příběh nepoučitelné ženské, takové, o jakých čteme dnes a denně. Jednu chvíli jsem se lekla, že ten její nový ochránce bude stejný, jako Hannes. Ze statistik je známo, že ženy si vybírají stále stejné typy, takže z bláta do louže. No, tady to dopadlo trochu jinak, samozřejmě se vrátila, ale jak to dopadlo - asi si musím domyslet.(16.10.2009)

 • rawboy
  ***

  Násilí je téma vděčné, filmaři vyhledávané, a to, že i podobné filmy vznikají je záslužná práce. Velkým plusem tohoto snímku je jeho jednoduchost, nic komplikovaného. Tři hlavní postavy, kolem ženské hrdinky neúspěšné našeptávačky, od začátku je divákovi jasné, že neponaučitelná Lena se k Hannesovi vrátí. Ale co potom ... ?(26.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace