Gekidžóban Air

Gekijōban Air

Air: The Motion Picture

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 91 min

Jednoznačne lepšie než seriál - teda aspoň čo sa týka príbehu, ktorý bol oveľa ucelenejší a od začiatku podstatne zrozumiteľnejší... Vypadli aj vedľajšie postavy, čo mi vôbec neprekáža, pretože aj keď boli zaujímavé - bolo im v sérii venované minimum času... Lenže tá forma... Prvú polovicu filme som si musel zvykať na to príšerné prevedenie... Možno som však len príliš rozmaznaný z tej peknej grafiky, ktorú má seriál a preto za tento nedostatok až tak strhávať nebudem... Každopádne, spojiť dej filmu a vizáž série - dal by som plný počet...(6.12.2010)

„UŽ SE NEMŮŽU DÁL DÍVAT NA TO, JAK TRPÍŠ! MISUZU, JÁ TĚ MILUJU!“ Film je vytvořen podle stejnojmenného seriálu, od kterého se liší tím, že je zaměřen pouze na dvě postavy: Kuniskakiho Yukita a Kamio Misuzu. Tato dvojice se potká na pláži, ve městě, kam Yukito přijel na blížící se festival vydělat si loutkovým představením nějaké ty yeny. Slovo dá slovo, a stanou se z nich přátelé... » Co se mi líbilo: 1) Vzájemné vyznání lásky. Na to jsem celou dobu v anime sérii čekal, ale marně. Proto jsem velice spokojen, protože film obsahuje to, co mi v sérii velmi chybělo. 2) Upravená animace. Oproti seriálu má vylepšenou animaci, která vůbec není špatná. 3) Alternativita. Našel jsem dost rozdílů mezi filmem a seriálem. Jeden z nich je fakt, že vedlejší postavy (snad mimo doktorky Hijiri) do příběhu nijak nezasahují. Když ale budete pozorní, tak na Kano, Minagi i Michiru určitě ve filmu narazíte. Ve filmu také městem projíždí vlak po trati, která se v seriálu nepoužívá a je ve stadiu rozkladu. Další rozdíly vám ale prozradit nemohu, protože bych jinak vyzradil celý příběh. » Co jsem nemusel: 1) Anglický sountrack. Celkem to se mnou trhlo, když při sledování závěrečných titulků jsem zaslechl anglickou písničku. Naštěstí byl tento song ve své zvláštnosti jediný. Japonským openingům a endingům angličtina nesahá ani po kotníky. » Shrnutí: Když nebudu počítat ten ending, tak své hodnocení zkrátím do jediné věty: Viděl jsem, co jsem chtěl vidět a slyšel jsem, co jsem chtěl slyšet. Pro ty, co mají rádi romantiku, vřele doporučuji. Nebudete zklamáni. Shlédnuto v japonském znění se slovenskými titulky v DVD verzi(5.1.2016)

• Subjektiv

A opět tu máme práci preparátora. Ten si tentokrát vzal IMHO vcelku povedený seriál Air a obral ho na kostru sestávající z příběhu Kanny a Kamio Misuzu. Několik zajímavých postav (Minagi Tohno, Michiru a Kano Kirishima) a několik hodin úplně zmizelo. Film nevnáší nic opravdu nového. Už jsem několikrát řekl, že tenhle přístup nemám rád a tak dávám za dvě.(26.4.2007)

• Hitman_47

Tenhle alternate retelling na mě působí dojmem, že "forma zvítězila nad obsahem". Je tu plno nádherných obrázků a scenérií, ale vše je to na úkor děje. Zdá se mi, jakoby tvůrci dělali film hlavně a jen pro ženské osazenstvo..protože, to co se tu odehrává je až hodně moc stylizováno do škatulky "červená knihovna". Postavy tu mezi sebou mají naprosto odlišné vztahy, než v seriálu a úplný konec už není až tak moc dojemný..... Seriál je holt o několik tříd výš (i co se týče animace, která zde tak trošku pokulhává).(5.10.2007)