poster

Gekidžóban Air

 • japonský

  劇場版 AIR

 • japonský

  Gekijōban Air

 • anglický

  Air: The Motion Picture

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 91 min

 • Five By Five
  ****

  Jednoznačne lepšie než seriál - teda aspoň čo sa týka príbehu, ktorý bol oveľa ucelenejší a od začiatku podstatne zrozumiteľnejší... Vypadli aj vedľajšie postavy, čo mi vôbec neprekáža, pretože aj keď boli zaujímavé - bolo im v sérii venované minimum času... Lenže tá forma... Prvú polovicu filme som si musel zvykať na to príšerné prevedenie... Možno som však len príliš rozmaznaný z tej peknej grafiky, ktorú má seriál a preto za tento nedostatok až tak strhávať nebudem... Každopádne, spojiť dej filmu a vizáž série - dal by som plný počet...(6.12.2010)

 • Honza135
  *****

  „UŽ SE NEMŮŽU DÁL DÍVAT NA TO, JAK TRPÍŠ! MISUZU, JÁ TĚ MILUJU!“ Film je vytvořen podle stejnojmenného seriálu, od kterého se liší tím, že je zaměřen pouze na dvě postavy: Kuniskakiho Yukita a Kamio Misuzu. Tato dvojice se potká na pláži, ve městě, kam Yukito přijel na blížící se festival vydělat si loutkovým představením nějaké ty yeny. Slovo dá slovo, a stanou se z nich přátelé... » Co se mi líbilo: 1) Vzájemné vyznání lásky. Na to jsem celou dobu v anime sérii čekal, ale marně. Proto jsem velice spokojen, protože film obsahuje to, co mi v sérii velmi chybělo. 2) Upravená animace. Oproti seriálu má vylepšenou animaci, která vůbec není špatná. 3) Alternativita. Našel jsem dost rozdílů mezi filmem a seriálem. Jeden z nich je fakt, že vedlejší postavy (snad mimo doktorky Hijiri) do příběhu nijak nezasahují. Když ale budete pozorní, tak na Kano, Minagi i Michiru určitě ve filmu narazíte. Ve filmu také městem projíždí vlak po trati, která se v seriálu nepoužívá a je ve stadiu rozkladu. Další rozdíly vám ale prozradit nemohu, protože bych jinak vyzradil celý příběh. » Co jsem nemusel: 1) Anglický sountrack. Celkem to se mnou trhlo, když při sledování závěrečných titulků jsem zaslechl anglickou písničku. Naštěstí byl tento song ve své zvláštnosti jediný. Japonským openingům a endingům angličtina nesahá ani po kotníky. » Shrnutí: Když nebudu počítat ten ending, tak své hodnocení zkrátím do jediné věty: Viděl jsem, co jsem chtěl vidět a slyšel jsem, co jsem chtěl slyšet. Pro ty, co mají rádi romantiku, vřele doporučuji. Nebudete zklamáni. Shlédnuto v japonském znění se slovenskými titulky v DVD verzi(5.1.2016)

 • Subjektiv
  **

  A opět tu máme práci preparátora. Ten si tentokrát vzal IMHO vcelku povedený seriál Air a obral ho na kostru sestávající z příběhu Kanny a Kamio Misuzu. Několik zajímavých postav (Minagi Tohno, Michiru a Kano Kirishima) a několik hodin úplně zmizelo. Film nevnáší nic opravdu nového. Už jsem několikrát řekl, že tenhle přístup nemám rád a tak dávám za dvě.(26.4.2007)

 • Hitman_47
  **

  Tenhle alternate retelling na mě působí dojmem, že "forma zvítězila nad obsahem". Je tu plno nádherných obrázků a scenérií, ale vše je to na úkor děje. Zdá se mi, jakoby tvůrci dělali film hlavně a jen pro ženské osazenstvo..protože, to co se tu odehrává je až hodně moc stylizováno do škatulky "červená knihovna". Postavy tu mezi sebou mají naprosto odlišné vztahy, než v seriálu a úplný konec už není až tak moc dojemný..... Seriál je holt o několik tříd výš (i co se týče animace, která zde tak trošku pokulhává).(5.10.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace