Komiksové rokoko Kamikaze Girls zmiešané s gýčovitosťou Memoirs of a Geisha so štipkou Marie-Antoinette na dochutenie spolu vytvára vizuálny farebný historický ženský (režiser, scénarista, hlavná hrdinka, producent filmu, tvorca manga predlohy - sú ženy) film z obdobia Edo o skutočnom živote geiší s hudobným doprovodom striedajúcim všetky možné žánre podobne ako to bolo v Marie-Antoinette. Malý veľký filmový debut z Japonska. (dezorz)

Pirkaf

Ze začátku jsem trochu pochyboval, ale nakonec spokojenost. Anna Tsuchiya je prostě rebelka každým coulem a v každé své filmové roli to dokazuje. Pohodový film, trošku podobný Gejši se Zhang Ziyi, ovšem bez trapné hollywoodské okázalosti. Takovéto téměř minimalistické pojetí mi vyhovuje rozhodně víc. ()

dezorz

Cakal som cosi viac, ked uz neuprosny Mark Schilling dal 5 z 5. Trocha som sklamany, nemam rad debutujucich reziserov predtym fotografov, vacsinou ich filmy byvaju ploche (dufam, ze biografia iana curtisa control nebude taka, fakt dufam) pribeh jednoduchy, forma tiez, trocha farbickovo stylizovana, ale inac nic extra, soundtrack mi prisiel v m. antoniete eklektickejsi a kontrastnejsi (anglicky depresivny post punk z 80. rokov versus doba marie terezie) . napriek tomu vsetkemu vysledok celkom ladi a dojima. ()

skretik

Vo mne to nevyvolávalo takmer žiadne pocity. Ani tá hudba mi v istých momentoch k tomu vôbec, ale vôbec nešla... Vcelku sklamanie... ()

bittersweet

Tento film inspirovaný mangou od Moyoco Anno je celý krásně barevný a plný pěkných obrazů. Design kimon mě nadchl, i když o autentičnosti nelze mluvit. Anna Tsuchiya se skvěle hodí do role rebelské kurtizány a vše je podtrženo skvělým ústředním songem od Shiina Ringo. Prostě radost pohledět. ()