Smím prosit?

Shall We Dance?

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1937, 109 min

• Martin741

Fred Aster ako baletnik ... bleeeee, toto fakt neznasam. Vsimol som si, ze sa tu brutalne vynasa do nebies Billy Elliot a chlapi, ktori tancuju balet ako Aster - tak tento film ma 82 %, este sa tu hodne vynasa do nebies zbuznela homoromantika, coz ja teda nechapem. Holt, stara konzerva sa zase ozvala, chlap moze u mna prerazit asexualnymi blaznivymi komediami pre deti, len tieto oslavy chlapskeho baletu a tu na databaze caste oslavy a glorifikovanie buzien mi dost vadia . 20 %(27.10.2018)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "They Can't Take That Away from Me". . . .Mussoliniho pohár - výběr(16.6.2004)

–Co lze uvést jako důvod k rozvodu? –Manželství Předvařování diváka, očekávajícího duet Ginger a Freda, je mimořádně dlouhé a sadisticky důmyslné. Čili když žádané konečně přišlo, jenom jsem němě zíral, vstřebával ten ohromný zápal pro věc a kdesi uvnitř tančil. Ale hledáte-li především to tančení, bude vám tahle výtečná konverzační komedie (hrátky se slovy jsou obzvlášť neodolatelné) možná připadat únavně strnulá, což vážně je, hlavně během statického zpívání. 80%(5.9.2011)

Rozpočet $991,000(6.3.2010)

Nejvtipnější spolupráce Freda a Ginger. Číslo na bruslích bych si mohl pouštět pořád dokola a telefonát z vězení je GENIÁLNÍ!(20.2.2008)

Opět nezapomenutelné tancování a namlouvání - Ginger Rogers jako tanečnice Linda a Fred Astaire coby baletní sólista a současně fanoušek stepování Petrov. Scénář sice tentokrát kulhá na obě nohy, postavy se chovají nepřirozeně a překombinovanému příběhu bohužel nemůžete uvěřit. Je zde ale několik skvělých scén, které si zamilujete: Petrovovo stepování v podpalubí lodi za doprovodu jazzového zpěvu černošských lodníků zcela v rytmu ojnic a klikových hřídelí zobrazujících se jako pohybující se stíny na pozadí strojovny, dosud nikde neviděné stepování Petrova a Lindy na kolečkových bruslích v Central Parku, nebo závěrečné spojení baletu a stepovacího tance baleťaček s maskami s tváří Lindy. K tomu několik pěkných Gershwinových písní se zajímavými texty. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=5djLbkUaEfc(11.6.2009)

Taneční muzikálový mág 30. let vytvořil s Ginger Rogersovou nezapomenutelný stepující taneční pár, který si získal Ameriku. Banální příběhy, úchvatná atmosféra, dokonale sladěné pohyby. I to je Shall We Dance?(4.6.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +výborné dialogy, chytlavé, zábavné, zpěv, tanec, slušný příběh, chcete li zápletka -snad se tady i méně tančí a zpívá, což je trošku škoda/// Jejich filmy jsou si hodně podobné, což je nevýhoda když už máte něco za sebou, tak vás málo co překvapí. I tak jsem byl filmem řekněme pohlcen a když se překlenu přes hudbu, kterou snad poslouchala moje babička a děda, tak ve filmu objevím příjemnou atmosféru, odlehčené dialogy a kouzelné herce. Vlastně pár novinek se tu najde, více se klade důraz na zápletku a děj jako takový, i když je asi všem jasné, že pořád je na prvním místě tanec, zpěv a hudba. Smím prosit?/// Celkem 80%///(13.5.2010)

Někdy už je šílených nápadů na jeden film příliš a čekání na velké finále se tak natahuje až nekonečně - poklesy tempa však více než vyvažují energická taneční čísla, neúnavný zápal hlavních hrdinů pro fonetiku (spelling bee :-D ) a nedorozumění.(10.4.2014)

Další výborná muzikálová komedie s okouzlující dvojicí Fred a Ginger! Opět se lze těšit na nádherné písně a taneční kreace jako například "They All Laughed", "Shall We Dance", úžasné číslo na bruslích - "Let's Call The Whole Thing Off" a nebo nezapomenutelná píseň ''They can't take that away from me'', kterou Fred Ginger zazpíval ještě jednou, když se po letech sešli ve svém posledním filmu ''The Barkleys of Broadway'' (1949). Horton a Blore jsou opět skvělí (obzvláště telefonát z vězení) a humoru je ostatně dost...Oči čiorne:)(7.7.2010)

Sedmý a asi nejlepší projekt Astaireho a Rogersové.(25.7.2013)

Hudebně hodně dobrý muzikál s legendární dvojicí, ale děj opět za moc nestojí...(30.11.2006)

• Terminus

Populární dvojice Astaire - Rogers si je od začátku souzena, ale přes hodinu a půl je od sebe nedůvtipnými scenáristickými kličkami odpuzována. Za zhlédnutí stojí především taneční sekvence ve strojovně lodi (s - nikoliv překvapivě - černošskými pracanty) a závěr s maskami hlavní ženské postavy. Hudbu složili Ira a George Gershwinovi.(17.4.2005)

Pro mě nejlepší film s Fredem a Ginger, který obsahuje geniální píseň Let's Call the Whole Thing Off, nezapomenutelnou scénu telefonátu z vězení a krásné taneční číslo na kolečkových bruslích!(12.12.2008)

Další vynikající spolupráce dua Astaire/Rogers. Kromě místy hloupočkého děje nelze prakticky nic vytknout. Humor, tanec, zpěv, romantika a atmosféra, to vše je dokonalé. První půlka je ale zřejmě lepší než ta druhá, přesto že ty dvě nejpozoruhodnější pasáže jsou v té druhé části. 90%.(15.2.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1937 - Súťažný výber(17.1.2015)

Po "Veselém rozvodu" je tohle druhý nejlepší muzikál Ginger a Freda. Dobré písně, dobré taneční scény, slušná dávka humoru, nic nechybí - za 5*.(7.12.2008)

Navzdory vysokému hodnocení mě tento díl série filmů společnosti RKO s Astairem (tady jako "Očičornyje" Petrov :) ) a Rogersovou nijak neuchvátil, ač obsahuje hudbu George Gershwina a texty jeho bratra Iry. Je ale fakt, že tanec na kolečkových bruslích (to ještě nebyly žádné in-liny) se jen tak nevidí, a řetězové hláskování (onen zmiňovaný telefonát z vězení) nebo záměna jmen při představování byly od té doby jako komediální prvek použity nesčetněkrát. :)(26.2.2009)

Už jsem se bál, že to nikdy neuvidím, ale nakonec jsem se dohledal i tohoto klenotu. Lehká, svěží a ztřeštěná komedie plná omylů a náhod se skvělou art-deco atmosférou (jako mají téměř všechny filmy Freda a Ginger) a krásnou hudbou.(8.10.2012)

Film má šmrnc a spád, spoustu humoru a tentokrát je i celkem věrohodnou a zábavnou romantickou zápletku. Velmi dobře sem se bavil, nejlepší film Astaira a Rogersové.(8.12.2008)

Asi nejslabší z filmů Astaire - Rogersová. Scénáristi už neví jak dvojici od sebe odloučit, takže vymýšlí pitomou zápletku s falešným, pravým, a rozvádějícím se manželstvím a nahazují houf komických postaviček, které se trefují jen občas. Ale i tak tanec stojí za to (strojovna, úžasná bruslařská scéna) a nakonec člověk ve finále drží palce, aby to dobře dopadlo.(4.6.2016)

<< předchozí 1 2