Smím prosit?

Shall We Dance?

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1937, 109 min

Asi nejslabší z filmů Astaire - Rogersová. Scénáristi už neví jak dvojici od sebe odloučit, takže vymýšlí pitomou zápletku s falešným, pravým, a rozvádějícím se manželstvím a nahazují houf komických postaviček, které se trefují jen občas. Ale i tak tanec stojí za to (strojovna, úžasná bruslařská scéna) a nakonec člověk ve finále drží palce, aby to dobře dopadlo.(4.6.2016)

• Martin741

Fred Aster ako baletnik ... bleeeee, toto fakt neznasam. Vsimol som si, ze sa tu brutalne vynasa do nebies Billy Elliot a chlapi, ktori tancuju balet ako Aster - tak tento film ma 82 %, este sa tu hodne vynasa do nebies zbuznela homoromantika, coz ja teda nechapem. Holt, stara konzerva sa zase ozvala, chlap moze u mna prerazit asexualnymi blaznivymi komediami pre deti, len tieto oslavy chlapskeho baletu a tu na databaze caste oslavy a glorifikovanie buzien mi dost vadia . 20 %(27.10.2018)

Opět nezapomenutelné tancování a namlouvání - Ginger Rogers jako tanečnice Linda a Fred Astaire coby baletní sólista a současně fanoušek stepování Petrov. Scénář sice tentokrát kulhá na obě nohy, postavy se chovají nepřirozeně a překombinovanému příběhu bohužel nemůžete uvěřit. Je zde ale několik skvělých scén, které si zamilujete: Petrovovo stepování v podpalubí lodi za doprovodu jazzového zpěvu černošských lodníků zcela v rytmu ojnic a klikových hřídelí zobrazujících se jako pohybující se stíny na pozadí strojovny, dosud nikde neviděné stepování Petrova a Lindy na kolečkových bruslích v Central Parku, nebo závěrečné spojení baletu a stepovacího tance baleťaček s maskami s tváří Lindy. K tomu několik pěkných Gershwinových písní se zajímavými texty. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=5djLbkUaEfc(11.6.2009)

–Co lze uvést jako důvod k rozvodu? –Manželství Předvařování diváka, očekávajícího duet Ginger a Freda, je mimořádně dlouhé a sadisticky důmyslné. Čili když žádané konečně přišlo, jenom jsem němě zíral, vstřebával ten ohromný zápal pro věc a kdesi uvnitř tančil. Ale hledáte-li především to tančení, bude vám tahle výtečná konverzační komedie (hrátky se slovy jsou obzvlášť neodolatelné) možná připadat únavně strnulá, což vážně je, hlavně během statického zpívání. 80%(5.9.2011)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +výborné dialogy, chytlavé, zábavné, zpěv, tanec, slušný příběh, chcete li zápletka -snad se tady i méně tančí a zpívá, což je trošku škoda/// Jejich filmy jsou si hodně podobné, což je nevýhoda když už máte něco za sebou, tak vás málo co překvapí. I tak jsem byl filmem řekněme pohlcen a když se překlenu přes hudbu, kterou snad poslouchala moje babička a děda, tak ve filmu objevím příjemnou atmosféru, odlehčené dialogy a kouzelné herce. Vlastně pár novinek se tu najde, více se klade důraz na zápletku a děj jako takový, i když je asi všem jasné, že pořád je na prvním místě tanec, zpěv a hudba. Smím prosit?/// Celkem 80%///(13.5.2010)