Smím prosit?

Shall We Dance?

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1937, 109 min

Další výborná muzikálová komedie s okouzlující dvojicí Fred a Ginger! Opět se lze těšit na nádherné písně a taneční kreace jako například "They All Laughed", "Shall We Dance", úžasné číslo na bruslích - "Let's Call The Whole Thing Off" a nebo nezapomenutelná píseň ''They can't take that away from me'', kterou Fred Ginger zazpíval ještě jednou, když se po letech sešli ve svém posledním filmu ''The Barkleys of Broadway'' (1949). Horton a Blore jsou opět skvělí (obzvláště telefonát z vězení) a humoru je ostatně dost...Oči čiorne:)(7.7.2010)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +výborné dialogy, chytlavé, zábavné, zpěv, tanec, slušný příběh, chcete li zápletka -snad se tady i méně tančí a zpívá, což je trošku škoda/// Jejich filmy jsou si hodně podobné, což je nevýhoda když už máte něco za sebou, tak vás málo co překvapí. I tak jsem byl filmem řekněme pohlcen a když se překlenu přes hudbu, kterou snad poslouchala moje babička a děda, tak ve filmu objevím příjemnou atmosféru, odlehčené dialogy a kouzelné herce. Vlastně pár novinek se tu najde, více se klade důraz na zápletku a děj jako takový, i když je asi všem jasné, že pořád je na prvním místě tanec, zpěv a hudba. Smím prosit?/// Celkem 80%///(13.5.2010)

Navzdory vysokému hodnocení mě tento díl série filmů společnosti RKO s Astairem (tady jako "Očičornyje" Petrov :) ) a Rogersovou nijak neuchvátil, ač obsahuje hudbu George Gershwina a texty jeho bratra Iry. Je ale fakt, že tanec na kolečkových bruslích (to ještě nebyly žádné in-liny) se jen tak nevidí, a řetězové hláskování (onen zmiňovaný telefonát z vězení) nebo záměna jmen při představování byly od té doby jako komediální prvek použity nesčetněkrát. :)(26.2.2009)

–Co lze uvést jako důvod k rozvodu? –Manželství Předvařování diváka, očekávajícího duet Ginger a Freda, je mimořádně dlouhé a sadisticky důmyslné. Čili když žádané konečně přišlo, jenom jsem němě zíral, vstřebával ten ohromný zápal pro věc a kdesi uvnitř tančil. Ale hledáte-li především to tančení, bude vám tahle výtečná konverzační komedie (hrátky se slovy jsou obzvlášť neodolatelné) možná připadat únavně strnulá, což vážně je, hlavně během statického zpívání. 80%(5.9.2011)

• Terminus

Populární dvojice Astaire - Rogers si je od začátku souzena, ale přes hodinu a půl je od sebe nedůvtipnými scenáristickými kličkami odpuzována. Za zhlédnutí stojí především taneční sekvence ve strojovně lodi (s - nikoliv překvapivě - černošskými pracanty) a závěr s maskami hlavní ženské postavy. Hudbu složili Ira a George Gershwinovi.(17.4.2005)