Strawberry Shortcakes

• Japonsko

ストロベリーショートケイクス

Japonsko, 2006, 127 min

Nádhera!!! Ale s tím koncem jste mě pane Yazaki pěkně dožral, co si budeme vykládat. Celou dobu to bylo jasných pět hvězd za úžasný zážitek, ale takhle nezvládnutý závěr jsem fakt nečekal, to mě pěkně zvedlo ze židle! No a kratší stopáž by tomu možná taky neškodila - ale i tak je to za plný počet, nemůžu jinak. Tohle je přesně můj hrnec japonskýho (a nejen japonskýho) čaje.(4.8.2011)

Velmi civilni pohled do zivota mladych zen v soucasnem Tokiu. Humor a uprimnost opravdu nepostrada. Celkem prijemny zazitek.(6.6.2008)

Jahodové koláčky mi nikdy moc nechutnaly, japonské mozaikové drama Strawberry Shortcakes ale dokazuje, že záleží na kuchaři. A že je Hitoshi Yazaki opravdu vynikající. Z výborných civilních výkonů, intimní režie a lidsky dramatickému, nikoli však přehnanému scénáři upekl opravdu příjemnou delikatesu. Čtyři příběhy obyčejných žen, které hledají své místo a také svého Boha v současném Tokiu. Je Bůh padlá hvězda plnící modlitby, člověk, kterého bezmezně milujeme, nebo činnost, která nás naplňuje? Každý životní osud jednotlivých slečen je zajímavý, což se nestává často a všechny postavy jsou až nečekaně sympatické. Navíc, ani na chvíli se nepřiplížil stín nudy či přehnaného patosu, vše je zahaleno do jemného, civilního hávu. Propletení osudů krásek je vnitřně tak pevné, že okaté naznačování vnějšího propojení postav je až zbytečné, včetně závěru. I tak je to ale bezpochyby nejlepší ženský film, co jsem viděl.(23.7.2009)

Japonsky indie film posuva hranice. Je cim dalej, tym lepsi. V porovnani s March come like a lion - vela vela slobody.(27.5.2007)

Čtyři ženy se snaží najít štěstí v Tokyu. Satoko - pracuje jako recepční v Heaven's Gate, doma se často modlí v nalezení přítele, který by ji miloval, její postel vypadá jako rakev. Akiyo - pracuje v Heaven's Gate jako prostitutka, šetří si peníze, aby si mohla koupit byt. Chihiro - pracuje v kanceláři, a přítel, který by jí koupil a splnil vše, co by si přála, by byl pro ní bůh. Toku - maluje obrazy a trpí bulimií. Příběhy hlavních představitelek jsou různě propleteny, ale film je zbytečně zdlouhavý a některé momenty jsou celkem nudné.(6.5.2007)