Dororo

• Japonsko

どろろ

Akční / Fantasy / Horor

Japonsko, 2007, 139 min

Dororo v sebe spaja tri elementy. Umelecky zdatneho indie rezisera v prvom velkorozpoctovom jobe, kultovy komiks, akysi pinokia+astro boy vo fantasy obale a velkorozpotovu trikovu japonsku fantasy. So zarobenymi 30 mil. dolarov ide stale o jeden z najuspesnejsich jap. filmov tohto roka (o par milionov ho prekonal len dalsi, x-ty diel pokenoma a filmova verzia kultoveho serialu monkey magic) co sa tyka spracovania ci obsahu, je to horsie. Akihiko Shiota je sice umelecky zdatny, ale vizualne (aspon doteraz) nulovy, na rozdiel od cinskych indie majstrov 6 generacie ako Yimou Zhang a Kaige Chen, ktori cit pre nadstandardne graficke spracovanie preukazali aj v lacnych a neskor aj drahych fantasy filmoch, Akihiko Shiota je na tom asi tak ako Ryuhei Kitamura v Azumi ci Takashi Miike v The Great Yokai War. Neda mi, ale zda sa, ze hierarchicka poslusnost je v japonskom blockbusteri nad autortskou originalitou, neviem si inac vysvetlit, preco by inac autorski originalni a v mnohom velmi svojski reziseri natacali tak obsahovo aj formale primitivne filmy.(26.8.2007)

• corpsy

Niekto môže namietať, že Hollywood vie sprasiť Mangu ( viď GHOST IN THE SHELL ), ale ako tak pozerám ( a som rád, že som to vydržal dopozerať ), tak to vedia aj v samotnej krajine vzniku. Zúfalo nudná fantasy, ktorá má remeselnú stránku základnej školy a otravné herecké výkony. A to nehovorím o takmer dva aj pol hodinovej minutáži. Nechápem, na čo.(26.2.2019)

Bylo nebylo, jeden panovník chtěl ovládnout svět a proto si ku pomoci vzal 48 démonů. Jejich cena? Věnuje jim své dítě... z něj vezme přesně 48 kousků a ty věnuje za poskytnutou pomoc jednotlivým démonům. Malé trochu bezruké-beznohé atd. mimino najde čaroděj, který mu z těl jiných dětí udělá specielní tělo, například může část rukou sundat a pod tím má meče. A tak mladík v doprovodu pěkné zlodějky chodí po kraji a likviduje jednoho démona za druhým a bere si zpátky své části těla. Samozřejmě, že nakonec musí zjistit kdo je jeho otec a musí se rozhodnout, jestli s ním bude bojovat. Příjemné, kombinace počítačových triků a tradiční gumy, dobrá hudba, dobré postavy.(24.9.2010)

Ten film je podle videohry na Playstation 2!! Naštěstí jsem to dopředu věděl, takže jsem nebyl nijak zvlášť ničím překvapen. Každopádně je to prostě hodně nevyvážený film, hodně fantasy, což si člověk musí uvědomit a tím pak skousne všechny ty "příšeráky" a "jevy" co se tady dějí ... Bohužel mi byla opravdu nesympatická hlavní hrdinka a při tak dlouhé stopáži jsem se ke konci už dost nudil. Je faktem, že se určitě podívám na další 2 díly, pokud vzniknou. Třeba se budou vyvarovat chyb z jedničky. Ta nevyrovnanost je šílená, hlavně co se týče obrazového a trikového ztvárnění... To asi poznal každý, jaký triky nám tvůrci občas předkládají a i když se tomu člověk spíš zasměje, pak zas uvidí nějakou suprovou scénu a říká si, "to ten film nemůže vypadat celý takto!". Roztahaná samurajská fantasy sága s podivnostmi a bizardnostmi, které hned tak neuvidíte.(17.11.2008)

Předně si myslím, že se filmu musíte přizpůsobit, protože je to místy opravdu... zvláštní :) Ale jinak je to určitě zajímavé dílko. Po první půlhodině, kdy jsem si zvykl na styl, jsem se začal bavit a to se počítá. Mezi hlavní klady patří rozhodně právě ona neobvyklost a pak také samozřejmě krása Kou Shibasaki. Pět hvězdiček z toho nebude, ale vcelku fajn věc.(31.7.2007)

• - K příběhu měla být zpracována další pokračování a zvažováno bylo také natočení amerického remaku. (Terva)

• - Film do jisté míry vychází z videohry "Blood Will Tell" z roku 2004, jejíž celosvětový úspěch přiměl tvůrce k natočení filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Terva)