Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dororo je adaptací stejnojmenné manga série, kterou slavný průkopník Osamu Tezuka stvořil na konci šedesátých let minulého století. Děj je zasazen do období Sengoku, kdy se na japonských ostrovech ve velkém prolévala krev alespoň dvakrát denně. Nejsilnějších 48 démonů cítí, že se blíží zrod mocného člověka, jenž by mohl jejich existenci ohrozit. Válečník jménem Kagemitsu Daigo je však ochoten s démony uzavřít obchod. Nabídne jim osmačtyřicet částí těla svého nenarozeného syna výměnou za neporazitelnost v boji a možnost stát se lordem protektorem celého Japonska. Zmrzačené dítě se skutečně narodí, ale je okamžitě posláno v košíku pryč po řece. Novorozeně naštěstí objeví Jukai, zručný lékař, který mu pomocí rafinovaných protéz umožní normálně existovat. Chlapec oplývající nadpřirozenými schopnostmi je pojmenován Hyakkimaru. Když dosáhne dospělosti, vydává se společně se zlodějkou Dororo na epickou cestu, na jejímž konci snad čeká čtyřicet osm mrtvol a vrácené údy. (Fary)

(více)

Recenze (33)

Hakha 

všechny recenze uživatele

Dobrý film, u kterého se budete dobře bavit, když odpustíte výrazně digitální příšerky. Dostal jsem co jsem požadoval, dobré a sympatické obsazení a dobře vypadající bojové scény. Příběh je jednoduchý, ale nečekal jsem něco převratného, největší výtku mám k celkové stopáži, jež se dala o takových 20 min zkrátit, jelikož se zde nachází docela hodně hluchých míst a to trošku zamrzí. Mé hodnocení 3 hvězdičky, tak zajímavou hudbu při bojových sekvencích jsem ještě neslyšel :-) ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Neznám japonské legendy, ale tvůrci Dororo se určitě inspirovali na videoherním trhu. Tohle je totiž filmová předělávka dva roky staré řezačky pro PS2 Blood Will Tell jak vyšitá. Jen si odmysleme Haykkimurovu palebnou sílu a agilního zlodějíčka Dorora nahraďme ukecanou jmenovkyní v podání Kou Shibasaki. Náplň filmu zůstává stejná: spousta bojů, příšeráků a docela i zábavy. Jen to chce toleranci k nepříliš dobrým trikům a někdy i maskám (skákající ještěr je otřes). Avšak poutavý (notně bizarní, přiznejme) příběh a sympatičtí hrdinové vám to jistě vynahradí. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Ten film je podle videohry na Playstation 2!! Naštěstí jsem to dopředu věděl, takže jsem nebyl nijak zvlášť ničím překvapen. Každopádně je to prostě hodně nevyvážený film, hodně fantasy, což si člověk musí uvědomit a tím pak skousne všechny ty "příšeráky" a "jevy" co se tady dějí ... Bohužel mi byla opravdu nesympatická hlavní hrdinka a při tak dlouhé stopáži jsem se ke konci už dost nudil. Je faktem, že se určitě podívám na další 2 díly, pokud vzniknou. Třeba se budou vyvarovat chyb z jedničky. Ta nevyrovnanost je šílená, hlavně co se týče obrazového a trikového ztvárnění... To asi poznal každý, jaký triky nám tvůrci občas předkládají a i když se tomu člověk spíš zasměje, pak zas uvidí nějakou suprovou scénu a říká si, "to ten film nemůže vypadat celý takto!". Roztahaná samurajská fantasy sága s podivnostmi a bizardnostmi, které hned tak neuvidíte. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Začátek byl slibný, zajímavý, říkala jsem si, že jsem se fakt trefila při výběru filmu. Ale pak mě - nevím proč - zklamaly ty tanečnice v tom "historickém baru", ale i s tímto pocitem jsem se dívala s nadšením dál, protože tam byl Tsumabuki, kvůli kterému jsem si to pustila, nasadila jsem spokojený výraz a pokračovala dál. Ale některé mangy by měly zůstat mangami (nebo popřípadě maximálně by mohly být předělány do anime), protože na stříbrném plátně vypadají hrozně - momentálně mluvím o těch příšerách, ach jo, mluvím i tom uspěchaném a přitom nedokončeném příběhu, který říká, že jestli chceš vědět, jak to dopadlo, a jestli si to chceš užít víc, otevři mangu, mluvím o těch pomalu plajících ostří, kterými nikoho nepořežete, leda vypíchnete oko. Ale zase tak hrozný film to nebyl, jen jsem prostě čekala něco víc, něco "hmm, hmm" (rozumíte, použití tohoto citoslovce..?). Pro mě se na hodnocení promítá zklamání. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Japonske fantasy, ktore odsypa, ale na druhu stranu nicim neprekvapi. V tomto snimku je vsetko ukazkovo japonske. Japonsky hrdina napol demon-napol clovek odsudeny spolocnstou pre svoju "inakost", ktory hlada sam seba (berte doslovne:), obklopeny typicky japonskou zbierkou cudackych postaviciek, plno priser ktore mozete stretnut len v japonskych filmoch (alebo v hrach ako Final fantasy) a samozrejme nemozu chybat aj suboje s katanami. Vsetko je pri tom spracovane na urovni, ako som uz vsak povedal, nijak vinimocne. Tak ci onak, takychto snimkov podobnych kvalit vela nieje, preto budme vdacny. (7/10) ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Terva)
  • Film do jisté míry vychází z videohry "Blood Will Tell" z roku 2004, jejíž celosvětový úspěch přiměl tvůrce k natočení filmu. (ČSFD)
  • K příběhu měla být zpracována další pokračování a zvažováno bylo také natočení amerického remaku. (Terva)

Reklama

Reklama