kaylin

Snímek má dobrou atmosféru ve smyslu vyvolání deprese. Předpokládám, že o to primárně šlo a to se také povedlo. Ale je to prostě ukázka toho, že dobrý nápad může být omezený tím, že se tvůrci bojí jej dotáhnout do konce. Ano, jsou zde nepříjemné scény, ale tohle prostě mohlo být horší. Závěr je zajímavý a ukazuje sílu/slabost lidské psychiky, což se povedlo zachytit velmi dobře a nepříjemně. ()

J*A*S*M

Pásky z Poughkeepsie se mi svého času nějakým záhadným způsobem vyhnuly, TOPka mi navíc poměrně důrazně říkala, že jako nic moc, takže jsem ani neměl chuť ten rest dohánět. Chyba! Dostalo se mi zajímavého filmového zážitku, a ačkoli jsem měl zpočátku docela rozporuplné pocity (moc kecání okolo...), nakonec jsem spokojený. Záběry handy kamery jsou ještě mnohem více "nekvalitnější" než třeba u RECu, no o to realističtější a intenzivnější. Myslet si, že je to opravdový dokument a skutečné záběry (zvlášť ten poslední rozhovor...), měl bych z toho slušnou depresi. ()

*CARNIFEX*

Dokumentárny horor vyobrazjúci skutočnosti o sériovom vrahovi, ktorý všetky svoje vraždy vrátane únosov natáča na kameru. Film v závere ponúka niekoľko zaujímavých zvratov, vykreslení profilov, ktoré len nasvedčujú tomu, že masových, sériových vrahov, ktorý sa voľne pohybujú po svete, menia svoje taktiky, spôsoby vrážd, územie, cim je ich dolapenie menej reálne ako sa môže zdať. APROPO: V databáze FBI sa údajne píše o viac ako 2500 sériových vrahov, ktorí momentálne vraždia po celej Amerike bez toho aby sa čo len tušilo o koho môže ísť. Najmä vďaka vysokej inteligencii, ktorou niektorí disponujú sa zrejme nikdy nechytia a budú vraždiť pre pocit radosti zrejme dovtedy kým sami na seba neupozornia - tak ako vo filme. ()

Xmilden

Přestože se mě to zpočátku kdovíjak nepozdávalo, musím přiznat že atmosféru beznaděje film dokázal prodat naprosto přesvědčivě, podobně jako kdysi Blair Witch Project. Skutečně bych neměl problém postavy označit za skutečné. Ze scény kdy si žena nasedne do policejního auta a kamera sleduje její přicházející postupnou beznaděj, která se mění v hrůzu, když zjistím ke komu že si to přisedla, mě bude mrazit pěkně dlouho. 70% ()

Mefistofelle

Exploitation tak trochu jinak - takhle by se dal označit tento zvláštní počin, který se na první pohled tváří jako dokument. Uvidíte rozhovory s vyšetřovateli, záběry z míst činu a hlavně - snuffově laděná videa, která natočil sám vrah. A dá se říci, že zvrácenější "domácí video" by nenatočil ani sám mistr větnitelů Fritzl. Na tomhle filmu/dokumentu si cením toho, že fikce je zde posunuta na hranici reálnosti tak těsně, že kdybyste nevěděli, o co se jedná, neměli byste problém věřit tomu, že co vidíte je opravdu skutečnost. Není těžké si domyslet, že žádná pevná dějová linka zde není, i když pořadí vrahových videí určitou chronologii má a jistý posun v příběhu tu tedy je. Po znásilňování dětí a jednotlivýchých vraždách nakonec dojde na uvěznění a následné potupení jedné dívky. Všechny tyhle záběry jsou natočeny ve stylu amatérského videa s nekvalitním obrazem, ale i přesto je zde vidět vše a to ve velmi naturalistickém směru. Atmosféra je zde samozřejmě patřičně depresivní. Za sebe tedy hodnotím The Poughkeepsie Tapes jako to lepší, co v rámci subžánru můžete najít. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna krátká scéna. (Rollo_Tomasi)
  • V jednom televizním zpravodajství zazní, že na západní straně Hudsonu v Poughkeepsie došlo k dalšímu zabíjení. Poughkeepsie je pouze na východní straně Hudsonu. (Rollo_Tomasi)