Houbičky

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

Houbičky měly to štěstí, že jsem se na ně podívala po odpudivých Zombeavers, takže asi cokoli, co by následovalo bezprostředně po té šílenosti, bych označila za bezmála skvost... Ale i jinak jsou Shrooms takové evropské, hravé, průměrně originální (člověk se tam i zepár informací dozví), pohled na ně neuškodil a zároveň nezarmoutil.(5.2.2015)

• -dRaGoN-

Houbičky mohly být jedinečná záležitost, pokud by si scénáristé dali tu práci a snažili se docílit něčeho víc než klasického hororového schématu, což se jim navíc moc nepodařilo. Největší slabinou tu je absolutně nelogická sestava postav v partě a jejich přiblblé chování, slabší pozadí příběhu a především..../SPOILER/naprosto nešokující konec pouhosprostě ukradený z Haute Tension./SPOILER/ Fuj! 25%(1.9.2007)

Dobrá schíza! Správně nesympatické postavy, kterých vám vůbec nebude líto, a perfektní legenda o sirotčinci... Po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že když člověk zná pointu, všechno mu to do sebe skvěle zapadne. Forma zpracování byla pro mě taky zajímavá, mínusem filmu je ale lehká nepřehlednost, hlavně ke konci. Ale ta mluvící kráva byla hustá... :) 50%(7.9.2013)

Zdejší hodnocení až tak nechápu, je fakt, že námět a dějová linie nejsou v podstatě nijak odlišné od jiných teenagerovských vyvražďovaček (které mají ovšem úplně jiné ohodnocení), ale temnou originalitu si film drží velmi statečně a narozdíl od jiných žánrových pokusů mi místy běhal po zádech hodně chladivej mráz. Možná měl film jen smůlu na hodnotitele, mě upoutal poměrně dost. 70%. P.S. Kdyby na to diváci koukali na tripu, možná by všichni dali 90% :)(10.4.2008)

• ancientone

Pobranie (ukradnutie) častí zo starých hororov, vytvorenie trápnej "pointy" a ešte trápnejších dialógov a to dané dokopy v halucinogénnom guláši bez hlavy a päty s príchuťou obyčajného (pod)priemerného slasheru. SHROOMS je film v konečnom dôsledku zmetený sám zo seba, pokúša sa vytvoriť kus originality pomocou "hubičiek", ktoré majú vyvolávať zaujímavé a desivé sekvencie, je z nich len trápny pokus o "psychedelický des" prechádzajúci do "bezútešnej reality". Nezmyselný chaos, v horrorovej sugestivite studený ako psí čumák.(20.3.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6 (ziprt)

• - Paddy Breathnach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)