Houbičky

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

• tron

„Vitajte v Írsku.“ Banda otravných, nesympatických, nezaujímavých a neoriginálnych nafetovaných tínedžerov behá po sychravom írskom lese a niekto ich vyvražďuje. Znie to atmosféricky, ale nie je. Dokonca ani pochmúrne hory nemajú v tomto prípade nič do seba, herci zabudnuteľní, scenár pozostávajúci z chaotických snov, predstáv, vízií atď., veď to poznáte. Keď to porovnám s Temnými lesmi, je to jednoznačné sklamanie. Ale nefandite si, sklamanie je to aj v prípade, ak to porovnáme s podobným, nijako výnimočným slasherom Izolácia. Celé je to síce príjemne krátke (hodina 20), ale to (ani trápny „šokujúci koniec“) ma neprinúti dať tejto neoriginálnej nude až 40%.(28.5.2011)

• jojinecko

1,5*/5...Írsky horor, od ktorého som čakal predovšetkým originalitu a "niečo" špecifické, čo ho bude odlišovať od iných..Hovno z toho...Banda amíkov behá zhubičkovaná po lese a postupne ich ubúda. Miestami celkom podarený vizuál, lakačky fungovali asi dva krát. Celkovo sa dalo na to pozerať len kým niekto neotvoril ústa, tie hovadské dialógy bral scenárista dúfam ako vtip. "Hubičky" mali perfektný námet na ujetý horor, plný vtipno-absurdno-zvrátených haluzí, šikovný tvorcovia by sa mohli dokonale ukojiť..Takto sa tento film oplatí pozrieť len za asistencie lysohlávok alebo kvôli prenádhernému prostrediu (najpozitívnejší element z celého filmu!).(22.8.2007)

A mě se to líbilo! Sám si teď připadám jako blázen, když dávám tomuto filmu 4 hvězdičky a jsem jediný, ale musím. Po celou dobu filmu (vyjma začátek) jsem s napětím čekal co se bude dít, musím říct, že jsem byl docela "podělanej", možná je to tím, že jsou 4 ráno, jsem doma úplně sám a venku je pekelná tma. Les sám o sobě působí někdy dosti tajuplně a strašidelně, ale v tomto podání jde přímo o noční můru. Příběh je originální, nic podobného jsem zatím neviděl. Co se mne týče, film splnil co měl.(25.8.2007)

• MM_Ramone

Skupina piatich amerických študentov prichádza do Írska, aby tam experimentovali s haluciogénnymi hríbami. Chcú si urobiť perfektný drogový trip. Trapní vysokoškoláčikovia si chcú rozšíriť obzory, ale ich výlet sa zmení na hotové peklo, keď začnú jeden po druhom umierať násilnou smrťou. Tvorcovia tohto nezmyslu, režisér, scénarista a ani herci, nemajú s intoxikáciou organizmu psychotropnými hubami a ani s točením horrorov žiadne skúsenosti a na výslednom produkte je to poriadne vidno. Je to hlboko podpriemerný horrorový film plný tupých kecov a nesmierne stupidných dialógov. Dejová línia je nudná a konečné rozuzlenie úplne blbé. *(4.2.2012)

• JAn

Slasheroidní rádoby duchařina o partě puberťáků, co vyrazila do Irska jen tak si zahoubařit. Jenomže netuší, že tyhle houbičky nejsou ledajaké. Bez nápadu, bez jakékoliv inovace, jen sledujeme, jak nám mládežníci hystericky pobíhají po lese a jeden po druhém hynou jako mluvící krávy na porážce. Lekačky ´sou laciné a o nějaké atmosféře se tu nedá ani mluvit. V závěru na nás pak čeká neoriginální pointa, jenž sice spraví výslednou pachuť, ale nenapraví svinčík, který tu tvůrci po sobě zanechali. Tím nejzajímavějším na celém filmu tak zůstává pouze plakát. A to ´sem se na Shrooms tak těšil...(17.8.2007)

• - Paddy Breathnach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6 (ziprt)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)