Houbičky

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

• AlistairMir

Možná že kdybych si pár houbiček dal, tak z toho budu hotovej, ale bohužel zklamu Vás. Houbičky neberu, takže jsem to viděl zcela při smyslech a halušky jsem nechal na hercích. Těm hrabalo solidně, ale to je asi tak všechno. Napínavé scény se se mnou minuly, takže jsem neviděl ani jednu a nejzajímavější věc, co jsem se dozvěděl, byla ta, že jedna dívka (nebudu jmenovat která to se nedělá) asijského původu (Ona tam byla jen jedna asiatka? Jejda...) chvilka napětí...prdí ze spaní. Paráda to jsem fakt strašně moc potřeboval vědět. Takže doporučuji tuto "duchařinu" vynechat, jelikož lehce zapáchá až oči slzí...(20.9.2014)

• blackrain

Já už se začínám bát toho, když si v textu od dostribotora přečtu, že se tam bude vyskytovat partička amerických teenagerů. Pomaličku se mi v hlavě rozblikává varovná kontrolka. Zřejmě to bude tou profláknutou šablonovitostí. Proto se snažím hledat něco alespoň trochu originálního. V tomto případě jsou orginální snad je ty zmiňované houbičky, se kterými si ti Amíci chtěli užít. Celkem ztráta času.(16.1.2013)

Houbičky měly to štěstí, že jsem se na ně podívala po odpudivých Zombeavers, takže asi cokoli, co by následovalo bezprostředně po té šílenosti, bych označila za bezmála skvost... Ale i jinak jsou Shrooms takové evropské, hravé, průměrně originální (člověk se tam i zepár informací dozví), pohled na ně neuškodil a zároveň nezarmoutil.(5.2.2015)

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +houbičky, haluze, atmosféra -mohlo to být klidně i jinak, mělo to větší potenciál/// Tak takový halušky divák už dlouho nezažil. A teď budu spoilerovat! Čekal bych (přál jsem si), že se parta Teenagerů zhaluškuje a navzájem se mezi sebou vykuchají. Ve skutečnosti se hlavní hrdinka (jestli je hrdinka to nevím, pohlavní je určitě) předávkuje nejvíc a má vidiny do budoucnosti?!? Haluz vidtě! No prostě ví co se komu stane (To bych chtěl taky vědět:-) A protože to ví, tak se snaží všechny zachránit (Blázen vidtě? Já bych se na ně vyprd:-) Jenže je jí to marné, protože jsou někde v lese, to že jsou v Irsku jim nepomůže, protože jsou stále v lese. Kolem jsou kreatury skoro jako z filmu Wrong Turn, příběh je tak trošku duchařina a navíc jim jejich mrtvej kamarád sebral mobili (K čemu mu budou to opravdu nevím). Takže jak říkám, chtít může, ale snaží se zbytečně. Za takových podmínek je už horší jen Jason, Freddy a Mike. Prostě vyhlídky jsou špatné a to už přežlia jen ONA.../// Celkem 58%///(27.12.2007)

Priemerný horor o priemernomˇrežisérovi. Paddy Breathnach natočil niečo čo sa len ťažko dá rovnať hororu. Atmosféra tu občas je ale niekedy to vyzerá ako o zhúlených debilov ktorý sa nahúlia a potom majú nejaké halucinácie a zdajú sa im veci ktoré si len myslia pretože celý čas tu zabija žena a nie nejaký prízrak. Koniec mi prišiel dosť dobrý ale tento horor prekypuje v niektorých scénach úboho až stoho bolí hlava. 60 percent.(12.12.2008)

• - Paddy Breathnach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6 (ziprt)