Houbičky

• Irsko

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +houbičky, haluze, atmosféra -mohlo to být klidně i jinak, mělo to větší potenciál/// Tak takový halušky divák už dlouho nezažil. A teď budu spoilerovat! Čekal bych (přál jsem si), že se parta Teenagerů zhaluškuje a navzájem se mezi sebou vykuchají. Ve skutečnosti se hlavní hrdinka (jestli je hrdinka to nevím, pohlavní je určitě) předávkuje nejvíc a má vidiny do budoucnosti?!? Haluz vidtě! No prostě ví co se komu stane (To bych chtěl taky vědět:-) A protože to ví, tak se snaží všechny zachránit (Blázen vidtě? Já bych se na ně vyprd:-) Jenže je jí to marné, protože jsou někde v lese, to že jsou v Irsku jim nepomůže, protože jsou stále v lese. Kolem jsou kreatury skoro jako z filmu Wrong Turn, příběh je tak trošku duchařina a navíc jim jejich mrtvej kamarád sebral mobili (K čemu mu budou to opravdu nevím). Takže jak říkám, chtít může, ale snaží se zbytečně. Za takových podmínek je už horší jen Jason, Freddy a Mike. Prostě vyhlídky jsou špatné a to už přežlia jen ONA.../// Celkem 58%///(27.12.2007)

• Skrk

Tak toto bylo hodně špatné. Sice je pravdou, že jsem od filmu nic neočekával, ale toto? Dementní "horor", kde se vyskytují absolutně nelekací lekačky...a to, že ta dívka snědla jedovatou houbičku a místo smrti jí čekalo vidění do budoucnosti? Tak tohle jsem nežral. A ten konec byl taky jasný, ne vždycky to tak vypadalo, ale byl... 1* za tu atmosféru.(2.7.2010)

Předem musím říct, že to rozhodně nebylo tak špatné, jak je to tu hodnoceno. Příjemný halucinogenní horor z parádního prostředí. Právě lesní prostředí tady působí naprosto skvěle. Jinde je to jen les bez atmosféry, ta v tomto případě ale určitě nechybí. Hlavně kolem poloviny filmu je to hodně tajemné a vy nevíte co si o tom všem máte myslet. S koncem se to ale začne mrvit, naopak závěrečné rozuzlení potěšilo. Mně se to jako celek docela líbilo, je to netradiční nápad, který je poutavě podaný a u filmu jsem se nenudil, což je hlavní věc. Asi chápu zdejší nízké hodnocení, na film se koukli sváteční hororisté kvůli přitažlivému názvu. A asi se jim to moc nelíbilo... Já bych tento horor zařadil do průměru. 60%(18.12.2010)

• Rhed

Houbičky mě nepřesvědčily a zřejmě bych nebyl přesvědčen ani po jejich skutečném požití. K vysokému hodnocení filmu by pravděpodobně nepostačil veškerý psilocybin tohoto světa. Začátek přitom vypadá velmi slibně: rozhádaná partička jemerických teenagerů, kteří si opět zapomněli vzít Prozac, hluboké irské hvozdy i tajemné postavičky "domorodců". Další děj ovšem kráčí kosočtvercem ke zdi; pomezí reality a halucinací, směšná legenda o tyranském vychovateli v katolické polepšovně a křečovitě vygenerované napětí. Korunu všemu nasadí závěrečné rozuzlení.(27.4.2010)

u hororu,má jít především o to,aby diváka děsil,pokud k tomu má nějaký vyloženě dobrý scénář taky bezva.houbičky jsou sice děsně předvídatelné,scénář neoplývá buh ví jak skvělou zápletkou,ale ve výsledku perfektně děsí.haluzojidní vyvražďovačka,s notně temnou a depresivní atmosférou,mě perfektně dostala.podělaná kráva,co umí podělaně mluvit jak by smet.to že je vrahem bestiálně (SPOILER jak píča) zhoubovaná bloncka,jsem veděl asi 50 minut před koncem...no a?to filmu neubírá na atmosféře a schopnosti člověka přikovat do křesla a o to má u hororu jít především,že?(5.2.2010)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)

• - Paddy Breathnach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)