Surfaři

USA, 2007, 88 min

Jonah Markowitz

Jonah Markowitz

Joseph White

Opět jeden z romantických filmů, který nenadchne ani nepohorší. Trošku mi vadila neuvěřitelná porce pochopení naprosto od všech okolo (to bych chtěl vidět) a iritovala mě postava Jeanne, jenže to je moje osobní antipatie k ženám, které se dobrovolně vzdají svého dítěte. Ale to už zabíhám moc do detailů, což u takového snímku člověk dělat nemůže. Nudil jsem se totiž jen na pár místech a jinak jsem si tu podívanou kupodivu docela užil.(31.5.2011)

Shelter je taková vcelku pohodová letní romance jejíž kouzlo podporuje často do slunce zaměřená kamera, surfování, pláže a letní lásky... Přes všechnu tu pohodu má tento film v sobě i něco dojemného - realistické představení nelehkého vývoje jednoho kluka, který poznává pravou lásku. Romantický slaďák, který na mě však fungoval dokonale. HUDBA: J. Peter Robinson - originální hudby je pomálu a vlastně ani moc originální není :-) Nezávislost produkce plně koresponduje i s použitou hudbou - většinu obstarávají alternativní písničky.(8.6.2011)

• easaque

další z velké řady coming-outových filmů. Tento se však dočkal dokonce českého dabingu, což mu však vůbec nepomáhá. Ničím nevybočuje od podobných, takže ničím nepřekvapil a byl předvídatelný. Obsah mi brzy vyšuměl z hlavy - jen vím, že se na to koukat dalo, Ve výsledku na hraně 2-3 hvězd, kvůli dabingu dávám nižší známku - nenároční romantici si možná užijí.[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.12.2014)

Sice nejsem zástupcem homosexuální menšiny, ale zatím jsem asi nenarazila na film s touhle tematikou, který by byl vyloženě špatný. A Shelter společně se Zkrocenou horou patří k mým oblíbeným. Musím, nicméně, varovat ty, kterým vadí, když se na televizní obrazovce líbají dva chlapi (i když ženský jim nevadí, zvláštní..).(25.6.2011)

No tak jo, napodruhé za čtyři. Pořád mi vadí přímo neuvěřitelný zvrat v chování Zachovy sestry (od odmítavého "Nechci o tom nic vědět" po prozření, až skoro osvícení ke konci filmu). Konečně jsem pochopila pro mě značně iritující Zachovu počáteční neschopnost vzdorovat sestře, nechat se jí vy(zne)užívat. Jeho vývoj je vlastně logický – teprve "učitel" Shaun ho dokázal přimět, aby si uvědomil, co chce. Přesto například na C.R.A.Z.Y. tenhle film nemá..(7.5.2009)