Surfaři

USA, 2007, 88 min

Jonah Markowitz

Jonah Markowitz

Joseph White

Hrozná škoda té okaté nezávislosti, která u tohodle filmu a všem jemu podobných (dramata ze života, L / BI / trans tématika) je tak viditelná... kamera byla hrozně obyčejná, herci, především ve vedlejších rolích a komparz hrůza - nejen žádné emoce, ale ani mimika nefunguje a převládá křečovitost. Avšak ústřední dvojice mě velmi potěšila a získala si mé sympatie, navíc surfing je spolu s kinematografíí má největší vášeň, tudíž jsem vrněla blahem už jen z námětu. Člověk od tohodle filmu nesmí očekávat strhující po video i audio stránce kvalitní podívanou, stejně tak jako jsem si to já ověřila, jde vidět, že ty peníze při vzniku opravdu chyběly, ale nejde o to jaké jste orientace, ale spíš o pochopení toho, že láska je všude a jakákoli... a v tomhle filmu je prostě překrásně vystihnuto co a jak, jaké jsou při poznávání sebe sama kladeny nároky a jak těžký boj člověk svádí, ale pokud není sám, jde to hned líp... a když ne kvůli sobě, tak pro toho druhého stojí za to bojovat...(3.7.2009)

Opět jeden z romantických filmů, který nenadchne ani nepohorší. Trošku mi vadila neuvěřitelná porce pochopení naprosto od všech okolo (to bych chtěl vidět) a iritovala mě postava Jeanne, jenže to je moje osobní antipatie k ženám, které se dobrovolně vzdají svého dítěte. Ale to už zabíhám moc do detailů, což u takového snímku člověk dělat nemůže. Nudil jsem se totiž jen na pár místech a jinak jsem si tu podívanou kupodivu docela užil.(31.5.2011)

Ta pohodovost, která si proplouvá skrze celý snímek, je nakažlivá. Rozhodně se nejedná o výjimečný snímek. Setkání po letech, pár piv, touha po lepším životě, vztahy, vztahy, vztahy, že by láska?...ale jděte. Nicméně jsem se v té chvíli prostě nechala unášet a i přes ne moc přesvědčivé herecké výkony to šlo. Chuť se na to podívat znovu nemám a nejspíš ani mít nebudu.(18.3.2013)

• easaque

další z velké řady coming-outových filmů. Tento se však dočkal dokonce českého dabingu, což mu však vůbec nepomáhá. Ničím nevybočuje od podobných, takže ničím nepřekvapil a byl předvídatelný. Obsah mi brzy vyšuměl z hlavy - jen vím, že se na to koukat dalo, Ve výsledku na hraně 2-3 hvězd, kvůli dabingu dávám nižší známku - nenároční romantici si možná užijí.[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.12.2014)

Sice nejsem zástupcem homosexuální menšiny, ale zatím jsem asi nenarazila na film s touhle tematikou, který by byl vyloženě špatný. A Shelter společně se Zkrocenou horou patří k mým oblíbeným. Musím, nicméně, varovat ty, kterým vadí, když se na televizní obrazovce líbají dva chlapi (i když ženský jim nevadí, zvláštní..).(25.6.2011)