Reklama

Reklama

Životopisný příběh se věnuje skutečné taneční dvojici z doby před první světovou válkou. Vernon Castle, komik z divadelní revue, bojující o každodenní přežití, potkává roku 1911 na pláži začínající, ale ambiciozní tanečnici Irene. Cesty osudu je zavedou do Paříže, kde se spolu snaží prosadit ve společenském tanci. Ze zprvu neznámé dvojice "vyrobí" schopná manažerka Edna miláčky Francie, později i Spojených států. První světová válka, kdy Vernon narukoval do Kanadského královského letectva jako pilot, však zastaví kariéru této taneční i manželské dvojice. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

KarelR 

všechny recenze uživatele

Čím dřív pochopíte, že tohle není klasický muzikál s Fredem a Ginger, ale "pouze" životopisný snímek o slavném tanečním páru, tím dřív máte vyhráno. První polovina tak bohužel trpí klasickým "musíme narvat co nejvíc událostí na co nejkratší časový úsek", ale vynahrazuje to druhá, při které jsem se vážně bál, jak to všechno dopadne. Že to je celkem síla asi nemusím dodávat a ještě bych jen pochválil skvělého Brennana, který si sem letmo odskočil předvěst, že jeho záběr rolí je vážně neskutečný. Snad jediný Astairův sidekick, který se vyrovnal duu Blore-Horton. ()

hans500 

všechny recenze uživatele

Možná nejlepší film dvojice Astaire - Rogers. Film je podle skutečné události, díky čemuž má výrazně lepší děj než jejich předchozí filmy. Tentokrát již nejde o muzikálovou komedii, ale o dramatický film s tanečními scénami. Režijní vedení H.C. Pottera je výborné, scénář je velmi nadprůměrný a Fred Astaire a hlavně Ginger Rogers hrají skvěle. Ke kladům patří i to, že film tentokrát nemá happyend. Hubda je opět na vysoké úrovni, i když poněkud slabší než v předchozích filmech. Tentokrát je hodnocení čistých 5*. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Choreografie 8/10/// +kvalitní, výpravné, dějově bohaté -méně hudby, tance i zpěvu, více dramatické, není to tolik chytlavé/// Říká se, že v jednoduchosti je síla. Možná proto mě starší kousky této dvojice dokázali více vtáhnout do děje. Tento film naopak zapracoval na scénáři a příběhu vůbec, takže to není jen točené pro efekt. Tedy čistě pro to aby se mohla hlavní dvojice na plátně vyřádit a předvést co umí. Snímek prostě buduje i nějaký příběh, chce něco odvyprávět a to se mu daří. Život v tanci je kvalitní po všech stránkách. Je škoda, že má především dramatický nádech, vy výsledku to na diváka působí úzkostně než-li romanticky nebo komediálně. Ale změna je život a tak je potřeba brát i tento film, který je odlišný./// Celkem 75%/// ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Filmoví historici označují rok 1939 za jeden z nejlepších v historii Hollywoodu. Něco na tom asi bude. Tenhle muzikál zcela vybočuje z klasických limonádových komedií Freda a Ginger a zaměřuje se na poměrně dramatický příběh o skutečné dvojici která Ameriku naučila tančit. Škoda, že kvůli střídání lehčí a těžší roviny nevynikne tragičnost závěru. ()

dopita 

všechny recenze uživatele

Život v tanci se hodně odlišuje od filmů, které spolu Fred Astaire a Ginger Rogersová natočili. Nejedná se totiž o taneční, muzikálovou romantickou oddechovku ale o životopisnej příběh a vlastně drama. Takže sem k tomu byl trochu podezřívavej jak že to dopadne. No a film mě velmi mile překvapil. Závěr byl emotivní, slzopudnej a přitom uvěřitelnej. Fred Astaire hraje svého tradičního sympaťáka, ale Ginger Rogersová předvedla parádní hereckej výkon. Ani se nedivím, že po filmech s Astairem zatoužila po vážnějších a složitějších rolích. To že udělala dobře ostatně potvrdila, Oscar je toho důkazem. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (6)

  • Devátý z desíti tanečních filmů Freda Astaire a Ginger Rogersové. Po tomto filmu si dali deset let pauzu a až v roce 1949 natočili svůj poslední film The Barkleys of Broadway. (ČSFD)
  • Poslední film, který natočil herec Roy D'Arcy. (ČSFD)
  • Jean Sablon odmítl roli francouzského zpěváka, kterou odehrál Louis Mercier, protože ji považoval za příliš malou. Jeho hlas je ale použit v soundtracku. (ČSFD)

Reklama

Reklama