Hollywoodský muzikál Richarda Thorpeho podle skutečného příběhu Berta Kalmara (Fred Astaire) a Harry Rubyho (Red Skelton), který nezvykle přesně dodržuje historické skutečnosti. Kalmar byl špičkový tanečník ve dvojici se svou manželkou Jessie (Vera-Ellen), ale po havárii musí kariéru přerušit a rehabilitovat. Začne tedy psát texty a přes svého agenta Charlieho Kopeho (Keenan Wynn) se seznámí s nadaným pianistou Harrym Rubym. Postupně se jako partneři vypracují na špičkovou úroveň, i když vztah mezi nimi a jejich partnerkami není zdaleka idylický. Písně z filmu obsadily první dvě místa v amerických hudebních žebříčcích a Fred Astaire vždy tento film měl za jeden ze svých nejoblíbenějších, i pro plynulé zakomponování tanečních a hudebních čísel do děje. (Peabody)

danecek24

8. Zlatý Glóbus za rok 1950 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Fred Astaire + nominace (1) - Objev roku - Debbie Reynolds ()

Flego

Priznávam, netušil som, že budem svedkom biografie skutočných postáv textára Berta Kalmara a skladateľa Harryho Rubyho. O to viacej som si príbeh užíval, lebo scenárista odviedol perfektnú prácu, dokázal potlačiť nezaujímavé udalosti z ich životov a naopak vyzdvihnúť do popredia ich úspechy, neúspechy, súkromné životy a pochopiteľne pesničky. Tie sú úžasné, častokrát okorenené tanečnými výstupmi. Takto film disponuje vynikajúcou hudbou, hereckými výkonmi všetkých zainteresovaných a šarmantným vtipom. Druhý komentár. ()

Pohrobek

Jako stepařské taneční duo si Bert Kalmar (Fred Astaire) a jeho partnerka Jessie Brown Kalmar (Vera-Ellen) vybudovali záviděníhodné postavení. Když si však Kalmar musí po jisté nehodě dva roky odpočinout, nezbyde mu, než se začít živit psaním hudebních textů. Přes svého agenta Charlieho Kopeho (Keenan Wynn) se seznámí s nadaným pianistou Harrym Rubym (Red Skelton) a zanedlouho se oba stanou uznávanou dvojkou... Bigrafie textaře Berta Kalmara (1884-1947) a komponisty Harryho Rubyho (1895-1974) posloužila Richardu Thorpemu jako předloha k výbornému muzikálnímu filmu se slušným dějem a dnes již klasickými čísly, jejž Astaire označil za svůj oblíbený kousek. ()