Svět

Jan Tománek

• Djkoma

odpad!-D(2.4.2009)

• Renton

Koncept a realizace: Jan Tománek .. Trademark české 3D animace. O hovně..(6.11.2008)

• Subjektiv

Začínající končící režisér Jan Tománek nám ve svém hořkonadějném podobenství přínáší nesmlouvavou kritiku měkkých drog. V jeho podání je marihuana, gandža či tráva nikoliv přestupnou stanicí do světa drog tvrdých, ale stanicí konečnou. Drogová závislost probouzí v člověku zlo, zpochmurňuje svět a ničí mezilidské vztahy. Žití s drogou je na hovno. A přece, i když se zdá, že z tohoto hovna není úniku, že je všude kolem nás, je směšně malé s velkým, krásným a zdravým světem tam venku. Seberte tedy své síly jako strom, co přes rok sbírá živiny, aby mohl na zimu odhodit listí a příští rok se svěže znovuzrodit. A hlavně nešlapejte do toho hovna!(11.12.2008)

• Melies

0 / 10 Trojminutové ee, ktoré je nielen filmársky a technologicky úpne nezvládnuté a bez akejkoľvek ucelenej vizuálnej koncepcie, ale aj úplne mimo. Vykresľovanie marihuany ako obludného strašiaka robiaceho z ľudí chtíčom poháňané vygumované palice bez sebaovládania a morálky je hlúpučké, nič neriešiace a spiatočnícke; myšlienkový návrat do splašeného pálenia konopných čarodejníc povojnovej Ameriky (Reefer Madness, anyone?), ktorý nefunguje ani ako plytká moralitka, ani ako (nebodaj) edukačný prostriedok. Tománek evidentne nevie, o čom rozpráva, a musí byť na smiech fajčiarom trávy ako i školeným sociálnym pracovníkom - a ako autor-mentor tak nemá žiadnu hodnotu. Ostatne, jeho Svet je ešte stále (3D) placatý, čo je krásna parabola.(1.4.2009)

• Segrestor

Tady nejde o animaci (i když je naprosto strašná) ale o myšlénku. No, odpad, ať to neprotahuju...(21.8.2012)

• Hakha

Tománek nedokáže poutavě natočit ani krátkometrážní film, bojím se, jak z jeho strany dopadne celovečerní záležitost....(6.12.2008)

• Deimos

YouTube/// Obsazení 1/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Animace 2/10/// +jistě že hudba -ale proč byla takto zneužita nepochopím, hodně mizerná animace/// Když vám řeknu, že celý děj je vlastně o hovně, tak vám vyspoileruji celý děj, což jsem asi neměl dělat, ale alespoň jsem vás ušetřil potupného zjištění. Když nic jiného tak vás tohle dílko utvrdí v tom co jste viděli v Kozím příběhu: Jana Tománka jako tvůrce české animace nebrat. Teď nechci urážet práci animátorů výše zmíněného filmu, ale pro mě jako pro diváka se na to dost dobře nedalo dívat. A teď jsem neměl na mysli tenhle kraťas. Ta jedna hvězdička je tady za hudbu./// Celkem 17%///(26.12.2010)

• iamek

Jak říká Renton: O hovně.(11.11.2008)

• jonyyy

5%(6.11.2008)

• MrCreosote

Z hovna bič neupleteš...(30.3.2009)

• Terva

Otřesný.(23.8.2012)

• Z0oMb3E

Nehúlim, ale odmietnuť tak ľahko prístupnú samičku? No neviem?!(9.5.2012)

• Hem.m

To by nevymyslel ani chovanec z ústavu..(5.11.2012)

• Kryton

Doufám, že do toho lejna šlápl Tománek. Jedině za to bych mu dal hvězdu. Ne ten chlap fakt neumí.(30.3.2009)

• MikO_NR_1909

No neviem či Tománek nebol nahúlený keď to robil, alebo neviem oceniť tento druh strašných animačných kompozícií. Jedno je isté : rozhodne týmto nezametie drogy pod zem, ale sám seba.(13.6.2013)

• Kreeki

Je vidět, co Honzík při natáčení sjížděl. Asi si budu muset dát taky, abych se tomu mohl alespoň od srdce zasmát.(28.5.2009)

• Pierre

Nemám slov, důkaz toho že i krátkomežární snímek co trvá 3 minuty může být utrpení. Co to mělo znamenat??(2.4.2016)

• Fallen_One

Takhle "sračkovitou" pointu jsem ještě neviděl.(8.8.2009)

• Slavníkovec

Pane Lábus jakéto experimentální hříčce s nudou jste se zaprodal. Na tento krátký film jsem krátký, nevím co chtěl autor světu říci.(23.11.2008)

• MarekT

Je celkem pěkné, když se i u nás někdo pokouší o podobné filmy, jako vyrábí třeba Pixar. Jenomže ten někdo nemá absolutně žádnou invenci a celé to na mě působí, že autor se může nanejvýš pochlubit, že umí pracovat s programem Maya, jelikož příběh, stejně jako autorův záměr zmizel jako pára nad hrncem a to, co si myslím o závěru, bylo (náhodou?) názorně ukázáno na konci díla. A Jiří Lábus má rozhodně na víc, než se zahazovat v takovém projektu.(24.9.2009)

<< předchozí 1 2