Nikdy nezbohatneš

You'll Never Get Rich

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1941, 88 min

Zpravidla nerad komentuji hodnocení kolegů, ale tady bych si dovolil výjimku poznámkou, že kdo nedal pět hvězdiček, musel mít buďto vážný důvod, nebo je stejně jako klobouk. Totiž, na hlavu.___ Fred Astaire je ďábel, tancuje a stepuje famózně, což tento film staví po taneční stránce do pozice n. 1, co jsem kdy viděl. Ať si Hříšné tance trhnou jednou pro vždy nohou. Nebo radši oběma.____Ritě Hayworth to zase náramně sekne, krásně se na ní kouká. Ale hlavně, Nikdy nezbohatneš je film, u kterého se od srdce zasmějete, a nejednou. Hned na začátku zaujmou nápadité titulky v podobě dopravních značek a cedulí.(17.3.2009)

Moje hodnotenie sa pokojne mohlo stať o stupeň horším,len to by som si tieto dve hviezdy musel menej vážiť,a tak som za každý film,v ktorom je Rita,aj keď nemá čo hrať alebo Fred Astaire,ktorý je fakt dobrý tanečník,čo tu vidieť je prílišná jednoduchosť hraničiaca s primitívnosťou,čo je narýchlo robené,aj pre dobu,v ktorej to je... Ale inak,neľutujem svoj čas,lebo vidieť ako sa Rita vrtí okolo Freda je pastvou pre oči,aj keď sú oveľa lepšie snímky na túto notu,tento sa môže pochváliť viacerými kúskami,ktoré diváka utvrdia v tom,že to vidieť nie je strata času,napríklad scény z vojenského kempu,či na stanici,kde prídu jeho babenky alebo posledné číslo... Herečku Hayworth by som mohol vidieť aj v reklame ako strihá ovce,aj tak by som ju za to žral...(4.6.2014)

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem naivní podívanou s překonanými tanečními čísly a namísto toho se mi dostalo rošťáckého slovního humoru ve stylu (mnou tak obdivovaných) CaryGrantovských filmů let čtyřicátých a naprosto strhujících tanečních partů Astaira. Ten týpek má namísto nohou japonské mašinky. Jinak se tomu nedá věřit. Navíc, je tu Rita Hayworth. Tady vskutku není proč brečet nad absencí obvyklé Astairovy partnerky Ginger Rogers, protože Rita v tanci Fredovi zdatně sekunduje a navíc je neskutečně krásná.(9.8.2010)

Ocenění - Oscar 1941 - nominace: píseň ( Since I Kissed My Baby Goodbye ), http://www.youtube.com/watch?v=mLsXq5cJ_vc hudba ( muzikál ). Scénář : Ernest Pagano a Michael Fessier. Kamera : Philip Tannura. Hudba : Morris Stoloff. Texty - Cole Porter. Ďábelský snímek a nádherná choreografie.(5.8.2011)

Pokud by si clovek precetl pouze scenar, dost mozna se usklibne a mavne nad nim rukou... Zfilmovano to je ovsem temer genialne. Film me nekolikrat rozesmal, coz se v mem pripade musi ocenit. Fred Astaire jako tanecnik vyborny, pobavi i po herecke strance. Rita Hayworth je jedna z nejkrasnejsich herecek, ktera kdy v Hollywoodu pusobila, ta musela odzbrojit i homosexualy... Povinnost pro milovniky tohoto zanru.(5.12.2016)

• - Zatím co se film ještě natáčel, časopis Life zařadil do svého vydání fotku Rity Hayworthové v noční košili. Módní doplněk se stal záhy populární a byl spojován právě s filmem Nikdy nezbohatneš. (Terva)