Reportérka Sadie Blakeová (Lucy Liu) se probouzí v márnici, aby zjistila, že se stala upírkou. Samozřejmě poněkud nedobrovolně, což ji pořádně naštve a rozhodne se, že nemrtvým, kteří za to mohou, pomůže k tomu, aby byli konečně dokonale mrtví. Můžete se tedy těšit na temný příběh upíří války se vším všudy. Zajímavostí je, že film byl natočen během pouhých 30 dní. (oficiální text distributora)

Trailer

IceQueen

Upíri bez nadľudskej sily, temnej charizmy a čo je najhlavnejšie, tesákov, sú pre mňa len ľudia chlaščúci krv. Hlavná hrdinka väčšinu času strávi v bezvedomí, stačí ju len ovaliť po hlave a netreba sa do toho ani nejako špeciálne vkladať. A len tak na okraj, aj zvyšok stojí za prd, vrátane "príbehu" a dialógov. ()

fraktal

UnRated 122 minutová verse - čekal jsem nudu - a navíc mne horory obvykle moc neberou. Respektive očekávám uvěřitelnost. A zde jsem ji dostal. Navíc netradičně sekaný děj (nejen flashbacky, ale i prohození celých dějových úseků) oživuje jinak klasický scénář: křivda, útěk, realizace, hon spojený s poznáním ceny života a závěrečná vyvražďovačka a tak vám to celé uteče jako... krev ze žil. K dobru musím přičíst zejm. minimalismus co se efektů týče (snad jen ty zvuky...) i vampýrské výbavy. # Is it genetic? #I haven't exactly volunteered for tests. #- What about food? -# What about it? #You can't keep down regular food? #You have a skillful way of putting a girl at ease, Rawlins. Try asking me anything else. #How many guys have you slept with? #Since my, uh... what did you call it, condition? # - None, I guess. #- You guess? # -I was taught to never play with my food. ()

petero

Unrated 122 min. Trailer ma nijako nenavnadil pretože tie akčné zostrihy boli biedne a čakal som šit. Potvdilo mi to 38% hodnotenie na csfd. Spustím film a objaví sa logo Ghost House. Spolu s Dark Castle sú to spoločnosti špecializujúce sa na lacné hororové béčka. Ani jedna ma však ešte nepresvedčila vyprodukovaním čo i len jedného obstojného hororu. Takže ďalšia pochybnosť. Začiatok nič moc. No postupne ma príbeh tak zaujal že vražedná 2 hodinová stopáž ubehla bez problémov. Lucy Liu tu hrá novinárku ktorá pri pátraní po tajnom spoločenstve padne do rúk páriku upírov, ktorý sa s ňou nepekne pohrajú. On: „Sex alebo smrť, neviem sa rozhodnúť“. Ona: „Najskôr ju zabi a potom si s ňou užijeme“. Hm. Preberie sa v márnici, pozrie do zrkadla a nič nevidí. Na rade je pomsta a vyvraždenie všetkých čo s tým majú niečo spoločné. Pekne od najmenšieho poskoka po šéfa. Námet ošúchaný ako stará bačkora, ale spracovanie sa mi veľmi páčilo. Žiadne rýchlopalné hlučné zbrane, len malá, tichá, dobre schovateľná a samo nabíjacia kuša. Žiadne super schopnosti ako nadmerná sila, premeny alebo lietanie. Proste len je nesmrteľná ako každý upír. Nikdy ma filmy s upírou tematikou moc nebrali ale toto sa mi páčilo. A Lucy Liu je kočka a dobrá herečka. Mimochodom slovo upír tu ani raz nezaznie a na upírie zúbky tiež zabudnite. ()

JASON_X

Tak takhle nemožný upíry jsem ještě neviděl. Nemají pořádný řezáky, takže musí svým obětem otvírat krkavici kapesním otvírákem na konzervy, nevadí jim Slunce, spějí v postelích a ne v rakvích, nejsou vůbec rychlí, nemají nadpřirozenou sílu, kvičí bolestí při extrakci kulek ze zad, chodí na záchod, lekají se myší... no prostě zoufalci. A za úplně největší blbost scénáře považuju fakt, že staří upírští mazáci se nechají pasivně a submisivně kráglovat jednou rychlokvašnou, čerstvě konvertovanou upírkou. Která si zase nechá dávat přes hubu a střílet do sebe od obyčejných lidí. A která hrozně touží po tom, aby ji někdo odkrágloval. Kdyby upíři opravdu trpěli takovýmhle nihilismem a absencí pudu sebezáchovy, byli by vyhubení dřív, než by o nich vznikly pověsti... Tedy film je to sice blbý a ke konci už vypadá jako ryzí parodie, ale zároveň je blbý takovým způsobem, až je vlastně roztomilý. A víte co? Mně se to takovým nějakým zvráceným způsobem celkem líbilo. No... hlavně se mi líbila Lucy Liu. ()

MM_Ramone

Pokus autorov tohto filmu o natočenie moderného, mierne neštandartného, vampírskeho horroru vyšiel úplne na prázdno. Je to tak fádne a nudné dielo, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral do konca. Plytký, neoriginálny príbeh ma vôbec nezaujal. Monotónne zatemnené scény sa vlečú ako sopeľ. Horrorový experiment, na ktorý sa tu podujala krásna Lucy Liu, sa nezdaril. Možno keby ukázala kozy (moc ku tomu nechýbalo), tak by som dal aj o hviezdičku viacej. Ale takto musí jedna stačiť. * ()

• Ve filmu není ani jednou vyřčeno slovo upír. (Holina)
  • Celosvětová premiéra proběhla 28. dubna 2007 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (Piercee)
  • Mako si zde zahrál svou poslední roli. (Pumiiix)