Oběť: Lovec krve

Rise: Blood Hunter

Obeť: Lovec krvi

Horor / Thriller / Akční

USA / Nový Zéland, 2007, 94 min

Filmu se povedlo poměrně dobře zpracovat upírskou tematiku s nebývalou vážností. Ponecháme-li stranou samotnou pomstu, v Rise se daří docela realisticky zobrazit zcela absurdní situaci, kdy se z člověka stává nesmrtelné monstrum. Zaobírá se negativy s tím spojenými, aniž by z toho vynechal i druhou stranu - v druhé příběhové lince figuruje policista, který přišel o dceru. Zajímavé je i to, jak je film natočený. Režisér Gutierrez má nepopiratelně svůj vlastní styl, jenž nemusí vyhovovat úplně každému. Nic není bezchybné, i na Rise se najdou nějaké ty chyby. První polovina mi nepřišla nijak svižná, zvláště pak v porovnání s tou druhou, u níž jsem se nepřistihl ani na chvíli, že bych se nudil. V prvních padesáti minutách se scén, kde se děj nepohybuje dopředu a spíše se buduje prostředí, objeví možná víc než by se na první pohled objevit mělo. Druhá půle má pak výhodu, že staví na pečlivě vybudovaném světě a díky rychlejšímu tempu dává na dojem z nudnější první části rychle zapomenout. Těžko říct jak velký vliv měla na Unrated verzi Sony, kolik vystříhaného materiálu ještě zůstalo pro režisérskou verzi a naopak jaký studiem nařízený přidaný materiál filmu spíše uškodil (jinak řečeno, o kolik mohl být Rise ještě lepší). V hodnocení si nechávám jeden bod pro případnou režisérskou verzi ležící kdesi v nedobytném japonském trezoru. 7(12.10.2007)

Film je rozdělený do několika etap, v nichž máme možnost sledovat postupné chování a propojování postav. Máme tady holohlavého policistu, který se nemůže smířit se ztrátou dcery a myslí jen na pomstu. Občas se mu zdají velice zvláštní sny, které jsou zpracovány tak, aby trochu zmátly diváky. Bohužel po chvíli si na to zvyknete a už vás nic nepřekvapí. Sice si hraje na tvrďáka, ale ve své podstatě je správný a čestný týpek. Speciálních efektů je ve filmu dost, ale většina z nich je velice průměrná. Nedočkáme se zde žádného kouře, když zasáhnou upíra, ani nějaké přeměny. Většinou jen vidíme usměvavé tváře, které své oběti zabijí velice upraveným křížem a následné vycucávání obětí. Krve zde najdeme opravdu hodně, ale mnohdy je její množství úplně nereálné a tmavé skvrny na oblečení vypadají jako skvrny od kečupu. Najdeme zde i několik lechtivějších scén, které jsou určené především pro muže. Fanoušky Lucy Liu jistě potěší, že ani tato herečka nezůstala zahalená. Hodně se mi ve filmu líbila hudba. Právě ona patří mezi nejlepší prvky, které nám byly nabídnuty. Jde především o taneční muziku, jejíž žánr neumím pořádně rozeznat, protože tento druh muziky příliš nevyhledávám. Nicméně se mi i tak líbila. Kamera a kvalita záběrů je překvapivě na velice dobré úrovni. Některé scény byly hodně dobře natočené a příjemně se na ně dívalo.(30.4.2010)

Já bych se nezděsila, kdybych se probudila nahá na pitevně. Rovnou bych se zbláznila. Pak by mi bylo úplně jedno, jestli mám neodolatelnou chuť na čerstvou lidskou krev. Lucy Liu se nezbláznila. Sehnala si kuš se stříbrnými šipkami a vydala se na cestu pomsty. Vlastně chce pomstít svou smrt. Chce si to vyřídit s těmi, co jí to provedli. V podstatě někam příjde, něco málo řekne, vystřelí a odejde pryč. Takže nic převratného se nekoná.(2.9.2009)

• Kosmik 1

Opět jedno velké NE! Krom Lucy není vlastně na co koukat. V první půlce filmu se neděje nic zajímavého. Ženský Blade no nevím....s Bladem bych moc nesrovnával, páč kvalitativně je to 100 ku jedné ve prospěch Bladea. :) A když se chci podívat na upírku, tak šáhnu po Underworldu. Nějak mi ta Lucy do role upírky nesedla. A i celkově se jedná o velice slabý snímek. Bohužel. 15%(24.2.2012)

Také dosť neobvyklé spracovanie filmu s upírou tematikou, keď som povedal, že neobvyklé tak si mi dosť páči, žiadne tuctové zobrazenie úpírov, ktorý majú tie trápne "upírie" zuby alebo sa nemôžu pohybovať cez deň po uliciach, proste film prišiel s novou dimenziou čo sa upírieho štýlu týka, taktiež hlavná hrdinka má niečo do seba, riadna kočka to sa nezaprie!! Akčné scény trocha pochabé, a taktiež veľmi zbrklá hlavná dejová línia, človek keď čo i len trocha nedá pozor už nevie čo sa deje, aspoň u mňa to tak bolo musel som si to trikrát pretočiť o 10min. dozadu. Vcelku úplne priemerný horror na zabitie času, ktorý ničím nenadchne ale ani nesklame.(5.7.2008)

• - Ve filmu není ani jednou vyřčeno slovo upír. (Holina)

• - Celý film se odehrává v noci. (cariada)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 15 mrtvých. (Cheeker)