Reportérka Sadie Blakeová (Lucy Liu) se probouzí v márnici, aby zjistila, že se stala upírkou. Samozřejmě poněkud nedobrovolně, což ji pořádně naštve a rozhodne se, že nemrtvým, kteří za to mohou, pomůže k tomu, aby byli konečně dokonale mrtví. Můžete se tedy těšit na temný příběh upíří války se vším všudy. Zajímavostí je, že film byl natočen během pouhých 30 dní. (oficiální text distributora)

Trailer

Shit

Doufal jsem, že to bude sice stupidní, ale zábavný béčko, jenže to ani omylem, tohle je bohužel prostě sračka se všim všudy bez pořádný akce, se stupidním scénářem a v unrated verzi s přemrštěnou délkou, která je o těch 30 minut prodloužená z mě neznámýho důvodu, jelikož akce tam stejně skoro žádná neni, takže tam asi přibylo jen 30 minut keců navíc. Jedině co se jakž takž ještě dá je, když Lucy Liu hraje drsňačku a tu a tam se tam producíruje různě vysvlečená a někdy polonahá, ale pokud má hrát něco jinýho, tak je dost nepřesvědčivá. Nuda ()

Morien

-"Please, don't do this." -"You don't even know what 'this' is." Jakože ano, reálně je to dost špatný film. Přesto se mírně zdráhám být na něj hnusná svým tradičním způsobem. Ono je totiž hodně vidět, že se Gutierrez vážně snaží. Operuje se spoustou propriet, které by při správném použití byly hodně cool: pomsta story, vnořejná policajtská pomsta story, morální dilemata, svědomí, psychologické hry, staří mystičtí poskokové, mytologie sem, mytologie tam, nelineární vyprávění i unylá melancholická písnička na závěr. Dokonce měl i dost rozumu, aby udělal upíří kápa jako navenek slabé a křehké bytosti, aby jejich vnitřní hrůza měla s čím kontrastovat. Zvlášť volba Jamese D'Arcyho mě v téhle souvislosti potěšila. Jenomže je to všechno zpracované tak, že to přes veškerou snahu moc nedrží pohromadě, občas to nedává smysl a celkově se to příšerně vleče. Kdyby nešlo o ženy a upíry, tak se nejspíš ani nedonutím dodívat se do konce. Velká škoda, že se to někde po cestě zadrhlo, protože z toho mohl být polozapomenoutý krvák, který uctívá parta freaků, ale z toho nejspíš bude jen zcelazapomenutý krvák. Potěšil mě slabošský Marilyn za barem a potom se mi ještě docela líbila finální konverzace mezi Sadie a Evou. ()

M.a.t.t.

Nie až tak zlé, akoby sa dalo po zhliadnutí traileru čakať, ale rozhodne nejde ani o zázrak. Blade v ženskom podaní sa bohužiaľ nekoná, špeciálne za unrated verziu si však úplné odsúdenie nezaslúži. Lenže upírsky film, kde slovo upír ani nezaznie a upíri pôsobia skôr ako drsní mafiáni vyžívajúci sa v nezvyčajných sexuálnych praktikách je tak bizarným experimentom, že mi doteraz nie je jasné, pre koho bol vlastne určený. ()

Adrian

Blade v zenskom vydani sa vobec nekona. Jedna hviezda za Lucy Liu, s ktorou prichadzaju aspon tri dobre hlasky a nielen naznakova nekorektnost jej postavy. Zvysok je recyklovany material uz recyklovanych priemernosti - od deja, cez atmosferu az po prevedenie "akcnych" scen. Zufalo neorginalne, este viac zufalo stravitelne. ()

MM_Ramone

Pokus autorov tohto filmu o natočenie moderného, mierne neštandartného, vampírskeho horroru vyšiel úplne na prázdno. Je to tak fádne a nudné dielo, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral do konca. Plytký, neoriginálny príbeh ma vôbec nezaujal. Monotónne zatemnené scény sa vlečú ako sopeľ. Horrorový experiment, na ktorý sa tu podujala krásna Lucy Liu, sa nezdaril. Možno keby ukázala kozy (moc ku tomu nechýbalo), tak by som dal aj o hviezdičku viacej. Ale takto musí jedna stačiť. * ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. dubna 2007 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (Piercee)
  • Celý film se odehrává v noci. (cariada)
  • Mako si zde zahrál svou poslední roli. (Pumiiix)