Oběť: Lovec krve

Obeť: Lovec krvi

Horor / Thriller / Akční

USA / Nový Zéland, 2007, 94 min

• fmash

Jsou hérečky, které se mi líbí tak, že bych byl skoro schopen je nekriticky zbožňovat - a to už mám pubertu nějaký pátek za sebou. Lucy Liu mezi ně patří. Jediná scéna, kvůli které jsem nelitoval, že jsem se na tento film díval, však trvala pouhých několik vteřin, a to ještě kdo ví jestli to nebyla dublérka. Oběť: Lovec krve opravdu stojí za houby.(12.7.2010)

• Klay

Gutierrez se snažil natočit chytrý fantasy thriller jako dejme tomu Constantine. Na takovéhle filmy (jestli vůbec na nějaké) však nemá buňky a selhává jako scénárista i jako režisér. Rise je nudný a ještě nenápaditější než Wisemanovi Underworldy s tim rozdílem, že nemá žádné podpůrné berličky (Beckinsale v latexu, gotické prostředí, dobré akční scény). Postavy jsou ty nejnudnější charakterové archetypy, které obvykle vyplňují dějové šablony podobných filmů a tudíž to nefunguje ani jako hororové drama. Děj se zaobírá systematickou, velmi neefekní, likvidací záporáků a aby to nevypadalo tak jednoduše, dostane se i na úplně zbytečné řešení Sadieiných vnitřních konfliktů a vypořádání se s minulostí. Dvě hvězdy jenom za pár dobrých momentů (probuzení v márnici) a za antihrdinku Lucy Liu.(4.9.2007)

• Morien

-"Please, don't do this." -"You don't even know what 'this' is." Jakože ano, reálně je to dost špatný film. Přesto se mírně zdráhám být na něj hnusná svým tradičním způsobem. Ono je totiž hodně vidět, že se Gutierrez vážně snaží. Operuje se spoustou propriet, které by při správném použití byly hodně cool: pomsta story, vnořejná policajtská pomsta story, morální dilemata, svědomí, psychologické hry, staří mystičtí poskokové, mytologie sem, mytologie tam, nelineární vyprávění i unylá melancholická písnička na závěr. Dokonce měl i dost rozumu, aby udělal upíří kápa jako navenek slabé a křehké bytosti, aby jejich vnitřní hrůza měla s čím kontrastovat. Zvlášť volba Jamese D'Arcyho mě v téhle souvislosti potěšila. Jenomže je to všechno zpracované tak, že to přes veškerou snahu moc nedrží pohromadě, občas to nedává smysl a celkově se to příšerně vleče. Kdyby nešlo o ženy a upíry, tak se nejspíš ani nedonutím dodívat se do konce. Velká škoda, že se to někde po cestě zadrhlo, protože z toho mohl být polozapomenoutý krvák, který uctívá parta freaků, ale z toho nejspíš bude jen zcelazapomenutý krvák. Potěšil mě slabošský Marilyn za barem a potom se mi ještě docela líbila finální konverzace mezi Sadie a Evou.(10.2.2016)

Tak takhle nemožný upíry jsem ještě neviděl. Nemají pořádný řezáky, takže musí svým obětem otvírat krkavici kapesním otvírákem na konzervy, nevadí jim Slunce, spějí v postelích a ne v rakvích, nejsou vůbec rychlí, nemají nadpřirozenou sílu, kvičí bolestí při extrakci kulek ze zad, chodí na záchod, lekají se myší... no prostě zoufalci. A za úplně největší blbost scénáře považuju fakt, že staří upírští mazáci se nechají pasivně a submisivně kráglovat jednou rychlokvašnou, čerstvě konvertovanou upírkou. Která si zase nechá dávat přes hubu a střílet do sebe od obyčejných lidí. A která hrozně touží po tom, aby ji někdo odkrágloval. Kdyby upíři opravdu trpěli takovýmhle nihilismem a absencí pudu sebezáchovy, byli by vyhubení dřív, než by o nich vznikly pověsti... Tedy film je to sice blbý a ke konci už vypadá jako ryzí parodie, ale zároveň je blbý takovým způsobem, až je vlastně roztomilý. A víte co? Mně se to takovým nějakým zvráceným způsobem celkem líbilo. No... hlavně se mi líbila Lucy Liu.(28.4.2015)

Film je rozdělený do několika etap, v nichž máme možnost sledovat postupné chování a propojování postav. Máme tady holohlavého policistu, který se nemůže smířit se ztrátou dcery a myslí jen na pomstu. Občas se mu zdají velice zvláštní sny, které jsou zpracovány tak, aby trochu zmátly diváky. Bohužel po chvíli si na to zvyknete a už vás nic nepřekvapí. Sice si hraje na tvrďáka, ale ve své podstatě je správný a čestný týpek. Speciálních efektů je ve filmu dost, ale většina z nich je velice průměrná. Nedočkáme se zde žádného kouře, když zasáhnou upíra, ani nějaké přeměny. Většinou jen vidíme usměvavé tváře, které své oběti zabijí velice upraveným křížem a následné vycucávání obětí. Krve zde najdeme opravdu hodně, ale mnohdy je její množství úplně nereálné a tmavé skvrny na oblečení vypadají jako skvrny od kečupu. Najdeme zde i několik lechtivějších scén, které jsou určené především pro muže. Fanoušky Lucy Liu jistě potěší, že ani tato herečka nezůstala zahalená. Hodně se mi ve filmu líbila hudba. Právě ona patří mezi nejlepší prvky, které nám byly nabídnuty. Jde především o taneční muziku, jejíž žánr neumím pořádně rozeznat, protože tento druh muziky příliš nevyhledávám. Nicméně se mi i tak líbila. Kamera a kvalita záběrů je překvapivě na velice dobré úrovni. Některé scény byly hodně dobře natočené a příjemně se na ně dívalo.(30.4.2010)

• Lucy Liu

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 15 mrtvých. (Cheeker)

• - Film Oběť: Lovec krve má po novém sestřihu v zahraničním vydání stopáž přes dvě hodiny. (Rodriguez)

• - Celý film se odehrává v noci. (cariada)