MarekT

Tento film mě moc nezaujal. Není sice na tom tak špatně, aby se řadil po bok nechvalně známé Troškovy trilogie, ale žádnou slávou také není. Příběh mi připomínal známé hollywoodské klasiky jako Rain Man či Forrest Gump (prvního jmenovaného více). To znamená něco, co už jsem viděl. Co se týče hereckého osazenstva, tak tento film po zásluze získal Českého lva, kterého si převzal Ivan Trojan. Dále bych ještě vypíchnul Jiřího Lábuse - ne proto, že ho mám v oblíbených hercích, on si takovými rolemi právě o to místo řekl. Zbytek mě přišel průměrný. Nakonec tedy dvě hvězdy, za které může být Jiří Vejdělek rád, protože jeho předchozí počiny - Účastníci zájezdu a ROMing - si ani to nezaslouží. ()

PROCESOR

Pozor!!!! Tento komentář nemá žádnou hodnotu!!! Mistr Ivan Trojan je moje srdcovka a tak z logiky věci nemůžu být objektivní, jasně vím, že bych měl být nestranný, ale napiš mi kdo zahraje místního magora lépe! Od Samotářích .... ČEKÁM -díky, ... ()

c.tucker

Je vidět, že Vejdělek zraje jak víno, stále lepší a lepší režie. Byly by to standardní 3*, ale za senzační výkon Ivana Trojana přidávám ještě jeden navrch. ()

Maty85

Tak na todle už se dalo i koukat narozdíl od ostatní většiny českých filmů za poslední dobu. Skvěle herecky zahraný a celkově to mělo hlavu i patu. ()

BoXBe

Mně se film Václav líbí. Jednak má zvláštní nádech díky Muchowa. Jednak mě překvapil v jemu opravdu sedící roli - Jiří Lábus. Nezklamali ani Jan Budař, ani Ivan Trojan ani Emília Vašáryová a jejich civilní pojetí a Budařovy opravdu suché výstupy. Budu se k Václavovi rád vracet, jeho retardace nepoznamenala sklon českého filmu k retardovaným scénám, naopak, Václavova nemoc je spíše smutná a celkové vyznění připomíná lásku k lidem i s jejich slabostmi tak jak ji uměl ve svých filmech zprostředkovávat Jiří Menzel - a tímto prohlášením završuji svou poctu Jiřímu Vejdělkovi. Jsem rád za normální film, který je zároveň něčím jiný a zároveň typicky český... P.S.: Nemám pocit jako ostatní v komentářích, že by se film točil kolem Ivana Trojana a že by někdo tvrdil, že je to Oskarová exhibice. Spíše si myslím, že se jedná o podlehnutí tlaku médií a televize a Českého lva. Trojan jako v tomhle filmu hlavní roli hraje a je ho tam dost, ale ten film patří spíše jeho spoluhráčům a výkony všech mi tam přijdou vyrovnané... ()

Šimpy

Není to špatný film, ale je tam spousta nevyužitého a spousta zbytečného. Navíc člověk musí hodně pracovat se svojí hlavou, neb některé scény na sebe nenavazují a člověk si z náznaků musí mnoho domýšlet. Nejlepší výkon podala dvojice Vašáryová a Lábus. A scénu ve vaně mohli buď vypustit, nebo zakončit důstojněji. ()

Blackros

Tedy nechápu těch 70% za film, který spíš působí jako prostředek pro nová ocenění Ivana Trojana. Ano, hraje sice dobře, ale scénář se mu nechutně přizpůsobuje, a má tolik prostoru, že je zřejmé o co jde. Opravdu jsem z toho neměl dobrý pocit....30% za i tak slušného Trojana ()

KajusaK

Ačkoliv dávám pouze 3* (průměr) tak to byl jeden z nejlepších českých filmů. Bohužel na 4* už nevyšplhal. Některé scénky byly dokonalé,vtipné,dojemné. Film se mi nelíbil až u konce, zakončení bylo opravdu velice ubohé. ()

otík

Předem upozorňuji, že nemám rád filmy o debilech (myšleno jako lékařská diagnóza) a kromě Rain Mana se mi žádný nelíbil (např. na konci Já Sam jsem málem rozstřílel obrazovku). Tento snímek o místním slušně řečeno podivínovi v zajímavém podání Ivana Trojana je příjemným překvapením. Ovšem jen do chvíle, kdy si uvědomíte, že místní imbecil by byl v reálném světě svému okolí hooodně nebezpečný a nikdy nevíte, kdy mu rupne v bedně a někoho zastřelí (zmlátí, zbije, znásilní, ...). Čili z filmařského hlediska výborné, námětově chabé. Ať žije zlatý průměr. ()

Noviik

Tady to je slabší hodnocení jak na světových imbd a podobně, to je trochu blbý ne? Každopádně mě se film moc líbil, po dlouho době velmi kvalitní český film. Výkon Trojana byl tradičně skvělý, potvrzuje to, že je jeden z nejlepších českých herců, pro mě dokonce nejlepší. Jan Budař svoji roli taktéž zahrál skvěle, takhle bych mohl pokračovat u většiny. Skvělá část byla u koncertu mojí oblíbené skupiny Vypsaná Fixa, to se celé kino válelo smíchy. To, že lidé nakonec odešli posmutnělí, dodalo celému filmu tu pravou šťávu. Zřejmě první český film, který si zároveň zakoupím na dvd. ()

SeanLSD

A icte mi voľakam..trepať troška sa nám zachcelo . . to, čo začínalo ako hold Vesničce mé střediskové, sa nakoniec stalo českým najlepším filmom roku okrem Tajností. . . výhodou je - a hlavne prekvapivým sa zdá byť - , že nevyúsťuje do zmierlivého konca, ako sme z našich filmov viac menej zvyknutí, ale prejde v psychotický minimalizmus v tom, čoo je nám kdesi vzadu hlavy všetko dôverne známe,,, a tento obrat z tragikomédie na takmer tragiku viac ako komédiu nás uisťuje, že predsa len to môže dopadnôť horšie, než v Otíkovom zážitku.. ()

KatanaCZ

Určitě jeden z těch lepších kousků naší současné kinematografie, bohužel to opět nestačí. Naši rejžové už několik let omýlají dokola tu samou písničku, hledání sebe sama, lidského bytí, retrospektiva lidského myšlení, tu a tam se střihne nějaká ta vtipná scénka a zase dokola a dokola a dokola. Pak se rozdá pár lvů, no a co dál? No, dál se natočí opět to samé, ovšem pod jiným názvem, v jiném kabátě. CO TAKHLE NĚCO NOVÉHO???? Kde jsou filmy jako např. Čtyři vraždy stačí, drahoušku; Adéla ještě nevečeřela; Limonádový Joe.....???! To byla sranda, to mělo to šmrnc a nápad, ne jako ty kraviny dneska. Podle hodnocení našich filmů to tak vidím asi jen já.... ()

Radiq

Film, kterej má u mě šanci zařadit se mezi ty lepší český. Václav byl nejenže skvěle zahranej, ale i scénáristicky propracovanej. Místy černohumornej, místy jenom humornej, místy smutně humornej, místy smutnej. Ale hezkej. Pár věcí se dá samozřejmě vytknout, ale převládá kladno, ne záporno ani jiné porno. ()

wendelin9

Takový průměrný český film, od kterého jsem prostě čekala víc než 3*... Chvílemi jsem se více méně nudila a "vtažena do děje" jsem byla až ke konci filmu, kdy se Vašek ocitá ve vězení... Prostě pěkná podívaná, která neurazí ale zároveň ve vás nic nezanechá (ikdyž Ivan Trojan byl opět úžasný)... ()

misulka03

Pro mě dosti překvapivý film. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda opět dát českému novodobému filmu šanci nebo ne. A sami vidíte, jak to dopadlo, ale svého rozhodnutí určitě nelituji. Bohužel musím souhlasit s komentářem uživatele Tosim, dnešní diváci jsou zvyklý se smát všemu a často jim ani nedojde, že ve filmu jde o něco víc, že možná jeho úmyslem nebylo jenom pobavit, ale také rozvést nějakou další hubší myšlenku. A bojím se, že toto bude asi věc Václava. V žádném případě bych tento film nezařadila mezi komedie, ano byl vtipný, ale podle mě hlavním cílem bylo vykreslit postavu mentálně retardované osoby, která vlastně bojuje sama se sebou a zároveň i všichni jdou proti ní a nikdo jí nechce, a ani nedokáže pomoci. Takže se obávám, že se našlo mnoho lidí, které film pobavil, ale nic víc. Doufám, že i sám režisér měl vyšší cíl, než jen připravit vtipnou zábavu svým divákům, ale podle propracování si doufám tvrdit, že snad ano. Nemohu nepochválit výkon Ivana Trojana, který svou roli zvládl bravurně a určitě předčil všechny ostatní herce a trošku se obávám, že i zastínil, ale svedla bych to také na postavu Václava, která byla ústředním motivem celého příběhu. Takže zdá se, že budu muset dát českým filmům ještě nějakou tu šanci, protože tento se zařadí mezi jedny z nejlepších českých filmů posledních let. Poprvadě jich v posledních letech moc nebylo. Avšak to neznamená, že by se tento film mohl vyrovnat světovým, už z prvních záběrů je každému jasné, že se jedná o typicky český film. Prostředí zemědělského družstva, statku a hospody nemůžou použít jinde než u nás a právě tohle mi dost vadilo na většině českých filmech, že nedokážou jít trochu dopředu a zkusit trochu něco jiného než takovouto českou klasiku, ale k tomuto filmu to prostě patřilo a i já to tak brala. Výborný filmový zážitek. ()

tom88

Ach áno, ďalšia česká tragikomédia, do ktorej som vkladal väčšie nádeje, ale výsledok mierne sklamal. Nie je to vyslovene zlý film, práveže má niečo do seba, ale nie je to ono a zdalo sa mi to chvíľami moc amatérske ako by film nemal ani scenár nehovoriac o rozporuplnom hereckom výkone Ivana Trojana. Kamera rozhodne nevyniká tak isto ako strih či hudba so zvukom. Neviem prečo film získal toľké ocenenia, asi toho roku naozaj nebolo nič, čo by stálo za väčšiu pozornosť. 60% ()

Nivenx

Velice zajímavě pojatý český film, který konečně za něco stojí. Příběh, herci i kamery jsou povedené a výkon Trojana je na velice vysoké úrovni. Být takových filmů z čech více, tak bych se nezlobil. 75% ()

vesper001

Václava má nejradši, nebo spíš jen ráda, jenom jeho máma. Ostatní členové rodiny i obce ho buď nesnášejí, zvysoka jím pohrdají, anebo plánují jistou rukodělnou činnost na jeho ksichtu. A nelze se jim tak úplně divit. Václav není žádný neškodný Otík z vesničky střediskové. Rád si hraje s flintou a vůbec má spoustu nevypočitatelných nápadů, zkrátka se chová jako magor. Snad proto, že je skutečně magor. Je to blbý, když se na vás vybodne vlastní mozek. Ivan Trojan je skvělý, ale že by to bylo příjemné pokoukání se říct nedá. Snad proto, že je až moc přesvědčivý. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017