Maynard.

Konečně po delší odmlce další kvalitní český film. Ondřej Trojan opět dokazuje, že je momentálně nejlepší tuzemský herec. V roli mírně retardovaného Václava obstál na jedničku. Nádherné a zajímavé záběry dávají filmu velikou sílu. Např, když Václav porouchá ještěrku tím, že ji vysune na max a pak na ní leží. Mimochodem, do téže ještěrky vystřelí vrátný a Václav mu na to řekne, já za to nemůžu :o). Mnoho detailů se dá najít v tomto výborném filmu. ()

ranp

Zajímavý a solidní snímek. Václav to v životě neměl lehký, byl skoro všem pro smích a přesto se dovedl radovat ze života. Ve filmu jsou i některé velmi dobře zapamatovatelné hlášky: "Všechno bude, mámo, všechno bude..." ()

herr_carter

V českých luzích a hájích je posledních cca 10 let bohužel nastavený nový nešvar - do očekávaných a velkých tuzemských filmů se do hlavních rolí serou pouze známé ksichty a ty, i když pak nepředvedou kdejakou extratřídu, dostanou lva. Netvrdím, že tu Trojan hraje špatně, na druhou stranu si myslím,že tuto roli by zahrál úplně každý průměrný herec. Film je de facto o hovně a nejvíc mě tak zaujala Soňa Norisová, o které bych si v životě před tím neřekl, že může být naprostý sex-symbol ! Takže shrnuto - průměrný film s průměrnými hereckými výkony z běžného venkovského prostředí...............moje hodnocení = 6 z 10. ()

uzzi

Vynikající výkon Ivana Trojana, který svého Václava pojal přesně tak na hraně. Chvilku ho litujete, chvilku nesnášíte. Vejdělek dokázal konečně natočit film, který drží vcelku a přitom vypovídá o lidských osudech a povahách, bez přehnaného patosu a pitvoření. ()

Matts

No konečně. Už jsem přestával věřit, že ještě někdy uvidím zajímavý český film. Nejedná se sice zrovna o mistrovské dílo (...možná to bude tím režisérem), ale i tak stojí Václav za vidění. Už jen kvůli Emílli Vášáryové, která je zde skvělá. ()

Raevan

Tři plus. Dle mě nevyužitý potenciál příběhu, hlavně díky kostrbaté režii. Václav je démon. Václav je hulvát, co chrání ženy. Je to ohledně techniky geniální mozkově retardované přerostlé dítě. Ponaučení? Přestal jsem hledat. Každopádně musím podotknout, že se mi, jakkoliv proti mé vůli, zalíbila postava Jiřího Lábuse. Postava předsedy starosty dívajícího se skrze rozbité okno do minulosti. Dramatická pomlka. Naopak postava Václavova otce jednou potěší, podruhé nepotěší, potřetí nepotěší, počtvrté již exponencionálně, nemusím snad pokračovat. Je to populistická imaginární postava, která má filmu dodat čtvrtou dimenzi ale utápí se v sobě. Postava jíž se podařila jediná správná věc - vykrvácet někomu na hlavu. ()

brooklyn73

Ivan Trojan, Emilia Vasaryova,Jan Budar a Vypsana fixa - co vice od zivota chtiti? Skvely pribeh, nas cesky. Filmove informace: Koproducenti : Ceska televize,Jaroslav Kucera,Ivan Hubac,ZP Trade Bohemia,Charvat Group,Conseq Finance. Obsazeni: Ivan Trojan,Emilia Vasaryova,Jan Budar,Sona Norisova,Jiri labus,Petra Spalkova,Martin Pechlat,Martina Delisova,Jan Vlasak,Zuzana Kronerova,Gregor Bauer,Hynek Becka,Miroslav Moravec,Jan Stastny,Oldrich Hjlich,Lukas Vacek,Tomas Svarc,MIroslav Hanus,Josef Polasek,Martin Sitta,Vladimir Javorsky,Zdenek Dusek,Jan Holik,Michal Mareda,Hana Seidlova,Jana Galinova,Martin Finger,Hanus Bor,Tomas Pavelka,Radim Fiala,Frantisek Stupka.Rezie:Jiri Vejdelek,Namet: Tomas Kudrna.Scenar: Marek Epstein,Jiri Vejdelek.Producent Jaroslav Boucek.Kamera:Jakub Simunek.Hudba: Jan P.Muchow.Zvu: Peter Mazacek.Strih: Jan Danhel.Architekt:Henrich Boraros.Dramaturg : Kristian Suda.Vedouci produkce: Ivan Vakarac.Lokace: Antonin Prazsky. Sefdramaturg CT: Ivan hubac.Sefproducent CT:Jaroslav Kucera.Vedouci Vyroby CT: Jiri Kostyr. Umelecky masker: Jaroslav Samal.Masky: Veronika Liskova.Vyprava: Karel Vanasek.Vrchni osvetlovac: Ladislav Marek.Fotograf: Ibra Ibrahimovic.Pomocna rezie: Radek Mil.Casting: Sona Tichackova,Ivan Vorlicek.Asistent rezie: Selma Rockova.Koordinator komparzu : Jiri Rezac.Script:Renata Jaukerova.Ostric: Ivan Simunek.Zakladac: Stanislav Vales.Videooperator: Ondrej Belica.Kostymni vytvarnice: Andrea Kralova,Zuzana Krejzkova. Kostymerka: Tereza Kralova.Ekonom: Jan Peterka.Zastupce vedouciho produkce: Lukas Kaplan.Zastupce ved.produkce CT: Zuzana Vrbova.Asistent produkce: Oskar Nemec,Patr Pavlowski,Otakar Machek. Asistent produkce CT: Wally Kolman.Cislovani negativu: Irena Machova.Barevne korekce: Josef Miksik.Mikrofonista: Jiri Synacek.Asistent architekta: Tomas Lunak.Vedouci rekvizitar: Milan Babik.Rekvizitari: Zbynek Vit,Milan Janostik.Zbrojir: Jaroslav Kolman.Poradce - zbrane: Milos Soukup. Specialni efekty: Swing Gang - Andy Vavrina,jaroslav Levak,Milan Blazek. Stavby : Construction Heads - Michal Sula. Stavebni sluzba : Jiri Pospisil,Jan Gregr.Kamerova sluzba: Jiri Pospisil,Lukas Rezek,Viliam Dostal. Kamerovy jerab: Jan Cervenka,Jiri Michal,Peter Karpis. Low loader: GMW. Riegr: Petr Valenta.Osvetlovaci: Jan Franek,Miroslav Zika,Vaclav Novak,Linda Markova,Pavel Skala. Kaskaderi; Filmka,Ladislav Lahoda,Jiri Kraus,Martin Vanecek,Marek Reznicek,David Rezabek. Catering: Catering Karel Havlicek a Josef Machacek,Frantisek Marek,Rudolf Bubenicek,Hana Machackova. Obsluha agregatu : Jan Vitouch,Petr Svehla. Maskersky a jidelni bus: maskersky a jidelni bus fa Dop Car Lubomir Dopita,Miroslav Zmeskal,Tomas Vitner. Ridici: Pavel Filip,Ivan Buldra,Petr Skorunka,Jaroslav Korinek,Mirek Porada,Petr Lahoda,Roman Vorel,Miroslav Kwaki Chochola.Hudbu nahral; Filmharmonic Orchestra. Sklenena harfa: Petr Spatina Kristalovy. Dirigoval: Peter Mankovecky. Rezie nahravky a orchestrace: Michal Novinski.Editace hudby: Milan Balek.Hudebni kontraktor: Petr Pycha. HUdba byla nahrana ve studiu: Studio A- Ceska televize.Miz hudby : Milan Jilek.Text ukolebavky: Marek Hunat Mardosa. Opticke zpracovani zvuku: Cinepost - sound. Ruchari: Marie Chvostova,Jaroslav Schreder,Zdenek Hofmann,Alois Funiok,Jana Castkova,Jana Anderlova. Asistent mixu: Stepan Mamula.Asistent zvuku: Jiri Cermak.Dolby konzultant: Pavel Stverak. Film o filmu,upoutavky: Eliska Liza Fuchsova.Laboratore CT: Frantisek Heusler,Tomas Hejduk,Dana Havelkova. Anglicky preklad: Gerard Turner.Anglicke titulky: Linguafilm. Tiskovy servis, fundraising: Olga Menzelova kelymanova.Tiskovy servis: Anezka Stoklasova,Pavla Gutwirthova. Pravni sluzby: Helena Flekova,Jiri Staidl. Public relations CT: Bohuslava Holubova. Obrazova postprodukce: i/o post. Pouzita hudba: nahravky skupiny Vypsana Fixa - Drogovy vecirek,Komik lobotomik, Vychodonemecka kapela,Dezolat.Fontana Music Library nahravka: Stastne setkani / Jaromir Vejvoda.Spolupracovaly: Iva Raskova,Marketa Mikova,Jana Dolejsi,Sarka Hanzalova,Katerina Samalova. Podekovani: Vaclav Hejduk,Jiri Matejka,Axius - Slavek Mikovec,Jindrich Vesely,Marie Mullerova,Team,v.o.s.Cernuc,Automotoklub Tremosnice,Pohybova skupina mazoretek Rondo,Renata Hegedusova,Jana Malirova,Zdenek Boucek,Karel Slepicka,Ludmila Dydla Minarikova,Jan Kaplicky. Zastitu prevzal primator hlavniho mesta Prahy Pavel Bem. Zpracovaly filmove laboratore Ceske televize,film vyrobil BUC- Film ve spolupraci s Ceskou televizi.Tento film byl natocen na material Fuji.Vyrobeno 2007. www.filmvaclav.cz () (méně) (více)

bari68

Musím povedať, že Jiří Vejdělek nakrútil ďaľší poctivý český film. Osudy problematického dementného Václava na českej dedine nekopíruje Forresta Gumpa ani Rain Mana . O to ,ale chýba tomuto filmu lyrickosť týchto dvoch skvostov svetovej kinematografie. Nečudujem sa , že výborné herecké výkony Ivana Trojana A Emílie Vašáryovej nezostali bez odozvy na nomináciu českého Leva . Záverom len povedať,že Václav až s výnimkou zatrpklého záveru filmu je príjemnou oddychovkou . U mňa 80%. ()

Kanibal

Bohužel je pro mě Václav jasným zklamáním a i přes to, že to není vyloženě špatný film, pochybuji, že bych ho nějak víc udržel v patrnosti a v budoucnu si na něj vzpoměl. Vejdělek očividně selhává v silných chvílích, které mají působit a mají i potenciál působit, ale ony zatím jen proběhnou, nezanechají emoci, jen posunou děj trochu dál. K ději - není nic úžasného, bohužel se nejedná o kdovíjak silné téma, nepochopení a krutost "malých" lidí už tu několikrát byla. Nejkrásnější češkou je slovenka Soňa Norisová, která ještě dostává příliš málo prostoru, aby své postavě vdechla zásadnější charakter. Ivan Trojan a Emília Vášáryová jsou standardně skvělí a jsou pro mne jedinou jednoznačně pozitivní stránkou filmu. ()

Pavlík

01. 01. 2009 (3.); zvláštní – poměrně velmi slušný výkon Václava, ale nevím proč se takové filmy natáčejí. ()

miklaras

Obvykle nesleduji české filmy, natočené po roce 1990. Pokud je vidím, pak s velikým časovým zpožděním a náhodně. Většinou mě to nemrzí. To, že jsem si nezašla do kina na film Václav mě tehdy upřímně mrzelo. Od té doby nějakým způsobem nepřišla ta pravá chvilka si film pustit. Až dneska...Bohužel. Nechci ho hodnotit tak nízko, protože všichni ti výborní herci se tolik snažili. Ale s pocitem, že jsem shlédla nejdelší film svého života, jehož skutečná metráž mi vyrazila dech, protože mám dojem, že celé to velké nic se muselo odehrávat minimálně tři, čtyři hodiny za naprosté absence střihače, scénáristy a snad i režiséra, musím říct, že to celé nevyvolalo jedinou emoci(a bolavý zadek není emoce...). Ani smích, ani pláč, ani zamyšlení...dokonce ani okázalou nudu. No...jsem zklamaná a zároveň vděčná, že mě to nepotkalo v kině. ()

Testament

Film, co nedrží vůbec pohromadě! Šílené, nad eskapádami Václava (Ivan Trojan) se musíte chtě-nechtě smát a film se představuje jako jakási komedie, aby v samotném závěru se přetavila do skoro-dramatu, což je přechod tak náhlý, že film drolí a autoři jakoby najednou nevěděli, co chtěli vlastně natočit. Výkon pana Trojana je asi slušný, to se neodvažuji kompetentně posoudit, ale film sám rozhodně neutáhl, alespoň v mých očích. ()

BluT

Ze začátku jsem si řikal, že scénář vymejšlel ňákej týpek, kterej si myslel, že film o retardovanym člověku bude zábavnej jen tak a nebude tam muset nic přidávat. Ale ono to nakonec i ňákej ten rozvinutější příběh mělo a koukalo se na to hezky, dokonce film nechal i prostor k zamyšlení. Mě se to líbilo. Taková ta spodní hranice pěti. ()

Wally

Hezký český film....sice souhlasím s tím, že film této úrovně by ještě před pár lety o kino ani nezavadil a šel jen v televizi, ale když se to producentům vyplatí, tak proč ne. Osobně bych byl, ale po návštěvě tohoto filmu v kině zklamán, protože jeho sledování v kině nepřináší žádnou přidanou hodnotu (ať už efekty zvukové nebo vizuální). Po prvních pár minutách jsem byl v rozpacích...to mám sledovat film, kde I. Trojan v roli vesnického idiota dělá jeden průšvih za druhým a vždycky mu to projde? Tohle jsem fakt sledovat nechtěl...naštěstí se film zhoupnul do příjemného filmového dramatu a bylo to celkově dobré pokoukáníčko. ()

xaver

Komedie nebo drama. Spíš tragikomedie, ale víc se to asi blíži tragédii. To snad jenom my Češi (a někdy taky Slováci) se dokážeme smát na cizím neštěstí. V tomto směru není vykreslení některých postav dotaženo. Ale klobouk dolu před výkonem Ivana Trojana. Ten zaslouží určitě 4 nebo 5, ale celkový dojem mi vychází na 3. ()

casioa....

Trojan je zrejme najlepším súčastným českým hercom. Vašáryjka, Kronerka i Noriska výborné. Veľmi láskavý pohľad na "idiota" (s imaginárnym priateľom). "Idiot" chráni ženské. A za to má u mňa viac ako len bezvýznamné plus. Pre mňa rozhodne milé prekvapenie. Plus - ako bonus som dostal Vypsanú Fixu. A "jerk-off" od Soničky Norisovej. Ach jo. Bol to krásny večer :-))) ()

Zagros

Herecký koncert Ivana Trojana a zasloužený Český lev. Pro mě zatím ten nejzaslouženější. Předchozí tři jeho ceny mu upírat nechci, ale byly v horších filmech, kde neměl tolik co hrát. Ve Smradech a v Musím tě svést to nebyla tak výrazná postava a v Jedna ruka netleská to byla spíše podivná karikatura. Následující filmu 2008+ už byly mnohem výše. Proč rozebírám jen Ivana Trojana a ne celý film? Protože jeho postava a jeho výkon byl zásadní. Příběh je jinak vcelku jednoduchý, což rozhodně není na škodu, ale taky to není to, co diváka dostane. Bez něj by to byl průměrný snímek s pár zajímavými myšlenkami, který zapadne. To on jej tahá do nadprůměru… čtyři hvězdy. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017