Ač lze konstatovat: "Ano, Ivan Trojan je vynikající a všestranný herec"... jeho part byl na úrovni... ostatně, jak jsem si již za poslední roky automaticky zvykl (bacha na to)... Víc, než Trojan, mě ale zaujala civilnost hereckého projevu (Jirkovi Vejdělkovi 3x vivat, sláva, hurá a tak všelijak podobně) ostatních... Vesnických taškařic vzniklo mnoho, ale civilnost zejména slovenských hereček (Norisová-Vašáryová-Kronerová) a plejádou našich... to už je na pováženou... Takže... shrnuto... JIRKA VEJDĚLEK MĚ O SVÉM POTENCIÁLU PŘESVĚDČIL... myslím, že má velký potenciál... ač absolutní ateista a ortodoxní bzvěrec (díky bohu), chce se mně modlit za něj a za budoucnost CS filmu... Ohodnocení nepatří ani tak filmu, ale "panu režisérovi" a Soně Norisové a oběma zbylým SK "PANÍM" herečkám....(3.10.2008)

Všecko bude...(14.6.2010)

• javaznenevim

Nechci urazit žádného z Václavů, které znám, ale tohle prostě nejde hodnotit jinak. Další hořká komedie z české produkce, s pořadovým číslem milion jedna, která tak nějak po milionté a první znovu ukazuje to co jsme již milionkrát a jednou viděli - absurdní záběry ze života náhodného zkrachovance, kterého zachraňuje jeho jmenovec Havel, který ho pouští na svobodu spolu s poklady jako Jaroslav Oplíštil. Co víc dodat? Snad jen nechoďte na takové věci do kina a nepodporujte jejich tvůrce v dalším natáčení...(27.11.2013)

Smutno-krásne čarovný príbeh jednej mozgovej tragédie aká sa mení v Trojanovom podaní na veselé umelecké dobrodružstvo. Občasné, ale mimoriadne silné, zahryznutie do emocionálnej roviny nestrhne dojemné pohľady natoľko, aby pošteklilo vysokou reputáciou aj masy. Osobne mi je ľúto, že Václav tiahne v komornom rozmedzí do apatického záveru. To z neho činí slabý tuzemský nadpriemer, v ktorom hrajú prvé husle, okrem Trojana, pani Vášáryová, hudba a kamera.(31.3.2017)

Ať jsem se přemáhal a nechtěl si to přiznat-velká část filmu pro mě byla relativní nudou. Táhlé scény spojené a energickým Václavem a často nepovedenými gagy mi prostě nesedla. Podobně jako Vejdělkův ROMing se film unyle táhne (dalo by se říct do nikam) a to v žádném případě nemůže zachránit pouze slušná závěrečná desetiminutovka. Trojan mi do dané role také nesedl a to vše je dost pro celkové zklamání a neuspokojenost. 6,5/10(7.12.2007)

Ivan Trojan ve své životní roli. Alespoň tak jsem ho viděla já. Kvůli této roli studoval chování retardovaných lidí a radil se v tomto ohledu s psychiatry. Zvládl to naprosto bravurně. Pro mě 80% i za naprosto skvělou Emílii Vašáryovou.(13.12.2007)

Pri ty bide ceskych filmu za 4, ale jinak za 3.(7.1.2008)

Na české poměry velice kvalitní podívaná, bohužel trochu protáhlá. Musím zvlášť pochválit pana Muchowa za hudební doprovod.(12.1.2008)

• fastum

Komedie? Drama? Na obojí má film po všech stránkách trochu málo, a tak vám bude muset stačit poměrně plochý příběh, který po slabé půlhodince začne nudit.(25.2.2008)

Jen spolehlivé výkony herců a to že se jedná o český snímek mě připoutaly k židli. Bohužel filmů tohoto typu rozrbírající lidskou psychiku, osudy a malbu vesnice je v poslední době víc než dost.(16.3.2008)

Vážně je škoda, že zde chybí půlhvězdičky, protože za Vypsanou fixu a "milostnou" scénu ve vaně bych dala alespoň o kousek méně.(30.3.2008)

Ale jo... Nakonec to Vejdělek obstojně zvládl. Jeho ambice natočit film překračující standartní hranice českého drama mu nemám za zlé, ba naopak. Jenže možná trochu prvoplánovitě provokační téma mu život paradoxně znepříjemnilo. Vejdělek z něj vkusně vybruslil zejména ve druhé polovině filmu, kdy konečně dokáže z výborně zahrané Trojanovy postavy dostat přesně to, co bych od něj čekal od prvních minut - žádné zdlouhavé předehry, ale ostrý a nekompromisně sy/urový vhled do života člověka s lehkou mozkovou disfunkcí. Jenže místo toho nám byla zezačátku servírována poněkud stereotypní variace na Otíkovské téma: je to debil, podívej na něj, mámo! Jenže já jako starý vůl tohle prostě režisérovi prominu, protože druhá polovina filmu je famózní. Za všechno znímím nesmírně emocionální scénu ve vaně, celou sekvenci předcházející střelbě a především ponožky ve vazbě... tohle byla trefa do černého! Celkově nadprůměr, ale s menší výtkou. P.S. krýgl letící na Márdiho hodně pobavil :-)(3.5.2008)

Pro mě trochu zklamání. Ubral bych pár rádoby vtipných scén, respektive posunul je trošku do poetičtější podoby, protože dramatická část filmu je velmi dobrá a herci taktéž.(20.5.2008)

V podstatě takový český standart. Standartní scénář,řemeslné provedení také standartní a i Trojan ze sebe vydává "pouze" svůj standart. V porovnání s další Vejdělkovou tvorbou je Václav o stupeň (možná i o dva) výš, ale osobně mu nemůžu dát víc jak slabší 3*.(27.7.2008)

Průměrný film o českém imbecilovi. Plusem bududiž hudba páně Muchowa.(14.8.2008)

• ElBadelin

Co to k sakru mělo bejt. Českej Forrest? Remake Vesničky? Proč sem měl pocit, že tam vidim Sobotu z Jáchyma? No naprostá tragédie. Lepší než Playgirls, horší než Kamenáci. Fakt mi tenhle film vadí.(16.12.2008)

Pěkně a citlivě natočený český film. Je fakt, že poslední dobou mám pocit, že kde je Ivan Trojan, tam je i dobrý film. Nevím, jestli to je tím, že Trojan umí dobře hrát nebo že si ho vybírají do filmů dobří režiséři, kteří to umí nebo že si ho režiséři vybírají do takových rolí, které mu padnou, nicméně, jako Václavovi mu to slušelo a šlo. Zdá se mi, že Čechům jdou tragikomedie nejvíc. Alespoň, co se týče pozdější tvorby. Jedna hvězda je strhnutá kvůli něčemu, co se mi tam vadilo a co nedokážu přesně definovat. :-)(1.1.2009)

Pro mě v tomhle filmu byla silná nevyváženost. Nevěděla jsem, jestli se mám smát či jestli je scéna myšlena vážně. Přesto mě tenhle film chytil za srdce a prudce ho sevřel.. Snad proto, že máme na vesnici někoho podobného? (až na ten pokus o vraždu..) Pěkné 4*.(30.1.2009)

Už toho začínám mít pomalu dost, copak česká kinematografie není schopna vyprodukovat film, který by nebyl buď o sociálech nebo o psychopatech či jinak narušených lidech? Hlavně, že se čeští filmaři pořád chlubí tím, že natočí přes 30 filmů za rok, na úkor kvality ovšem, kdyby radši natočili třeba "jen" tři filmy, ale kvalitní, dotažené a poctivé, vždyť to sakra nemusí být žádný megafilm. Jenže oni ne a radši nám servírují to samé dokola drmata, dramata, dramata, která vám časem začínají splývat, protože ruku na srdce moc originální nejsou, k tomu téměř pořád stejní herci (skoro se divím, že ve Václavovi nehrál někdo z tojice Liška, Vilhelmová, Geislerová ty jsou totiž snad úplně všude a nějáký ten pátek defacto pořád stejní), takže se vám to zákonitě plete. A tak již nějákou dobu dávám skoro všem českým filmům po třech hvězdičkách, spíše proto, že jsem Češka než proto, že by ty filmy měly skutečně nějáký dobrý potenciál. S vyjímkou Tobruku a Hlídače č. 47, což jsou opravdu znamenité snímky, je to děs a bída. Skoro to začíná vypadat, že česká kinematografie už nikdy nebude lepší než byla v 60. letech s trezorovými snímky a komediemi, ani v 30. letech s vynikajícími prvorepublikovými herci, asi prostě nebude a my se stím budeme muset smířit, ano, česká kinematografie není v úpadku, ona už je odpadkem a to po všech stránkách, dávno překročila hranice úpadku a teď vesele kráčí dál jako by se nechumelilo, jenže kdo se na to sakra má dívat??? Asi to budou muset čeští filmaři zařídit tak, že každý Čech bude muset povinně jednou ročně do kina na český film, jinak nevím, kdo se na to za chvilku bude dívat. Ale zpět k Václavovi, je to film jež má dobré herecké výkony, průměrný nápad (i když je fakt, že je podle skutečné události, což dodává na věrohodnosti), s ještě průměrnějším zpracováním, ryze průmernou režií a je ryze průměrným dramatem jako téměř kterékoli jiné drama - přes Duši jako kaviár, Štěstí, Tajnosti, Nudu v Brně, Horem pádem, Krásku v nesnázích (to byla obzvlášť úplná zhovadilost) až k Příběhům obyčejného šílenství. Čili veni, vidi, nudi - přišla jsem, viděla jsem, ale znudila jsem se. 60%(1.2.2009)

Tento film nie je prepadákom len vďaka bravúrnemu hereckému výkonu Ivana Trojana. Typicky české scenáre začínajú českému filmu vadiť.(2.10.2010)

České filmy sú komplikované. Pri jednom sa človek nudí až usína, pri inom nechápe, prečo má v kolonke napísané-komédia a ptm sú tu filmy, ktoré nech akokoľvek navonok stupídne môžu vyzerať, produkujú toľko kvalít že sú schopné zatieniť aj svojich zahraničných kolegov. Václav je film divný. Jeho inakosť ma však neodradzuje, práve naopak, núti ma zamýšľať sa nad ľudskou hlúposťou, radosťou i smútkom. Hudba je posadená na miestach, kde sedí ako uliata a dopĺňa jednotlivým scénam ducha. Režijné poňatie J. Vejdelka sympatizuje nielen s hudbou ale aj so scenárom a vytvára nádherné (dokonale uveriteľné) prostredie, v ktorom sa divák cíti ako by bol duchom prítomný. Do toho všetkého vpadájú I. Trojan, E. Vášáryová a S. Norisová, ktorí vytvárajú zmes zaujímavých charakterov a svoje úlohy plnia výborne. Po dlhej dobe som zhliadol český snímok a som očarený, spokojný a najedený do sýtosti...(20.7.2011)