„Žádný problém. Všecko bude, mami. Neboj se. Všecko bude.“ Ivan Trojan sa predstavuje ako neovládateľný Václav: starnúci muž, ktorý sa v dedinskom prostredí vymyká kvôli duševnej poruche spod kontroly. Je ako bomba, u ktorej je len otázkou času, kedy vybuchne. Bomba, ktorá mala byť dávno zatvorená medzi štyrmi stenami, ale pre hlúpu dobrosrdečnosť okolia behá po slobode. Toto nie je žiadny FORREST GUMP, toto je skôr druhý SMRTIACI BUMERANG. Avšak napriek dobrým hereckým výkonom (Trojan, Budař, Norisová, Vášaryová) zostáva VÁCLAV nerozhodne stáť uprostred cesty.(2.1.2009)

místy zdlouhavý, ale jinak dobrý film o idiotovi, který měl být v ústavu, ale místo toho běhá po vesnici a dělá lidem naschvály. Chudák maminka to všude za něho žehlí a Václav z větou " všechno bude" si z toho nic nedělá.(14.2.2009)

• stevkoI

No,par zaujimavych scen,trosku srandy na zasmiatie,dost nudy,cudny cely dej aj s filmom dokopy.Zacal som Vaclava pozerat s velkym ocakavanim niecoho dobreho,ale nic...proste nic,stale nic(24.6.2009)

• hitchco

Film mne vůbec nezaujal. Ani dramatický ani vtipný. Nuda. . .(14.7.2009)

• disstanda

Záležitost s mým oblíbencem Ivanem Trojanem ke kterému jsem přistupoval od začátku špatně. Očekávaje komedii jsem nemohl skončit jinak než zklamán. Tohle není "Jedna ruka netleská", "Příběhy obyčejného šílenství" ani "Brainstorm".. Jakékoliv pokusy o zábavné momenty v tomto kusu o vesnickém prosťáčkovi na mě působily spíše tragicky a filmu jsem zkrátka nedokázal přijít na chuť..(16.10.2009)

• beregond

Film bych viděl na jasnou jednu hvědičku, nebýt excelujícího Ivana Trojana, který je zde výborný jako vždycky a proto dávám dvě. Scénář je jedno klišé za druhým, a pokud měl obhajovat a vysvětlovat Havlovi amnestie, prokazuje jim spíš medvědí službu. Režie je jak z nějaké průměrné televizní inscenace.(27.12.2009)

• jjjerry

Ach jo, další zklamání z českého filmu. Myslím si, že nejde točit zároveň vážné téma a do toho dávat "české vtípky". Nejde oslovit všechny diváky. Režisér by se měl rozhodnou co chce vlastně točit. Ani Trojan mně moc do role nesedl.(5.2.2010)

proč ne.....Trojanovi to jde...docela......navíc, takovej Václavů žije mezi náma docela dost...(10.11.2010)

Tento film mě zaujal svou prostou tématikou-vesnického chlapce,který je považován za idiota,je však velmi všímavý a má velmi dobré srdce.Velmi bych ocenil herecký výkon Ivana Trojana,který to musel mít velmi těžké vžít se do takovéto role a také Jana budaře.Film je celkově dosti smutný avšak nikteré scény jsou opravdu nevídaně zábavné...Celkově velmi hezký příběh ale velmi silný a smutný závěr.(22.11.2010)

Trojan opět ukazuje svoji silnou stránku - hereckou všestrannost. Ten pán umí zahrát úplně vše. A pokud jde o film: výborně napsaný, místy zábavný a - ruku na srdce - dojemný. Chvílemi mi bylo Venci upřímně líto, že má v podstatě dobré srdce, ale nemůže díky svojí retardaci naplnit normální život. A chudák jeho maminka. "Všecko bude!"(17.2.2011)

Jednoduchá komedie o vesnickém "retardovi" byla Ivanu Trojanovi ušitá přímo na míru :) Film není potřeba sáhodlouze rozepisovat. Mě osobně pobavil, nepostrádal vkusný humor a výstižné hlášky.. Na páteční nenáročný večer je tento snímek trečnou volbou.(3.7.2011)

Krásný, smutný příběh, který je sice tak trochu o ničem, ale to by ani tak nevadilo. Co vadí je, že jsem ani jednou Trojanovi poprvé v životě jeho roli nebaštil. Pro příště Ivane: Tom Hanks se retardovaného učil hrát týdny a týdny. Na takovou roli opravdu nestačí pouze přijít na plac a rozpustile se ksichtit.(30.8.2011)

Zajímavý námět uchopený málo zajímavým způsobem. Několik okamžiků je opravdu překvapivých, občas nějaká scénka opravdu pobaví. Nejslabším momentem je paradoxně konec filmu, který se sice tváří jako velice silný, ale mě nechal naprosto chladným.(12.9.2011)

Výkon Ivana Trojana, naprosto skvělý.... Tuto roli kdo zahraje ten si může říkat herec. Scénář i Režie se povedla. Pět hvězdiček, nic jiného dát nemůžu.(14.1.2012)

Film mě pobavil, hlavně podání Ivana Trojana v podobě vesnického blázna. Zasloužených 70%...(21.1.2012)

Václav kterýho hraje Ivan Trojan podal skvělý výkon, který se odehrává na vesnici s plno lumpárnami a prů..ry které provádí. Film se díky hereckému obsazení celkem povedl, místy vtipné, smutné, romantické, tragické, nic méně Jiří Vejdělek, to podal myslím si profesionálně a film působí nadprůměrně než jsem očekával, proto 4*(13.4.2012)

Nechápu, proč to do kin šlo jako komedie, když je to takový melodrámo (slušně napsáno). Ale Trojan exceluje, to je bez diskuze.(10.3.2013)

Tož dobře zahrál vesnického burana a blba ten Ivan Trojanů. Zajímavý pohled na život člověka, který moc rozumu nepobral.(24.5.2013)

Není toho mnoho co bych mohl v české kinematografii chválit,ale Václav...??? Možná nejlepší spojení komedie-drama,co jsem od českých tvůrců vidět. Pravda,českých filmů jsem až tolik neviděl,ale tohle mě prostě dostalo...Výborné postavy napsané pro výborné herce. Závěr naprosto emotivní a zároveň zcela dostačující....Jedno oko nezůstalo suché...96%(19.6.2013)

Jan Budař musel strávit aspoň 2 měsíce v kuse ve fitku, nebo mu dali supr vycpávky :-)(5.4.2014)

Snímek postrádá hlubší hlubší myšlenku, složitý děj, a to je jedině dobře. Jde o čistě odpočinkový snímek, kde divák může na hodinu a půl vypnout mozek a relaxovat, aniž by se musel obávat emigrace mozkových buněk jako u různých filmů a seriálů „k žehlení". Výborný Jan Budař a hlavně Ivan Trojan hrají s lehkostí a samozřejmostí, i když jejich postavy jim jistě svou náturou ani chováním nijak blízké nejsou. Pokud nemá divák od filmu přehnaná dramatická očekávání, jistě bude spokojen. Já jsem se poměrně dobře bavil. 90%(12.11.2014)