Externí recenze k filmu (11)

 • Aktuálně.cz (Irena Hejdová)

  "Pozoruhodné herecké výkony předvádí Jan Budař v roli Václavova syna, Jiří Lábus jako předseda družstva či Petra Špalková jako Václavova švagrová. Významnou roli tu má Soňa Norisová. Film nemá zcela jasné časové zařazení, podle Vejdělka jde o záměr. \"Ta doba je téměř současnost, to podle milostí…" (více)

 • Filmpub.cz (Aleš Harazim) ****

  "Bezpochyby jeden z nejlepších českých filmů roku, který se hrdě může postavit k letošní silné čtyřce – Vratným lahvím, Tajnostem, Pusinkám a ROMingu. Skvěle zahraný, lidsky silný a tématicky bohatý. Možná trošku moc uspěchaný."

 • Filmweb.cz (Alena Oswaldová) ***

  "Je opravdu nutné točit filmy jen, aby se točilo? Tahle řečnická otázka se v recenzích nevědomých kritiků (přiznejme si, že drtivá většina z nás filmy nepíše, netočí, jen hodnotí) objevuje stále častěji. Nejsou to farizejské tendence, ale touha po filmu, který se věnuje životu tak, že život probouzí…" (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) ****

  "I v našich končinách lze natočit příběh o cvokovi, který nemusí nutně být uťápnutou komedií v televizáckých kulisách a může vás i čas od času dojmout. Výrazně vám k tomu asi dopomůže neznalost konce, takže pokud ještě nevíte, jak to s Václavem dopadne, rozhodně si to před shlédnutím filmu…" (více)

 • Kinema.sk (Jano Hušták) ****

  "Autorom scenára Vejdělkovi a Epsteinovi sa darí základné súvislosti a konflikty okolo Václava načrtnúť s pozoruhodnou ľahkosťou. Aj pri ďalšej kresbe postáv postupujú rozvážne a metodicky, čo na jednej strane dodáva filmu farbu, ale zároveň ho to spomaľuje." (více)

 • Lidovky.cz (Darina Křivánková)

  "Schematičnost příběhu je navíc podpořena naprosto klišovitým způsobem vyprávění „hollywood style“, z nějž snad trochu vybočuje již zmiňovaný celkem dynamický úvod a poté jedna milá snová scéna, v níž Annie hledá své místo na světě a lítá na červeném deštníku. I tato scéna a vůbec její zařazení do…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) ****

  "Václav je tedy v podstatě v pořádku a všechno v něm takříkajíc šlape. Zájezdnický rutinér Vejdělek se probral k velkému činu a velcí herci (Trojan, Vašáryová, Lábus a Budař je opravdu slušné kvarteto) mu dali šanci vyniknout jako tomu, kdo to vlastně dokáže, když se mu zachce. Jediný opravdový…" (více)

 • Playall.cz (Andrea Zahradníková) ****

  "Tenhle český film se poměrně povedl. Zásluhu na tom má především scénárista, který dokázal příběh uchopit za správný konec a neudělal z něj plytkou moralitu o netolerantní společnosti ani citově vyděračský příběh o odstrkovaném hlupáčkovi, a pak samozřejmě také perfektní herecké výkony všech…"

 • Premiere.cz (Barbora Šťastná) ***

  "Finální scény, kdy Václav konečně stiskne spoušť, načež putuje do vězení a jeho maminka se pro něj snaží vybojovat onu prezidentskou milost, se pak odehrají v podivné zkratce – až skoro vyvolávají dojem, že si s nimi filmaři nevěděli rady a nejraději by se jim vyhnuli úplně. Napětí, které příběh…" (více)

 • Rozhlas.cz (Agáta Pilátová)

  "Nový film týmu Marek Epstein - Jiří Vejdělek Václav (autoři se sešli už při Roamingu) má trochu zvýhodněnou pozici: v posledních měsících se sotva objevil jiný český snímek, který by stál za řeč. Ale patrně by obstál i ve větší konkurenci; má přitažlivý námět, filmařskou kulturu a je ozdoben…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Snad jedině snová postava Václavova otce vchází škobrtlivě. Nejprve synovi radí v milostném soužení (připomínám aspoň roztomile ostýchavou scénu koupele), avšak postupně se mění v tíživou noční můru, dotírající na bezmocného Václava krví prosáklým prostěradlem, nejspíš odkazem na skutečný otcův…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace