Pátek třináctého

• slovenský

Piatok trinásteho

Horor

USA, 1980, 95 min

Hmm...Nevraždí tu Jason, tak asi proto to není tak super jako dvojka!(25.8.2002)

Nějakou supr hustilkou byla nahustěná atmosféra filmu, protože po celou dobu stopáže se moje systola a diastola pohybovaly kolem dvojnásobku klidovky. Další poctivý a napínavý slasher, ve kterém si tajemný vrah připravil pro sexuchtivé teenagery rafinovaná a originální zprovození ze světa. Některé scény jsou jemně vykonstruované a finále možná přitažené za zkrvavené pačesy, ale stejně jsem byl napnutý jako tětiva Rambova luku. A až budete film sledovat, mějte radši poblíž nočník, to kvůli lekačkám, které jsou dost vymakané a zejména ta poslední, která ačkoliv se dá očekávat, je rychlejší a hnusnější, než cokoliv jiného ve filmu. Rovněž oceňuji, že vrah zůstává do poslední možné scény skryt a všechny Vaše předchozí odhady budou slepé jako mnohé výběžky Crystal Lake. Ústřední hudební motiv mě bude znervózňovat ještě hodně dlouho. 40 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.6.2007)

• petero

Nechápem, ako k takejto blbosti mohol niekto natočiť pokračovanie. Našťastie natočil.(18.5.2005)

• MMR

Tohle se dá pozitivně hodnotit pouze pod náporem nostalgie. Takže, kdo to neviděl dřív, tak tomu nemůže střelit nějaký slušný počet hvězdiček. Nudná a naivní vyražďovačka, která není schopná ukázat vraha a samotné zabíjení je dost trapné. Jak jen tedy jen možné, že to má tolik dílů?(28.6.2014)

Napadá mě jediné: Kde je Jason? Když bych vynechal, že film předchází trochu jiná pověst, než jaký vlastně je, tak to docela šlo. Zároveň má ale plno dalších much, jako je protahování a špatné lekačky. Není to podprůměrné, ale není to, jaké jsem čekal. Jsem zvědavý, kam až se děj dostane v dalších dílech.(12.12.2009)

• - Keď sa Steveovi Christiemu pokazilo auto, pristavil sa pri ňom policajt, ktorý mal na aute zapnutý červený maják. Keď ukazovali ich rozhovor zblízka, maják bol vypnutý, no keď policajt neskôr nastupoval do svojho vozu, bol opäť zapnutý. (fumatro)

• - Filmování trvalo 28 dní. (Elisebah)

• - Maria Bavy chtěl, aby byl Pátek třináctého šokujíci a vizualně ohromující a aby přinutil diváka vyskočit ze sedadla. (JasonIX)