Můj pes Skip

My Dog Skip

Môj pes Skip

Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 2000, 95 min

Nikdy nezapomenu jak jsem u konce brečela, když jsem tento film viděla poprvé. Brečím tedy pořád, ale poprvé to bylo naprosto srdcervoucí, jak jsem takovou smršť pocitů nečekala. Tyhle filmy by měli přestat točit, občas mám pocit, že to moje srdce nevydrží když jde o zvířata a o tak dojemné chvilky. Ale i tak ty filmy prostě miluju. Takže pokud milujete srdcervoucí filmy o zvířatech a lidech, přátelství mezi nimi a jste tak trochu masochisti a rádi si trháte srdce těmito filmy, tak je Skip přesně pro vás. Prostě klasika z dětství, jak jinak. Navíc ta hudba je opravdu krásná. Zasloužil by si červené hodnocení. - "That wasn't totally true. For he really lay buried in my heart."(20.7.2017)

Tenhle film byl po dlouhé době (a zase asi na dlouhou dlobu) jediným, který mne dojal opravdu k slzám. Nejedná se o žádnou juchandu, ale o velice citlivý, a místy dost smutný film, stylově dokonale zvládnutý, herecky zajímavě obsazený, především Wilson překvapil, a jenom kůli poněkud pomalejšímu tempu dávam "pouhé" silnější 4 hvězdičky(29.3.2006)

Přestože mám ráda filmy o dětství a s psím hlavním hrdinou, tento mě moc nezaujal. Možná na tom závisí momentální rozpoložení mysli, možná bych měla film vidět znovu, ale mně to připadlo moc kýčovité a jakoby dělané v Hollywoodu podle receptu vraž do toho malého kluka co nemá kamarády, jeho psa a válku ve Vietnamu...úspěch bude zaručen. Jako příběh ujde, každý si tam jistě najde něco pro sebe.(28.2.2015)

Willie určite nepatrí k chlapcom, ktorý by prekypovalo sebavedomím. Možno za to môže jeho až prehnane prísny otec alebo jednodcuhý fakt, že Willie má radšej knihy ako športové hry. Jeho jediným priateľom sa stáva mladý muž zo susedstva, ktorý však odchádza do armády na európsky front. Možno aj preto sa Willieho matke podarí presvedčiť otca, aby Williemu dovolil mať malého psíka. Od tej chvíle sa Willieho život, ale najmä Willie zmení na nepoznanie...(25.6.2014)

Rodinná podívaná namýchaná ve správném poměru s vtipem, napětím i smutkem. Děj je vhodně zasazený do Ameriky v průběhu 2. Světové války, se slušnou výpravou i hudbou, o přirozeně kvalitních představitelech ani nemluvě. Občas má sice scénář tendence směřovat k patosu, ale vždy to nějak rozdýchá a ve výsledku je to velmi přijemný odpočinkový film.(11.9.2003)

• - Děj filmu se odehrává ve městě Yazoo v Mississippi. Obyvatelé Yazoo měli možnost zakoupit si speciální „Můj pes Skip“ košile. (Lajty)

• - Dink (Luke Wilson) říká, že Willieho (Frankie Muniz) otec dostal Purpurové srdce ve španělské občanské válce, kde ovšem žádný voják z USA nebyl. Bojovali zde pouze dobrovolníci, a proto jeho otec nemohl toto ocenění dostat. (Lajty)