Můj pes Skip

My Dog Skip

Môj pes Skip

Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 2000, 95 min

Willie určite nepatrí k chlapcom, ktorý by prekypovalo sebavedomím. Možno za to môže jeho až prehnane prísny otec alebo jednodcuhý fakt, že Willie má radšej knihy ako športové hry. Jeho jediným priateľom sa stáva mladý muž zo susedstva, ktorý však odchádza do armády na európsky front. Možno aj preto sa Willieho matke podarí presvedčiť otca, aby Williemu dovolil mať malého psíka. Od tej chvíle sa Willieho život, ale najmä Willie zmení na nepoznanie...(25.6.2014)

Škoda výběru zlé karty v podobě hlavní dětské role Frakieho Munize. Obdivuji jakoukoliv odlišnost, ale on už má od přírody takový přitroublý výraz v tváři a když přitom ještě neustále dělal různé úšklebky, tak mě to jako diváka otravuje. Nebyl mi vůbec sympatický, a pak udeřil psa, tak tomu k závěru filmu vůbec nepomohlo. Jinak mě ten konec dojal. Bylo to krásné zakončení, probrečela jsem ho, protože vím, jaké to je denně myslet na psího přítele, který už je jen v mých vzpomínkách.(21.2.2013)

"Čím to je, že ako deti chceme , aby čas utiekol čo najrýchlejšie, chceme rýchlo dospieť, aby sme zase ako dospelí chceli presný opak..." Neplánoval som to sledovať, ale deti v nedeľu doobeda tradične zasadli a ja som hneď v úvode zahliadol K. Bacona a to rozhodlo. Príbehov o tom, ako rodičia kúpia malému synovi psa tu bolo veľa, ale tento je predsa trochu iný. Oceňujem hlavne osadenie príbehu do povojnového obdobia, ale film sa od iných podobných odlišuje aj Baconovým vojnovým zranením alebo nejednoznačným hrdinom. "Najlepší Hitlerov kamarát" mohol dostať o čosi väčší priestor. Najviac však poteší kvalitné herecké obsadenie a dojal ma i samotný záver , kde miesto malého chlapca hovorí už dospelý muž, ktorý má na svet už iný pohľad, ale na svojho milého psa Skipa nikdy nezabudol. Film občas pobaví (útok na Hitlera), ale dokáže i dojať a isté je, že oči psíčkarov neostanú suché. 80%.(17.8.2014)

Chudý každý, který neměl v dětství věrného čtyřnohého kamaráda. Někoho, kdo nezná pocit nenávisti a i když ho uhodíte, bude cítit maximálně strach a smutek, nikdy k vám nepocítí nenávist. Naučí vás co je to přátelství a láska a bude mu stačit pouhé pohlazení. Nikdy nezapomenu na čtyřnohého kamaráda, který provázel moje dětství a děkuji tomuto snímku, jak mile mi to připomíná.(19.2.2011)

Tenhle film jsem viděl několikrát a nikdy jsem se neubránil slzám. Spolu se Zelenou mílí to jsou jediné dva filmy, kterým se to podařilo. Nejsilnější byl snímek v době, kdy byl můj nejmilejší pes v životě již hodně starý a představoval jsem si, že je to on místo Skipa. Já vim, je to trochu sobecké, ale i tím si film vysloužil čtyři hvězdičky. Obsahově to možná není příliš světoborné, ale dojemnější film aby člověk pohledal.(22.6.2005)

• - Děj filmu se odehrává ve městě Yazoo v Mississippi. Obyvatelé Yazoo měli možnost zakoupit si speciální „Můj pes Skip“ košile. (Lajty)

• - Dink (Luke Wilson) říká, že Willieho (Frankie Muniz) otec dostal Purpurové srdce ve španělské občanské válce, kde ovšem žádný voják z USA nebyl. Bojovali zde pouze dobrovolníci, a proto jeho otec nemohl toto ocenění dostat. (Lajty)