Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 524)

Nápadité a originální. Herci docela fajn. Nejlepší je roztomilá číňanka. Ale prostě mě to moc nebavilo. Úžasné momenty se střídají s vatou a rozhodně se víc pobavim s klukama u Tekkena nebo i u starýho Mortal Kombatu, než u tohoto filmu. Záměr byl chvályhodný a Edgar Wright je megaborec, ale jeho předchozí filmy mám radši.(10.11.2010)

Také si to neodpustím a napíšu, že je to plné úžasných nápadů. Hodně neotřelý zážitek jehož jádro je jednoduché jako kdejaká romantická komedie. Na to je ale nabalena úžasná vyzualizace ve stylu počítačových her, parodování různých moderních trendů (vegetariánství, komiksové filmy, hollywood atd) a celkem slušné písničky. Po zamyšlení jsou možná prvky parodující jednoduchost a stupidnost těch trendů stejně tak hloupoučké, ale to nic nemění na tom, že jsem se napoprvé parádně bavil. Jen ten Michael Cera tam být nemusel.(9.1.2011)

• magnolia

wrightovy filmy miluju. ale pravděpodobně je musí točit s britama a britsky - jediný, kdo mě tam aspoň vzdáleně bavil, byl culkin. jinak to bylo vyloženě utrpení, po půl hodině jsem to vypla.(12.1.2011)

Brilantní jednohubka. Tak dokonale jsem si nevygumoval mozek už řádně dlouho (upřímně řečeno s radostí a s pachutí antibiotik). Naposled snad při Kick-Ass. I přes zdánlivě infantilní zápletku jem hojkal svýma nohama spokojeně jak sebevrah, kterému se povedl jeho akt odchodu. Audiovizuální smršť, vzpomínky na éru bojových her, která dnes zůstala zachována snad jen v Asii, z jejíž animované kinematografie koneckonců Edgar Wright některé prvky mistrně převzal a zakomponoval do svého hraného opusu nejen pro teenage generaci. Nehledám chyby, neremcám, oceňuji volbu herců i zajímavě namixovaný soundtrack. A jestli po mně někdy půjde taky nějaká liga, tak vím, kde jsou nejbližší blázince...:))) Ale přesto vítězí pud sebezáchovy a krátím o jednu hvězdu na trenkách....(21.1.2011)

Vizuálně velice zdařilý snímek. Působí jako videoklip spojený s komedií a videohrou. Podívaná u které se rozhodně nudit nebudete, palec nahoru pro Egara Wrighta!(1.2.2011)

Je to naprostá a nefalšovaná šílenost. Tedy, pro ty, kteří nemají za sebou letité zkušenosti s elektronickou zábavou. Pro hráče je to naopak lahůdka hraničící s orgasmem. Osobně jsem si nejvíce užil souboje, u nichž by se měly inspirovat kdejaké akční filmy a pobavil mě "teplý spolubydlící". Ale přiznám se, že v určitých momentech jsem si říkal, že tohle je moc ujeté i na mě.(8.2.2011)

U tohoto filmu jsem hodně přemýšlel, vlastně ani nevím, jestli se mi líbil, nebo nelíbil, protože jsem byl po zhlédnutí hodně zmatený. Říkám mám pochopení pro "sci-fi" téhle úrovně, ale toto předčilo mé očekávání a zavedlo mě do světa nekonečné absurdity, avšak bohužel (bohudík) se mi takové filmy líbí. Edgar Wright opět (jak už bývá jeho zvykem) dokonale propojil vytříbený humor s uměním a pomalu, ale jistě začíná stoupat na mém žebříčku oblíbenosti. 10/10(20.3.2011)

This ... is .... so ..... BORING X X X X X X X D Classic. _ To, že je režisér corneťácké triologie fanda videoher, ví modří už hodně dlouho. A teď už i červení vědí, že nepohrdne ani komiksem.(2.5.2011)

Postmoderní, pop-artová (nebo přesněji geek-artová), videoherní alegorie dynamiky vznikání vztahu a jeho souvislost s dospíváním (kdy vnitřní boj o vysněnou lásku začíná bojem s odvahou, pokračuje pomyslným bojem hocha který nemá rád konflikty s "bývalými", aby nakonec opavdu vyrostl, stal se sám sebou). Navíc v hávu unikátního stylu, který už i formálně naznačuje, že budoucím popem se stává to, co dříve bylo záležitostí nerdů a geeků (jak už obsahově předznamenal třeba The Big Bang Theory). Jedinou výtku bych měl čistě filosofickou, kdyby si Scott nakonec vybral Knives a nikoliv Ramonu, byl by film v mých očích dospělejší. Ale nikde není napsáno, že je to film o dospělé lásce, Scott Pilgrim i tak udělal velký krok a málokdo udělá hned dva po sobě. O tom už jsou i tak jiné filmy.(6.10.2011)

Mokrý sen každého 8bitového kojence a prozatím nejlepší komiksová adaptace neexistující počítačové hry. Obsahová stránka věci zase dokonale koresponduje s narcisistně pozérským vnímáním světa postav, které myslí jenom na sebe a vypadají při tom dobře.(23.10.2011)

Muzikál, kde se místo tance a zpěvu bojuje aneb an epic of epic epicness. 1) Vtipné dialogy, rychlý děj, stále nějaké (příjemné) překvapení, velmi milý a svižný střih no a spousta pěkných kluků - toto je první zfilmovaný komiks, který se mi líbí. Stvořil ho 36letý zkušený anglický režisér Edgar Wright. Titulní roli předvádí 22letý nesportovně vyhlížející, více sympatický než přitažlivý herec a kytarista Kanaďan Michael Cera. Nemohu se nezmínit ani o 28letém Kieranu Culkinovi (gayovský spolubydlící). Go ahead. I'm too cool for you anyway. 2) První půlhodina je pětihvězdičkově strhující, zbytek ujde. When I'm around you, I kind of feel like I'm on drugs.(21.1.2013)

• Mylouch

Film, kterej má bejt hustej a dělá pro to všechno. Ale to je všechno. Prostě něco jako cesta autobusem s partou adolescentů(24.8.2014)

Docela zábavné zpracování jinak kravský lásky. Mary Elizabeth tedy špekounka je k sežrání, ale Michael Cera s tím svým přihloupím úsměvem mě fakt irituje. Všude je stejnej. Na druhou stranu gameska je zábavná a místy k popukání. Takže takový lepší průměr(24.8.2014)

Něco tak originálního jsem už dlouho neviděl. Nejen, že to má spád, jak kdyby padaly bubny ze schodů, ale i vtip a komiksovej feel. Dokonce i Michael Cera je tady správnej bourák a né takovy pako, jak v ostatních filmech. Prostě se tímto filmem z něj stal né zrovna můj oblíbenec, ale takovej správnej týpek. Taky Mary Elizabeth Winstead se do role skvěle hodí a camea nebo malé role obsazené známými herci taky potěšily. A do toho hodně dobrejch hlášek, situací a scén. A ty efekty a dokonce i výběr hudby (i když obyčejně rock není můj šálek piva), no a za to všechno může režisér Edward Wright. Je to asi holt kluk šikovnej.(5.11.2015)

Už dlouho se mi nestalo, že by se na mě z filmového plátna sneslo něco, co je nové, neokoukané, zábavné a posunující hranice filmofého žánru. Takový pocit jsem čekal od Kick-ass.. Nepřišel.. Na Scotta jsem naopak šel s nedůvěrou, protože trailer na mne nedýchl tu správnou notu. I první minuty jsem se vezl na vlnách opatrnosti, cože to na mě Wright sakra zkouší. Pak jsem ale přistoupil na hru, zvykl si na nový, celkem svébytný timing humoru a užil si parádní jízdu. Bylo to vtipné, bylo to dojemné a bylo to svěží. Continue ... 3 - 2 - 1.. YES PLEASE!!!(16.10.2010)

3 a 1/2 *(27.10.2010)

Naprosto šílené a geniální! Tohle je přesně film, který mi tu chyběl, který mě totálně rozesmál, potěšil, pobavil a hrozně jsem si ho užil. Michael Cera se pomalu, ale jistě blíží mezi mé nejoblíbenější herce. Mary Elizabeth Winstead vypadá v modrých vlasech dobře a Kieran Culkin předvedl naprosto úžasný výkon, jeho gayství je až k sežrání (ne, gay nejsem). Všechny ty narážky na hry mého dětství, hudba, kterou v podstatě poslouchám a skvělé gagy mě dostali. Moc děkuji za tento skvělý filmový zážitek :)(29.10.2010)

Wright umí a filem Scott Pilgrim vs. the World dokázal, že umí i bez ústřední dvojice Pegg-Frost a umí možná ještě lépe. Obsadil mladé a snad krom Cery neokoukané herce a vyplatilo se. Největší devízou je audiovizuální smršť a nehorázné množstvý skrytých vtípku a triků. Perfektní rychlý střih, tempo snímku,neuvěřitelné souboje a úžasná komba. Sdílím zde názor Františka Fuky, že Wright souboje zvládá dokonale a těším se až mu nějaké studio nabídne vysokorozpočtový akční trhák a věřím, že on si s tím poradí. Jedinou malou stížnost bych měl. Zkrátil bych trochu snímek, aby byl ten spád ještě daleko brutálnější a já zavřel svou pusu až po několika dnech a ne hodinách. Přesto jeden z nejoriginálnějších snímků a nejlepších snímků roku. Naprostá blaženost.(1.11.2010)

Film je velmi netradiční, a to tím způsobem, že si u něj budete říkat, že tohle jsem fakt ještě ve filmu neviděl. Možná v nějaké hře nebo jsem něco podobného viděl u herního automatu. Z toho vyplývá jedno, tento film není pro extra staré lidi, ani pro extra mladé lidi. Jedni tuto "grafiku" ještě nezažili, druzí už ji nezažili. Jako infikovaný jedinec říkám, že mě se to líbilo, zpracování mě zaujalo, scénář byl sice trochu jednoduchý (nečekejte něco ve stylu Inception), herecké výkony průměrné (fakt nechápu, co lidé vidí na tom Cerovi). Režie ale výborná, ostatně jak již jsme si u Wrighta zvykly a těším se na jeho další filmové počiny.(13.11.2010)

...aneb jak Kick-Ass dostal K.O od Scotta Pilgrima. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2010.(29.12.2010)

• Mr.Ripley

Je mi líto, že jsem nejel na stejný vlně jako Wright. Nejspíš jsem dostal špatnej matroš. Jinak bych si tuhle LSD jízdu možná užil. Akce, vizuální vychytávky a některý fórky byly více než povedené. Bohužel kamenem úrazu je děj samotný. Nápad by byl skvěle využitý v krátkometrážním filmu, ale v celkové stopáži 112 minut působí poněkud umrle, až nudně.(10.1.2011)