Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Nápadité a originální. Herci docela fajn. Nejlepší je roztomilá číňanka. Ale prostě mě to moc nebavilo. Úžasné momenty se střídají s vatou a rozhodně se víc pobavim s klukama u Tekkena nebo i u starýho Mortal Kombatu, než u tohoto filmu. Záměr byl chvályhodný a Edgar Wright je megaborec, ale jeho předchozí filmy mám radši.(10.11.2010)

Edgar Wright opustil Velkou Británii a podle kanadského komiksu natočil za americké peníze vypiplanou zábavičku pro odrostlé děti. Soudě z přečtení prvního dílu, film se komiksu drží věrně, ale zároveň je mnohem odvázanější. Sice (bohužel) ne dost, aby dostal R-kový rating (zkrátka žádný kick-ass), „je tohle možné?!“ okamžiky stejně přetéká. Vizuální stránka není úžasná jenom díky věrnosti komiksovému stylu, několikrát mne potěšilo pouhé rozmístění postav, jejich vstupy do záběru a výstupy z něj. Podobně jako v Hot Fuzz je v Pilgrimovi originálních nápadů a žánrových metamorfóz více nežli děje. Ale ať zrovna hraje první housle romance, divoká akce nebo náhled do života nerda, film neztrácí humor. Jestli se v jednom okamžiku bere naoko vážně, v tom dalším celou situaci shodí dalším uhozeným vtipem. Z herců zanechávají výraznější dojem ti vedlejší, nejvíc jsem se těšil na scény s ležérně homosexuálním Kieranem Culkinem. Cerovi role bojovníka, o kterého dívky bojují, nesedne, což byl nejspíš záměr, mající za cíl zesílit moment překvapení, když nerdovskou romanci naruší videoherní řež kombinovaná s bollywoodským muzikálem. Scott Pilgrim je snímek plný neobyčejných setkání. 90% Zajímavé komentáře: kOCOUR, Bluntman, JFL, Botič, Rosomak(17.10.2010)

Vesměs jsem nevěděl do čeho jdu. Jediná informace byla, že to má docela vysoké hodnocení, a že je to komedie. Ze začátku jsem měl trochu problém se "zaškatulkováním". Připomělo mně to Kick-Ass, který se také v pravém světle ukázal až po pár minutách. Ovšem bádání končí prvním zápasem. Pořád mám v hlavě výraz mojí ženy, která v tu chvíli přišla a trochu nechápavě se zeptala, jestli už na začátku uměl Scott létat. Uklidnila ji odpověď, že do teď byl film zcela seriózní. No a...líbilo se nám to hodně. Opravdu hodně originální nápad a z nostalgie k Street Fighteru a dalším bojovkám jsem uchcával do gatí.(27.2.2011)

Trošku jsem se tu špatně srovnával s tim, že zrovna největší honimír posledních let Michael Cera tu má hned několik holek a všechny šmejdy tu řeže, ale ten videoherní styl jakým to je natočený to všechno smazává a dostává to do takový absurfní polohy, kdy ani nevadí ,že tu zrovna Cera dělá nějaký šílený kung fu kopy, jelikož to působí prostě jak mortal kombat nebo street fighter před patnácti lety na nějakým automatu, což bylo nprosto dokonalý, navíc teplej Kieran Culkin nemá chybu a americkej Jan Čenský Brandon Rauth si tu střihnul úžasnýho vegan-záporáka. Akorát ja bych si vybral Ellen Wong, ale to už je jiná kapitola, každopádně Edgar Wirght originálníma nápadama teda nešetřil(1.11.2010)

Nehorázně přepálená komiksovo-videoherní jízda plná skvělých a barevných nápadů....naštěstí! Těžko uvěřit, že tenhle film dokázal někdo dát dohromady a Edgara Wrighta prostě umí. I když tentokrát měl asi nejtěžší látku na zfilmování, zvládl to bez větších problémů a pár slabších chvil (jako souboj s dvojčaty) dokážu v klidu přetrpět kvůli hromadě vizuálních i slovních vtípků. Možná je jen škoda, že Michael Cera je takové prkno, které dokáže hrát jen samo sebe (takže vlastně nehraje:)) a Mary Elizabeth Winstead by byla sexy i bez vlasů. Přesto mám trochu pocit, že tohle je cílená snaha být cool a oslovit jednu skupinu, pro kterou se stane kultem... je na tom něco špatného? Asi ne, jen ty přepálené okamžiky mi dávají pocit, že se tenhle film bude těžko doporučovat nehráči Street Fighteru/Kontry/stovky jiných a barevného vodopádu stylizace. Ve srovnání se Speed Racerem jsem nebyl uchvácen ani pohlcen, jen jsem se příjemně pobavil. A ten konec je prostě slaboučky...(4.11.2010)

• - Asijská dvojčata hrající ďábelské bývalé číslo 5 a 6 prakticky neuměla anglicky a režisér se s nimi musel dorozumívat pomocí gest a rukou. (Othello)

• - Osmibitové logo Universal na začátku byl nápad režiséra. Vytvořil ho jeho bratr Oscar Wright (který jinak pro film tvořil storyboardy) a na zkušební projekci ještě nebylo úplně hotové, ovšem sklidilo takový úspěch, že muselo být do výsledného filmu zařazeno. (Othello)

• - Někteří Scottovi nepřátelé ve filmu jsou nenápadně očíslováni, u prvního je použito slovo "one" (anglicky jeden), u výstupu druhého je na dveřích karavanu napsáno 2, třetí má na triku číslici 3, po porážce 4. nepřítele nosí Scott triko s číslem 4. Sám Scott má jednu chvíli ve filmu triko s nápisem Zero (anglicky nula). (StarPlate)