poster

Amazing Spider-Man

 • USA

  The Amazing Spider-Man

 • Slovensko

  Amazing Spider-Man

 • Velká Británie

  The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

Externí recenze k filmu (21)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér Marc Webb položil důraz na postavy a akční scény používá spíše jako koření vyprávěného děje. Svůj první vysokorozpočtový film ustál více než se ctí, i když handicapu v podobě pocitu již viděného se v očích fanoušků původní série asi úplně nezbaví." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Na svoje si určite prídu milovníci treskúcej akcie, špeciálnych efektov i romantických happyendov. Sklamaní by nemali byť ani najskalnejší odborníci na Spideyho komixové univerzum. Nový Spider-Man je hravý, odľahčený, vtipnejší, civilnejší a netrpí tisíckrát omieľanou vetou o zodpovednosti. No…" (více)

 • Comixzone.cz ****

  "S tak těžkými soupeři jako jsou Avengers a The Dark Knight Rises bylo jasné, že si vyslouží třetí místo za těmito filmy, ale i tak se nový Spider-Man stal pěkným kouskem, který však má nějaké ty mouchy. Tento film si i přesto nenechte ujít, protože každý příběh musí nějak začít a některé nezačínají…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) *****

  "Vizuálně se podařilo zachytit souboje přiměřeně vzhledem k povaze záporáka, možná jen finální bitva je dějově i technicky jen málo inovovaná, naštěstí však pár kvalitních nečekaných zvratů proniklo i do klimaxu. Spidey o hezký kus překonal všechny své předchůdce, což je ve světě komiksových…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Amazing Spider-Man v žádném případě není zbytečný film. Ano, opět se díváme na profláknutý Spider-Manův zrod, ale díváme se na něj z jiného úhlu a novýma očima, takže není problém si ten zrod ještě jednou naplno užít, zvlášť když ten z roku 2002 je z dnešního hlediska už místy malinko úsměvnou…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Hauer) ****

  "Celkově působí nové zpracování osudů Pavoučího muže dobrým dojmem. Jedná se o klasickou, nenáročnou zábavu pro letní měsíce, sráženou pouze zbytečně nudným a dlouhým úvodem. Jakmile se přes něj přenesete, není problém se jednorázově u snímku docela slušně pobavit." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Čo sa týka samotného príbehu, má až priveľa umelých náhod a paradoxne tieto zvraty pôsobia menej pravdepodobne ako samotný zrod Lizarda. Napriek tomu je film je slušná zábava, povedal by som stovky kilometrov odľahčená oproti predošlým dielom. Prvý Spiderman (2002) bol .." (více)

 • Filmweb.cz (Václav Urbánek) ****

  "A když pak poletování po newyorských střechách a bojování s přerostlou digitální ještěrkou začne ve filmu hrát prim, Webbův v komiksovém žánru zprvu tak originální přístup se začíná pomalu vytrácet a především celá druhá polovina filmu se tak stává sice o to bombastičtější a akčnější, zároveň ale i…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Potměšil) ****

  "Nový Spider-man rozhodně není ten starý, ani jím být nechce. Jde si svou vlastní temnější cestou. Komu se to už od začátku nezdá, může ho rozmáznout o stěnu a pustit si Tobeyho trilogii, ale kdo mu dá šanci, bude se určitě dobře bavit i přes těch pár klišé." (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Film má momenty, pro které bude nesnášen, jako třeba pomoc jeřábníků. Je to patetické, ale když Spideymu fandíte, stejně vás to dojme. Já mu fandím a budu doufat, že se v příštím díle, který nepochybně bude, objeví další várka záporáků, které jsme ještě na plátně neviděli. Jen... Vážně škoda…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Nový Spider-Man nepřekonává předsudky, s nimiž nic nezmůže. Ani nejde vyšlapanou pěšinkou. Webb jako by si užíval pozici outsidera a nabízí nečekaně charismatickou podívanou." (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film The Amazing Spider-Man je průměrným filmem pro prázdninové období. Hlavní hrdina si určitě najde své obdivovatele a jeho láska na tom nebude jinak. Ve filmu je také několik scén, kde se přehnaně moralizuje a čiší z nich „americké nadšení pro dobrou věc“. To budou muset diváci nějak skousnout…" (více)

 • Kukatko.cz (Klára Scholzová) ***

  "The Amazing Spider-Man je zkrátka až příliš současný, snaží se vetřít do přízně mladému diváku ve všech směrech. Ale až tihle diváci odrostou (a možná, že nová trilogie ještě stihne vyrůst s nimi), tenhle film vybledne. Protože jestli mu něco chybí, tak je to nadčasovost. Film nepřinesl kromě…" (více)

 • Kultura21.cz (Stanislav Nový)

  "Zápletka filmu je úplně stejná jako v prvním díle režírovaném Samem Raimim. Takže Petera Parkera kousne pavouk, učí se chodit po stěnách. Strýček Ben umře zastřelením při potyčce s recidivistou, Spiderman recidivistu sice hledá, ale dokonce filmu se nedozvíme, zda-li ho našel. Změna čeká v hlavním…" (více)

 • MovieMania.sk (Stano Sokolský) ****

  "Úplne novú verziu mal tentokrát na starosti menej známy režisér Marc Webb, ktorý sa až donedávna preslávil iba pár videoklipmi. Veľkou devízou je Andrew Garfield, ktorý je podľa môjho názoru sympatickejší ako jeho predchodca Tobey Maguire." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Nestačí se říct A, už se začíná vyslovovat B a myslí se přitom na C. Škoda, že Spider-Man musí stále vězet v hollywoodském područí. Kdyby se pustili do odvážnějších experimentů, mohli natočit jednoho výrazně romantického Spider-Mana, jednoho extra akčního s unikátní choreografií a poslední by byl…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "V The Amazing Spider-Man platí stará hitchcockovská poučka o tom, že comicsový film je tak dobrý jako jeho padouch. A jednoruký Curt Connors, mutující v ještěrkoidního Lizarda, působí ještě matněji než Green Goblin. Ten byl přitom už před deseti lety považován za největší slabinu prvního Spider…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Webb se s nelehkým úkolem vyrovnal daleko lépe, než jsem se vůbec odvážil očekávat. Dokonce tak dobře, že s trochou práce má potenciál k tomu, rozdupat Raimiho sérii na prach. Tam kde totiž Raimi filmově exceluje, Webb kontruje skvělým převodem komiksového materiálu, víc než padnoucí volbou…" (více)

 • Studentpoint.cz (Jiří Kábrt) *****

  "Peter Parker (Andrew Garfield) se po celý život nemůže vyrovnat s tím, že jeho rodiče zmizeli, když byl ještě dítě, a přenechali ho u strýčka Bena (Martin Sheen) a tety May (Sally Field). Peter se na střední škole potýká s nepříjemnými ústrky a navíc trpí nenaplněnou touhou po spolužačce Gwen Stacy…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ****

  "Konverzačky mezi ústředním párem a vydařené létání na pavučinách ale dokáže zastínit i to. No co, že ke konci začne režisér tlačit v komiksovosti na pilu (Newyorčané si zničehonic začnou pomáhat a chybí už jen americké vlajky). Pořád jde o 137 minut dlouhý film, který ani na chvíli nenudí. Však to…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Český dabing se povedl, nijak nekazí zážitek. Pokud zavítáte do Imaxu, uvidíte verzi, která byla v několika scénách pro Imax upravena, v zásadních akčních scénách v Imaxu využijí celé obrovské plátno. Amazing Spider-man je víc sexy, více akčnější, více vtipnější. Tenhle restart se prostě povedl a…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace