Křižovatka osudu

Rails & Ties

USA, 2007, 101 min

Pekny a zaroven velmi smutny pribeh o tom, ako si hladaju k sebe cestu dvaja bezdetni dlhorocni manzelia na sklonku zivota manzelky, ktora zomiera na rakovinu. Do zivota im vstupi nehoda a s nou aj jeden chlapec. Trio hercov, ktore stoji uprostred pribehu je vynikajuce a v podstate bez zbytocneho prehravania tahaju cely film. Reziserka nic mimoriadne nevymysla, drzi sa stranou a nechava film hercom, ktori su skutocne excelenti. Treba vsak povedat, ze film by si zasluzil dlhsiu stopaz, pretoze vztah rusnovodic - dieta, by v realnom zivote bol znacne komplikovany a aby v zavere vyznieval skutocne, jeho vytvaraniu a prehlbovovaniu by bolo vhodne venovat ovela viac pozornosti, ako par chvil pri vlacikoch. To je aj dovod preco je moje hodnotenie relativne nizsie. 3,5/5*(9.6.2008)

Přesto, že je hra na city sprostě prvoplánovitá a celý film nezadržitelně směřuje k prachsprostému ždímání emocí, tak jsem se dojetí na konci neubránil. Rails & Ties jsou povedeným dramatem s kvalitními herci. Už jen samotný Kevin Bacon je zárukou dobré podívané, navíc mu brilantně asistuje Marcia Gay Harden. Někomu může "příběh" připadat šíleně uslzený, někdo se může pozastavit nad mnoha děrami ve scénáři a nereálným chováním charakterů... Já jsem snímku vyčítal všechny tři věci, a přesto jsem po jeho skončení nelitoval příjemně strávené hodiny a půl. Bacon by se měl soustředit na dramata, ne se každý rok nepochopitelně zahazovat s průměrnými komediemi.(14.3.2010)

Prednedávnom som s Kevinom videl a hodnotil "Death Sentence", kde hral akčného drsňáka a pomstiteľa. Moc som mu ho nežral. Ale citovo vyhorený týpek, ktorému umiera manželka a jemu sa to v práci posiera, to je trošku iná parketa. Celkovo dobre odvedená, ničím neurážajúca dráma, bohužiaľ len málinko vyčnievajúca z priemeru.(16.10.2008)

Na korejské dramata lidských vztahů a osudů to pořád ještě nemá, ale překvapilo mne, že i tento film mne donutil přemýšlet, jak je život křehký..."Nebojím se smrti. Ale myšlenka, že jsem nedokázala žít? Ta mne děsí!!"...Plně se ztotožňuji s touto větou a opravdu většina lidí se frajersky smrti nebojí, ale když už taková tragédie či nemoc příjde do naších životů, večer si každý před spaním, pokládáme otázku: "Co po smrti?Proč žiju?Žil jsem vůbec?..Když pak člověk neví, tak smrt je pak naším bububu...(20.8.2008)

Film s velmi silným příběhem a emocema. O boji s rakovinou, ztrátou někoho blízkého a vyrovnání se s tím. Je to všechno trošku klišé, scénář nic moc, ale kouká se na to příjemně. Kevin Bacon je hodně věrný a táhne to slušně dopředu. Jen škoda, že je to všechno předvídatelné. Ale herecky zahrané opravdu přesvědčivě. Komorní drama. Slabší čtyři. -"Repeat after me: I..." -"I..." -"Would like..." -"Would like..." -"To take you out sometime." -"To take you out sometime. You'd go out with me?" -"Well, now that you've asked me so nicely, why not?"(13.6.2008)

• - Alison Eastwood v tomto filmu debutovala jako režisérka. (Pumiiix)