Když se srazí vlak s autem, málokdy je to veselé, tentokrát však jeden z cestujících z automobilu přežil. Mladý chlapec však na tom není psychicky ani fyzicky příliš dobře. Stejně jako strojvůdce, který měl celou nehodu přímo před sebou. A mezi těma dvěma začne pomalu vznikat podivné přátelství. (oficiální text distributora)

Trailer

castor

Tohle místo zrovna nepatří mezi ty nejšťastnější pod sluncem.. A právě tady je jedno manželství už dlouho zkoušeno osudem, který promluví zcela nečekaným směrem. Nemocná Megan se totiž dozvídá, že proti její rakovině už nelze bojovat, zatímco její muž Tom, zarytý strojvůdce, musí na kolejích přihlížet sebevražedné akci mladé matky. Ta tu zanechá jedenáctiletého chlapce, který se nehodlá podřídit sociálním pravidlům. Paradoxně to bude právě on, jenž stmelí jedno na první pohled beznadějné manželství, které léta přehlíželo bolavé skutečnosti. Dcera žijící legendy amerického filmu si vybrala poutavý příběh, který naštěstí lacině nevydírá, jen karty rozdá až příliš jednoznačně. Od samého začátku víme, jak se věci mají a kam podle všeho směřují, takže tím hlavním, co nás dokáže uspokojit, jsou herci. I přesto, že jsme ve vodách melodramatu, tak (jinde výtečně slizký) Kevin Bacon, stejně jako Marcia Gay Harden dokázali své postavy udržet v civilních polohách. Režijní debutantka bohužel v už tak provařeném balíku témat nepoužila nějaký osobitější přístup, jen komorní cestou natočila komorní drama. Tudíž nakonec je to zážitek jen zpola uspokojivý.. ()

Davies182

Přesto, že je hra na city sprostě prvoplánovitá a celý film nezadržitelně směřuje k prachsprostému ždímání emocí, tak jsem se dojetí na konci neubránil. Rails & Ties jsou povedeným dramatem s kvalitními herci. Už jen samotný Kevin Bacon je zárukou dobré podívané, navíc mu brilantně asistuje Marcia Gay Harden. Někomu může "příběh" připadat šíleně uslzený, někdo se může pozastavit nad mnoha děrami ve scénáři a nereálným chováním charakterů... Já jsem snímku vyčítal všechny tři věci, a přesto jsem po jeho skončení nelitoval příjemně strávené hodiny a půl. Bacon by se měl soustředit na dramata, ne se každý rok nepochopitelně zahazovat s průměrnými komediemi. ()

freddy

Veliké překvapení na mě čekalo v nedělním odpoledni na TV Nova. Na poměry této stanice jsem totiž zhlédl tento mimořádně atraktivní a kvalitní film, který rozhodně považuji za zdařilý. K tomuto filmu mě ani tak nepřiovedl námět samotný jako spíše téma železnice a nahlédnutí do života člověka, který železnici miluje a jemuž se jeho práce stala láskou a koníčkem. A tím se dostávám k tomu, že v tomto filmu naprosto brilantně exceluje Kevin Bacon. Jeho herectví, to je prostě něco výjimečného a už pomalu získávám jistotu, že jakmile někde hraje tento herec, tak to nemůže být špatný film. Navíc na tomto filmu je také zajímavé, že nám ukazuje, jak těžko se mnohdy někteří strojvůdci vyrovnávají s tím, že jim pod vlak skočil nebo vjel nějaký sebevrah, což se ve zprávách obyčejný člověk nedozví. Další plus pro tento mně dosud absolutně neznámý film. Takže příběh je v tomto filmu velmi silný a rozhodně je po celých těch 100 minut na co koukat a musím konstatovat, že jsem se skoro vůbec nenudil. Kevinu Baconovi ale zdatně sekunduje Marcia Gay Harden v roli jeho umírající manželky a Miles Heizer v roli sirotka, jemuž Kevin Bacon zabil při vlakovém neštěstí matku. Abych to zakončil, tohle je velmi příjemný a až nečekaně kvalitní film, který se mi rozhodně líbil a mnoho nechybělo k udělení maximálního hodnocení. To by však film nesměl tak moc tlačit na city, což je jediné mínus, které jsem na něm našel. Ale čtyři hvězdy považuji také za solidní hodnocení. ()

Pepinec

Koukám, že Hurvínek natočil víc filmů než jsem si myslel... Copak citový vyděračství, to samo o sobě ještě nemusí vadit, pokud má hlavu a patu. Křižovatka smrti ovšem připomíná bezhlavýho rytíře na vozejku, co se točí dokolečka jak pomatená káča a volá "ale jóóó, je to možný, takhle by to šló!" Sorry, nešlo. Takhle naivní nejsem ani já, když se na mě v kavárně usměje holka, který na krku visej dva kořeni. Jak je to doopravdy s tím stromem a jablkem, Alison? ()

Malarkey

Citové vydírání nemám rád. A když to z Vás film tahá, jak z chlupaté deky, dlouho u toho nevydržíte. Křižovatka osudu je hrozně smutnej film, plnej odsouzení, utrpení, upřímnosti a odevzdání. Filmem se celou dobu táhne smutná atmosféra a čekání na nejhorší. Kdo má na takové filmy pořád koukat? Nedávno zrovna jsem viděl 127 hodin. Konečně jsem mohl říct, že tak nádhernou oslavu života jsem ve filmu snad ještě neviděl. Ale tady? Zmar a pláč, který se ve filmech objevuje neuvěřitelně často. Proč? ()

• Alison Eastwood v tomto filmu debutovala jako režisérka. (Pumiiix)