poster

Krokodýl zabiják

 • italský

  Killer Crocodile

 • slovenský

  Krokodíl zabijak

 • anglický

  Murder Alligator

Horor

Itálie, 1989, 88 min

Hudba:

Riz Ortolani
(další profese)
 • giallo
  *

  Bídná 80.léta v italské horrorové kinematografii přinesla mnoho špatného, ať už zmutované krokodýly, přerostlé žraloky a nebo nenažrané kanibaly. Do těchto vod patří i zdejší krokodýl zabiják, který reprezentuje špinavé dno téhle stoky. Dějové snesitelné, jinak ale neskutečně debilní výplach, kterému nasazuje korunu na hlavu těžce nesnesitelná poslední třetina. Hořícího krokodýla s kůži z kevlaru, který miluje surfing, jsem teda vážně ještě neviděl...(1.9.2012)

 • darkrobyk
  ***

  Italové, krokodýl a konec 80.let - mluví za vše. Krví podlité dravčí oči, šupinatý hřbet, zuby jako dýky - leč vše z papundeklu... Miluji tyhle italské hrůzy, i když...jako komedie dokonalé! Snad ani Troma si takhle netropí z lidí blázny - uplavat krokodýlovi? Stát krokodýlovi na hřbetu a zatímco plave klidně jako kláda vrážet do něj kopí? Zachraňovat malou dívku tak, že se nechám sežrat místo ní? Ano, a ještě více! Neříkejte mi hochu, jsem Kevin, chápete? Divák chápe, lovec Joe ani po pátém zopakování ne... zato na prkenného plaza statečně křičí: Vystrč držku a já si z tvý mršiny udělám kabelku, půlečku! ( zřejmě zdrobnělina od pulce). A do toho všeho zní nefalšovaná italská hudba 80.let prokládaná rozjíždějící se lokomotivou z Čelistí. Bože, tak blbé a předvídatelné, ale přitom zvláštním způsobem okouzlující...(3.8.2011)

 • duklak2
  ***

  Krokouš zmutoval a žere každého, kdo vleze do jeho teritoria. Čekal jsem horší film. Model krokodýla není zas až tak špatný, tedy do té doby, než otevře tlamu. Rozhodně ale působí děsivěji než v dnešní době různé počítačově upravené obludy. Toto zjištění je k zamyšlení a já nabádám režiséry, aby se vydali jinou cestou, než tou, kterou se rozhodli jít.(12.1.2010)

 • matestlust
  odpad!

  To ať se na mě nikdo nezlobí,ale u tohohle kousku už nejde přihlédnout ani na rok výroby...Tohle byla prostě naprostá debilita s totálně gumáckými herci, kroklodýlem,který vypadal jako sádrová figura,ani gore zde nebylo povedené...Dialogy víc než záchodové...Marně jsem na tom hledal alespoň něco,co by stálo za jednu hvězdu....(25.3.2010)

 • tron
  ***

  „Kto je to, ten Joe?“ – „Ostrý chlapík.“ – „Môžeme si ho kúpiť?“ – „Zabil by ťa už len za tú myšlienku.“ Týmto druhom filmov hovorím „stratené v opare detstva“. Ako malí sme ich omylom (proti vôli rodičov a vtedajšiemu systému, ktorý mládeži neprístupné filmy a seriály označoval hviezdičkou) videli celé, alebo sme zahliadli len pár krvavých scén a o 20 rokov neskôr im nevieme prísť na meno. Doslova. Vybavujeme si zopár konkrétnych pasáží, ale nie a nie vypátrať, o aký konkrétny titul sa jednalo. Len motáme veci ako "bolo to v džungli, v ktorej behal gigantický krokodíl a žral ľudí - nevieš, ako sa to volalo?". KROKODÍLA ZABIJAKA som si ako žiak základnej školy na videu. Puberťákovi k šťastiu nebolo treba viac. Najviac mi v pamäti utkvela jedna zo záverečných scén (ponáranie krokodíla do kalnej rieky s chlapom na chrbte). Najbližšie som si film pozrel o 15 rokov neskôr a prekvapilo ma, že je lepší, ako mnohé neskoršie krokodílie krváky (série Jazero a Krokodíl). Atmosféra sa dá krájať vďaka hudbe Riza „Kanibali“ Ortolaniho (občas chalan vykráda motívy z Čeľustí Johna Williamsa, ale no a čo), exotická výprava je pôsobivá, krokodíl poctivo vyrezaný z dreva (alebo tak aspoň pôsobí), vraždiace scény riadne krvavé (gore robil renomovaný taliansky maskér Giannetto De Rossi - ZOMBI 2, THE BEYOND) a samozrejme je tu idol každého správneho dospievajúceho chlapca: extra namakaný lovec v klobúku a brokovnicou v zjazvenej ruke, v podaní výborne chlapáckeho Ennia Girolamiho. Je to rovnaké béčko, ako ALIGÁTOR, ale rovnako, ako ALIGÁTOR, i toto má aj po rokoch (pre fanúšika žánru) niečo zubaté do seba.(29.8.2007)

 • - Snímek byl natočen současně s jeho pokračováním Killer Crocodile II (1991). (hladass)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace