Reklama

Reklama

Krokodýl zabiják

  • Itálie Killer Crocodile (více)

Obsahy(1)

Smrt čeká v džungli... Je velký a hladový. Neprostupná džungle je velmi vhodným nelegálním úložištěm radioaktivního odpadu. Ten má ale dopad na vše kolem - včetně jednoho krokodýla, z nějž se tak vyvine dokonalý gigantický zabiják. Jeho hlad je úměrný jeho velikosti, proto vyráží na krvavou pouť za čerstvým masem! (oficiální text distributora)

Recenze (40)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Videl som veľké množstvo filmov o vraždiacich zvieratách, ktoré agresívne útočia na ľudí. Takže mám už skúsenosti aj so zabijáckymi krokodýlmi. V prevažnej väčšine to boli americké, béčkové, nízkorozpočtové snímky. Môžem kľudne napísať, že to boli takmer všetko braky, ktoré to ledva vytiahli na jednu hviezdičku. Teraz som si však pozrel krokodýla zabijaka (Killer Crocodile), ktorý je súčasťou klasickej horrorovej talianskej školy z konca osemdesiatych rokov minulého storočia. Je to lacné béčko, ale poviem vám pravdu, že mi táto stará talianska pizzovina chutnala omnoho viacej ako novodobý digitálny americký popcorn. ** ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

.Náš mazlíček,nechutně velký mazlíček se zjeví v celý svý nádheře ještě tušem,že před úvodníma titulkama. Napětí tedy padá,protože tady nečekáme. Kdy se už objeví,jak bude vypadat? Je to krokodýl,ale jeho maketa,pokud jste prvně neviděli někde ukázku na tenhle film. Krokodýl se jako spusta maket pohybuje a otevírá tlamu nějak křečovitě a není tak aktivní kromě jedení svých obětí jako normální krokodýli. Snad v tom,že né všichni jsou tak obrovští. Pár ekologů se vydává do džungle,najde nebezpečné sudy s radiodpadem,víme tedy,kde se tu bere ten zelenej požírající obr. Scéna na mola je taky zajimavá,jestli molo bylo stavěno chatrně ano nebo né to je jedno,protože malá holčička se drží,krokouš hltá na prázdno a ten kdo jí chce zachránit,leze dolů a chce jí vystrčit na horu,je jasné,že tenhle skončí v jeho tlamě. Zkuste mu do tlamy vrazit kus dřeva a narazíte na plachtu co má v puse a z té se začne valit krev. Samotné provedení krokodýla je jak jsem nahodil obrázky jak si můžete představit obrázek sami je docela solidní,ale nemůže se zbavit dojmu,že je nepřirozený a jeho oči vypadají úplně bez života. Hudba,no většina zvířecích hororů se hudebně snaží napodobit Čelisti,nevadí. Zatím to vypadá,že to jen kritizuju a dávám za pět hvězd jak to u mě,už většinou bývá zvykem,ale to si mi právě líbí. Krokodýl tu hltá jednoho po druhým,postavy se chovají někdy logicky a někdy nelogicky,scéna s molem,ale bylo by přece dobré,kdyby krokouš v týhle scéně zase někoho schramstnul. Přeju Vám dobrou chuť,tedy vlastně aby jste to byli schopni strávit tenhle brak a on krokouš zase Vás. Čaute. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Italové, krokodýl a konec 80.let - mluví za vše. Krví podlité dravčí oči, šupinatý hřbet, zuby jako dýky - leč vše z papundeklu... Miluji tyhle italské hrůzy, i když...jako komedie dokonalé! Snad ani Troma si takhle netropí z lidí blázny - uplavat krokodýlovi? Stát krokodýlovi na hřbetu a zatímco plave klidně jako kláda vrážet do něj kopí? Zachraňovat malou dívku tak, že se nechám sežrat místo ní? Ano, a ještě více! Neříkejte mi hochu, jsem Kevin, chápete? Divák chápe, lovec Joe ani po pátém zopakování ne... zato na prkenného plaza statečně křičí: Vystrč držku a já si z tvý mršiny udělám kabelku, půlečku! ( zřejmě zdrobnělina od pulce). A do toho všeho zní nefalšovaná italská hudba 80.let prokládaná rozjíždějící se lokomotivou z Čelistí. R. Ortolani je znamenitý skladatel a chvílemi se ozve i temnota z Kanibalů. Jedna z nejlepších scén je u mola, kdy na něm visí dívenka a krokodýl se ji snaží dostat. Protažení jednoho záchranáře skrze díru v prknech, drcení v čelistech, znetvořené mrtvoly, uhryznutá paže a spousta krve  - společnost Fulvia si stejně jako její zakladatel potrpí na šťavnaté scény. Naivní, přiblblí ekologové, hloupé dialogy a krásná příroda. Jo, stará dobrá Itálie. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Tehdy ve třinácti nebo čtrnácti letech to byl opravdu zážitek, na který jsem koukal zpoza pokrčených nohou přitisknutých k obličeji, sedíce v křesle pod dekou. Bylo to napínavé, mělo to exotické prostředí a hlavně obrovského, ale fakt obrovského krokodýla. V hlavě mi utkvěl především závěr, kdy hlavní hrdina stojí na hřbetě té příšery, bodá do ní kopím a pomalu se i s ní potápí a pak úplný konec, kdy loď propluje záběrem a kamera se zaměří na cosi v džungli... to mě vždycky mrazilo. Dnes bych to s posměškem odpískal, ale tehdy se mi to zdálo jako nejlepší monster film. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Kto je to, ten Joe?“ – „Ostrý chlapík.“ – „Môžeme si ho kúpiť?“ – „Zabil by ťa už len za tú myšlienku.“ Týmto druhom filmov hovorím „stratené v opare detstva“. Ako malí sme ich omylom (proti vôli rodičov a vtedajšiemu systému, ktorý mládeži neprístupné filmy a seriály označoval hviezdičkou) videli celé, alebo sme zahliadli len pár krvavých scén a o 20 rokov neskôr im nevieme prísť na meno. Doslova. Vybavujeme si zopár konkrétnych pasáží, ale nie a nie vypátrať, o aký konkrétny titul sa jednalo. Len motáme veci ako "bolo to v džungli, v ktorej behal gigantický krokodíl a žral ľudí - nevieš, ako sa to volalo?". KROKODÍLA ZABIJAKA som si ako žiak základnej školy na videu. Puberťákovi k šťastiu nebolo treba viac. Najviac mi v pamäti utkvela jedna zo záverečných scén (ponáranie krokodíla do kalnej rieky s chlapom na chrbte). Najbližšie som si film pozrel o 15 rokov neskôr a prekvapilo ma, že je lepší, ako mnohé neskoršie krokodílie krváky (série Jazero a Krokodíl). Atmosféra sa dá krájať vďaka hudbe Riza „Kanibali“ Ortolaniho (občas chalan vykráda motívy z Čeľustí Johna Williamsa, ale no a čo), exotická výprava je pôsobivá, krokodíl poctivo vyrezaný z dreva (alebo tak aspoň pôsobí), vraždiace scény riadne krvavé (gore robil renomovaný taliansky maskér Giannetto De Rossi - ZOMBI 2, THE BEYOND) a samozrejme je tu idol každého správneho dospievajúceho chlapca: extra namakaný lovec v klobúku a brokovnicou v zjazvenej ruke, v podaní výborne chlapáckeho Ennia Girolamiho. Je to rovnaké béčko, ako ALIGÁTOR, ale rovnako, ako ALIGÁTOR, i toto má aj po rokoch (pre fanúšika žánru) niečo zubaté do seba. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen současně s jeho pokračováním Killer Crocodile II (1991). (hladass)

Reklama

Reklama