Plán hry

Plán hry

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2007, 105 min

• dopita

Hromada zoufalých a veletrapných klišé, kterými je scénář doslova prošpikován, táhne film kamsi do kanálu. Je opravdu smutný, že takovýhle sračky a zhovadilosti jsou ziskový a vydělávaj velice slušný prachy. Moje relativně kladný hodnocení vychází především z toho, že mám Dwayna Johnsona hodně rád a ty jeho ksichty mě zatím celkem neomrzely. A taky to, že pokud s velkým sebezapřením a hlasitým skřípěním zubů divák přijme pravidla hry, dá se na to docela koukat, i ňákej ten humor se tam objeví, včetně Kyry Sedgwickové, která předvedla zábavnou karikaturu své role.(6.5.2012)

• corpsy

Film dočista zabíja prvá, úplne trápna polovica, s otrasnými hereckými výkonmi. Je to tuctovka plná klišé, to by ani tak nevadilo, ale aj klišé sa dá zaujímavo spracovať. Ku koncu sa to začne rozbiehať, dôjde na nejaké tie dojáky a moralizovanie a film dostane trochu šťavy. Celkovo nie veľmi vydarené, myslím, že po spomínanej prvej polovici to väčšina divákov zabalí.(10.10.2010)

Klasická Rockovská jednohubka. Dwaynovy grimasy všichni známe a proto už vlastně nejsou ani vtipné (viz. šišlání alá Vítejte v džungli) Pokud Vás plakát nalákal na americký fotbal, tak si nechte rychle zajít chuť, scénář se mu věnuje maximálně 10 minut. Film obsahuje skoro každé myslitelné filmové klišé, zároveň ale hlavní hrdina projde určitým vývojem a přehodnotí životní priority. O komické situace se vedle Rocka stará jeho fotbalový tým, vtipný je medvěd Monroe (Jamal Duff). Madison Pettis coby osmiletá Peyton se mezi dvoumetrovými habány držela slušně, stopáž je přemrštěná, ale dá se vydržet, a to je tak všechno, co dá k tomuhle říct. Jo ještě - Rock je strašně narvanej a dočkáte se i škubání prsními svaly alá Chong-li... 106 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.1.2008)

Dwayne Johnson že je drsňák? To určite hej, ale hlavne je velký sympaťák. Ak nie v skutočnosti, tak v tejto komédií isto. O jeho dcére ani nehovoriac. Do nej sa musíte zamilovať hneď od začiatku. Priznávam sa, tomuto filmu som veľké šance nedával ale výsledok ma prekvapil. Skvelá letná komédia pri ktorej sa človek odreaguje. Len tak ďalej. A vôbec mi nevadil ten typický americký happyendovský koniec kde posledné 4 sekundy trvajú minimálne 20 :)(12.7.2010)

Není to ani zdaleka nejlepší a nejzábavnější film The Rocka. Přesto to má daleko do průšvihu Vina Diesela v Ochránci. Je to solidní rodinný snímek přesně z produkce Disneyho a přesně taková, na kterou může jít celá rodina. Chlapi si užijí totálně nabušeného Rocka (takový snad ještě nebyl, bicáky skoro jak Arnie a herecky určitě lepší) a krásné Roselyny Sanchez, dívenky budou sympatizovat s malou a neodolatelnou Madison Pettis a ženy si také něco najdou. Kromě špetky humoru je tu i pár sportovních záběrů, ale ty stojí za prd. Ačkoliv něco takového začal Arnold natáčet až skoro v padesáti, Rockovi to sluší i dříve. Přesto by to chtělo zase nějakou pořádnou nakládačku. Co nepotěšilo? Hlavně to, jak příšerně vypadá kdysi sympatická Kyra Sedgwick. Hudba: Nathan Wang(26.8.2009)

• - V úvodu filmu jezdí Joe Kingman (Dwayne Johnson) stříbrným sportovním vozem Mercedes-Benz SLR. Když se objeví jeho dcera, manažerka Kingmanovi pořídí "rodinný" vůz Mercedes-Benz třídy R. (lskala)

• - V roli psa hlavního hrdiny se střídali buldoci Tubbs a Tank. (Bauer)

• - Tým, ve kterém hraje The Rock, se měl původně jmenovat New England Patriots. Kvůli smlouvě s NFL si však tvůrci nakonec název týmu vymysleli. (Bauer)